Új hozzászólás Aktív témák

  • lapa

    veterán

    válasz Rive #25 üzenetére

    ez vicces volt, előbb olvasgattam vissza és csak lestem hogy nem is emlékszem hogy ezt írtam mostanában. aztán nézem 2007.

    ja, hát én a prémium cuccot vettem a permanenttől, végignyálaztam a (nem csak hazai) piacon elérhető összes megoldást, de keresztmetszetekben meg felépítésben még mindig meggyőzőbb, mint a többi.

    nekem az az elborult tervem van, hogy nyílt rendszer lesz, de mégse drain-back. bele akarom dugni a két csövet a köbméter vízbe, másik végeket a koliba. aztán valamilyen egyszerű módszerrel felszívom a vizet gyűjtő -20 centire, úgy hogy az a felső 20 centi elég hosszú legyen ahhoz, hogy a koli felől ne tudja megfagyasztani a téli éjszaka. nyilván brutál szigetelés lesz, tán 10 centis polisztirolba lesznek a csövek csomizva. ha beválik, akkor annak több előnye lesz:

    -nincs primer hőcsere
    -nincs fagyálló (a víz egy egyenes csőoszlop a szintén colos padlófűtés csőből, szóval nem kéne megfagyjon)
    -keringetőszivattyú napelemről képes kihajtani (csak 20 centit kell emelni)
    -nyáron nem fő meg a fagyálló (bár a koli üresjáratos tartósságától félek, de ponyvázni nem szeretnék. esetleg autó hűtő + sok dc ventis kényszerhűtést is elképzelhetőnek tartok, ha 80 fok fölé menne a víz, akkor nem lenne üresjárat)

    mindennek a tetejébe azon is filóztam, hogy akár ráköthetném egy mondjuk 20w napelemre is, a víz magasságának beállításával talán el lehetne találni a munkapontot. persze ez több szempontból is vérzik, de romantikus.

    a köbös tartályba 4 párhuzamos brutál hosszú (100e pénz) réz csőkígyó kerül majd, amire még valami alu felületnöveléseket akarok rögzíteni. ez a csőkígyó gyak a bejövő hideg víz lenne (kazán betáp után - azt nem piszkálom), a végén egy termosztatikus szeleppel, ami 40 fok körül maximál.

    a hidegvíz csapot kinyitva meleg víz jönne, sima "hideg" vízzel lehetne zuhanyozni. a mosógép és mosogatógép is ezt kapná. a megoldásban az lenne a szép, hogy a tartály hőjét 100%-ban kihasználja az ember. ha a csőkígyó csak 1 fokot melegít, akkor a fűtőszál egy fokkal kevesebbet. magyarán a mosó/gató gép erejéig áramot állítanék elő 80% mínusz veszteség hatásfokkal, egyetlen nagyon hatékony hőcserével.

Új hozzászólás Aktív témák