Új hozzászólás Aktív témák

  • Petya25

    addikt

    Az én projektem:

    Már régóta forraltam egy tervet, hogy a villanybojlerjeink fogyasztását miként lehetne csökkenteni, a számlánk 30-40%át teszi ki ez a tétel ezért alternatív megoldást kerestem. Ma elértem a végére. Remélem. :)

    Kell hozzá egy napkollektor (csinált vagy vásárolt), egy tetőfedő, egy vízvezetékszerelő és egy terv, hogy mit hogyan hova. Nyitott rendszerű bojlereket közvetlenül töltő rendszert akartam, kb ez a legolcsóbb megoldás.

    Napkollektort kivállasztottam, tetőfedővel a keretet feltettem a tetőre, a vizessel a csövezést megcsináltattam, tegnap este meg bekerültek a helyükre a vákumcsövek is és indult a "móka". Nem tudom mennyi a vezetékes víz hőmérséklete, úgy 15-20 fok között saccolom. Reggel ugye ezzel kezdtünk, na de este...
    Elővigyázatosságból no meg kíváncsiságból beraktam a rendszerbe egy hőmérőt a lejövő víz ágba. Ma változékony napunk volt, borús, napos, meleg, szeles, tehát nem egy olyan egész nap tűzős kánikula, ennek ellenére az esti fürdésnél a bojlert töltő csövön figyelő hőmérő 58 fokos vizet mutatott. :Y
    Felírtam az északai áram állást, remélhetőleg télig jelentős fogyasztás nem lesz rajta. :D

    Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

Új hozzászólás Aktív témák