Keresés

Hozzászólok Aktív témák

• anulu

félisten

válasz nemlehet #8 üzenetére

"De tudom crypto rossz, fujj fujj."

jelen körülmények között (energia éhsége, ill az, hogy egész termék kategóriák elérhetetlenek miatta, valamint technikai gondok (pl nem lehet tranzakciót visszavonni)) igen.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 11Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB | XBOX ONE X

• tha_answer

őstag

nem rossz.

csupan a hatalmasok hatalmat ki fogja kezdeni elobb utobb. a hatalom meg nem turi azt hogy kifacsarjak a kezebol a hatalom egy jelentos reszet. ez fuggetlen a cryptotol.

szted a partot erdekli a co2 mikor szazszamra allit be szeneromublokkokat? meseljmeg...

[ Szerkesztve ]

• doeeg

senior tag

LOGOUT blog

Korrekt, köszi :R

"De tudom crypto rossz, fujj fujj." Szerintem sokaknak nem az van hogy baaad crypto, hanem az hogy bad crypto is baaad.

A nekünk kétkedőknek adott értelmesebb válaszokból (amúgy köszi annak aki lealacsonyodik hozzánk, I mean komolyan, én kezdek azért máshogy látni dolgokat) kiszűrhető, hogy kb. a legtöbb / legnagyobb kapitalizációjú cryptok az "bad crypto", olyan szempontból hogy nem tűnik jövőbiztosnak cserébe sok hátránya van (szennyezés, kell hozzá VGA / HDD amik amúgy másnak is kellenének). Szóval ahogy már sok helyen leírtam, örülök hogy ez a jövő, meg hogy előbb-utóbb le fog tisztulni a dolog. De addig...?

[ Szerkesztve ]

"Life is short. Make sure you spend as much time as possible on the internet arguing with strangers about politics +cryptocurrency and virology."

• azbest

félisten

válasz nemlehet #32 üzenetére

Nekem úgy tűnik, hogy senkinek nem lenne baja azzal, ha nem ilyen kinek nagyobb a szerszáma versenyre épülő bánya/transzakcióhitelesítő rendszert használó megoldás lenne egy crypto-n. Csakhogy akkor nem lenne decentralizált, egy tanusítvány biztosítaná a hitelességet. Bár szerintem a decentralizáltság is délibáb, mert konkrét személyek azok, akik adott crypto rendszer forráskódjának módosításait befogadhatják a játékszabályokat, szóval mégiscsak vannak kulcsemberek, csak másképp van náluk a hatalom. Olyan értelemben is délibáb a decentralizáltság, hogy netszakadás után split van, nincs integrálhatóság vagy pedig le kell állítani az egész rendszert, ha valami komolyabb netes gerinchálózat leáll.

És az egész pénz/tőzsde utánozó izé arra épít, hogy kinek nagyobb a szerszáma. Tehát éppen ezért csak a kártékony fajtákon lehet próbálni nyerészkedni. Olyan cryptonál, ami nem szerencsejáték, ott nincs meggazdagodási lehetőség sem a részvételben.

Nekem úgy tűnik, hogy ez a mostani crypto őrület talán egy görbe tükörnek indult a fékevesztett fogyasztás kifigurázására. Csak aztán komolyan vették és most fékevesztett fogyasztással pusztítanak mindent a nyerészkedés érdekében.

A PoW helyett PoS meg PoT meg anyám kínja szintén parasztvakítás, hiszen kinek a nagyobb a szerszáma az is, csak másképpen. A PoS esetén is nagy számítási kapacitás kell, csak most cpu küzd a folyamatos újabb feladattal, s mivel még nem több száz wattos gpu-kkal vagy asic-ekkel generáltatják, ezért még nem fogyaszt annyi áramot, cserébe tovább tart "PoT". Parasztvakítás. Vegyél sok tárhelyet meg vegyél sok számítási kapacitást az is.

[ Szerkesztve ]

• kenwood

addikt

válasz nemlehet #31 üzenetére

A BEP2 chainen a memot kezzel irod. Novekvo sorrendben osztottak ki, igy ha 1 karaktert elirsz, akkor valaki nagyon boldog lesz, te kevesbe.
    En mar megtanultam, szerencsere olcson megusztam,csak 1500 dollar volt ez a lecke :D

Szakmai kerdesekre privatban nem valaszolok. A forumon sem, mert semmihez nem ertek.

Hozzászólok Aktív témák