Új hozzászólás Aktív témák

  • attila9988

    őstag

    válasz MageRG #47 üzenetére

    Érdekes amit írsz, főleg a minimálbérről annak fényében, hogy az országban dolgozó emberek jelentős része ezt a bért kapja.

    Ez egy hatalmas probléma, és túlmutat a topic témáján, az okok, és a lehetséges megoldások keresgélése.

    Az adóból ne más gyerekgyártását pénzeljék.

    Így van. Ebben tökéletesen igazad van. Viszont, ne is tegyék lehetetlenné a gyermekvállalást, hiszen az végső soron a társadalom végét is jelenti, ha képtelenség megteremteni az új generációt, mert szabályosan büntetik azt, akinek gyermeke születik.

    Ami ma van, az a másik véglet, hogy vannak ú.n. megélhetési anyák, akik nem felnevelni akarnak gyerekeket, csak segélyt kapni utánuk.

    Mindamellett van egy két olyan vívmány, ami szocializmushoz köthető, és hasznos. Pl a társadalombiztosítás. A polgár, ha nem kap orvosi ellátást, akkor nem tud dolgozni, nem tud a társadalom hasznára lenni.
    Pont ugyanígy a rendőrség, és a tűzoltóság munkája is nagyon fontos, és ezeket jó, ha közösen "dobja össze" mindenki, mert folyamatosan szükség van rá.

    Van viszont egy sor baromság is (ami nálunk ballib eredetű, de egész európát fertőzi manapság), mint pl a fentebb tárgyalt szociális rendszer, ami szabályosan kineveli azt a réteget, akinek minden "jár", és aki ezért cserébe még csak véletlenül sem akar tenni semmit.

    A btk meg aztán tényleg nincs a helyzet magaslatán. Röhej, hogy ha betörnek hozzám, és megdöglenek, mert mérget isznak, akkor én leszek a bűnöző... :F
    Az is röhej, hogy meg sem védhetem magam, mert egy kretén ügyvéd kihozza, hogy én akartam megtámadni az embert, aki késsel hadonászott felém, és pont nem jól matekoztam ki abban az egy tized másodpercben, amennyi időm volt, hogy mennyi a megfelelő mértékű visszatámadás, amivel az életemet védem.

    Ezer dolgot lehet még írni, ami miatt ez a társadalom olyan, mint a parton vergődő hal, de már kezdünk nagyon offba menni... :)

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

Új hozzászólás Aktív témák