Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz nemlehet #32 üzenetére

    Nekem úgy tűnik, hogy senkinek nem lenne baja azzal, ha nem ilyen kinek nagyobb a szerszáma versenyre épülő bánya/transzakcióhitelesítő rendszert használó megoldás lenne egy crypto-n. Csakhogy akkor nem lenne decentralizált, egy tanusítvány biztosítaná a hitelességet. Bár szerintem a decentralizáltság is délibáb, mert konkrét személyek azok, akik adott crypto rendszer forráskódjának módosításait befogadhatják a játékszabályokat, szóval mégiscsak vannak kulcsemberek, csak másképp van náluk a hatalom. Olyan értelemben is délibáb a decentralizáltság, hogy netszakadás után split van, nincs integrálhatóság vagy pedig le kell állítani az egész rendszert, ha valami komolyabb netes gerinchálózat leáll.

    És az egész pénz/tőzsde utánozó izé arra épít, hogy kinek nagyobb a szerszáma. Tehát éppen ezért csak a kártékony fajtákon lehet próbálni nyerészkedni. Olyan cryptonál, ami nem szerencsejáték, ott nincs meggazdagodási lehetőség sem a részvételben.

    Nekem úgy tűnik, hogy ez a mostani crypto őrület talán egy görbe tükörnek indult a fékevesztett fogyasztás kifigurázására. Csak aztán komolyan vették és most fékevesztett fogyasztással pusztítanak mindent a nyerészkedés érdekében.

    A PoW helyett PoS meg PoT meg anyám kínja szintén parasztvakítás, hiszen kinek a nagyobb a szerszáma az is, csak másképpen. A PoS esetén is nagy számítási kapacitás kell, csak most cpu küzd a folyamatos újabb feladattal, s mivel még nem több száz wattos gpu-kkal vagy asic-ekkel generáltatják, ezért még nem fogyaszt annyi áramot, cserébe tovább tart "PoT". Parasztvakítás. Vegyél sok tárhelyet meg vegyél sok számítási kapacitást az is.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz kenwood #41 üzenetére

    Hiába a sok olaj, ha nem adhatod el jó profittal, mert egy konkurens állam kezében a fél világ olajkereskedelme és ha az veszélybe kerül, akkor véletlenül polgárháboró tör ki az országban.

    Az erőművek és finomítók meg drága jószágok és az könnyen érheti őket baleset.
    Venezuelábna is belefulladnak az olajba, mégis éhínség van.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák