Új hozzászólás Aktív témák

  • DarkByte

    addikt

    Hajjaj, életre kelt a topic :) Na szépen sorjában akkor reagálnák.

    yksz: Ismerős a helyzet. Van egy kedves haverom itt az albérletben, aki képes 6x lenyomni a telefonját, pedig arra már gyakorlatilag szerintem a szomszédok is felkelnek :DD A lazulás pedig biztosan kell, hiszen eleve pihenni fekszik le az ember. De ebben benne van az, hogy nem gondolkozol olyanon ami felidegesít, vagy felkavar.

    Stalker-2572: nem értek az agyi dolgokhoz, de ez a terület amit írtál azt írtad serkenti az ébrenlétet. Namost, ha ezt ingerek érik akkor nem ébren fogsz maradni? ;] Csak mert ez nekem kicsit így ellentmondásos, bár nem értek hozzá. Amúgy ilyeneket szeretek tudni, csak lusta vagyok utánnajárni. Bár netes álmoskönyvet valahol találtam nemrég, és abban olvastam érdekes dolgokat.

    fLeSs: na igen :) Apám és mamám is munkálkodik egész nap, szóval ezzel biztosan összefüggésben van. Gyakran szokta apám mondani: ha valahogy mérni lehetne mennyit megy egy hónapban, biztosan meglepődnék. Viszont mamám a leghangosabb TV mellett, felkapcsolt villannyal képes egy számomra nem túl kényelmes fotelben is villám sebességgel elaludni.. bármikor! Egyszerűen felfoghatatlan. :D

    Zozoo01: netes játékokról álmodni vagy gondolkodni mondjuk számomra kicsit távoli.. annyit nem játszok. De a feljebb említett haveromat már keltettük úgy ágyból hogy hangosan felszólált: ''AP'' (DotA-ban ez ugye az All Pick mód rövidítése) Lehet kicsit sokat játszik :)

    Andie: ezt még nem is hallottam hogy éjszaka tárolódik el az a valami amit napközben megjegyzek, vagy megtanulok. Bár nem hiába szokták mondani, hogy vizsga előtt ha van rá lehetőség aludjunk egy jót, illetve pihenjük ki magunkat. Amúgy nem kapcsolódik a témához, de hihetetlen hogy egyes jelenetekre hogyan tudunk visszaemlékezni. Nekem már voltak olyan álmaim, amiben már megtörtént dolgokat álmodtam meg újra, és fantasztikus hogy minden tényleg olyan volt mint akkor mikor megtörténtek. Fantasztikus mekkora kapacitással rendelkezhet az agy. De csak ha abba gondol az ember bele, hogyha egy zenét sokszor meghallgat az ember, hogyan beleivódik az egész hangzás a tudatába. Ha akarom hallgathatom a zenét, úgy hogy nincs a fejemen fejhallgató, csak rágondolok és végülis tudom hogy teljesen hogyan szólna. Félelmetes :)

    Neck: kár hogy nincs TV idelent az albérletben, pláne eurosport, de amúgy van benne valami. Régen is el tudtam aludni TV mellett, igaz csak lehallkítva, úgy hogy már ne értsem amit mondanak, csak valami zaj legyen. Az a baj, a gépem zaja túl hangos ahhoz hogy elaludjak rajta, bár már nem egyszer sikerült mellette elaludni. Következő gépemet majd alvási zajszinthez tervezem ;]

    ALI_G: nos, ismerős a szituáció. Amióta belekerültem ebbe az egyetemi körforgásba, illetve eléggé különszakadtam a szülőktől az albérlet folytán, elég sok mindent megengedek magamnak. Szorgalmi időszakban hajnalig játszom, netezek, elbeszélgetek a többiekkel érdekes témákról ha tehetem. Aztán pedig délben kelek. És ez tényleg rosszat tesz a bioritmusnak, ezt már magam is kezdem belátni. Csak hát jó is az hogy 3 ig játszik az ember ha megteheti, de ilyen szempontból hátrányos is. Mondjuk erre a késő esti játszadozásra a kedves netszolgáltatónk miatt rá vagyunk kényszerítve, ugyanis egyéb időszakban szinte jászthatatlan a net. :( A mély és a nem mély alvási állapotokról olvastam. Állítólag ugye a mély alvási állapot az úgynevezett REM (Rapid Eye Movement) amikor a szem gyorsan cikázik, és az izmok görcsbe rándulnak. Még lusta voltam utánnajárni, de egy ilyen videót mostmár összevadászok, érdekes lehet. Épp havernak meséltem hogy állítólag még ott is görcsbe rándul.. ezután jót kacagtunk :D

    Cerebellum: először is köszönöm a dícséretet. Igyekeztem olyan témát választani amit amúgy nem nagyon tárgyal meg az ember, mert nem feltétlen tartja fontosnak, pedig szerintem jól esik róla beszélni. Ez a szoktassuk vissza az agyat a helyes alvási ciklusba dolog tetszik. Kicsit mazochista, de hát ha máshogy nem megy :D Lelki betegséget úgy gondolom orvos nélkül nem egyértelmű megállapítani. Bár kíváncsi lennék mely lelki betegségek azok amelyek egyértelműen alvási rendellenességhez vezetnek.

    menpee: nem tudom hogy csak nálunk szokás-e ez, de azokkal akikkel itt együtt lakok albérletben ha lehet minden órát délutáni időpontokban veszünk fel, pont azért hogy tovább lehessünk fent ha valami szórakozást tervezünk. Mondjuk ha nem egyetemen tanulsz akkor érthető. Elég nehezen tudnák visszaszokni a középsulis 6 órási keléshez, nade majd jön a munkahely és vége a jóllétnek. Másik dolog: zenére már próbálkoztam elaludni.. ebben az a baj, hogy egy-egy zenén talán el tudnák aludni, de amint számváltás van erre figyelek fel és megint kiesek az alvásból. Viszont egy számot meg nem akarok repeat-re rakni, mert a végén még reggelre Dexter-es Omlet Du Phromage (nem tudom így írják-e helyesen) komplexusban szenvednék ;]

    Huh, ez rekord lesz hozzászólás hosszúságban nálam :U

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák