Új hozzászólás Aktív témák

  • Lauda

    félisten

    válasz #07746304 #6 üzenetére

    Köszönöm a cikket!

    Nekem parapetes konvektoraim vannak és az egyik szobainál előfordult, hogy olyan rossznak éreztem a levegőt, nem tudom leírni, érezni kellene. Nézegetve, mozgatva a konvektort észrevettem, hogy a hődob és a parapet légbeszívőja lötyög egymáson. :Y A lampartoknál nem úgy van, hogy csavarokkal rögzíted a parapetet a hődobra, hanem a parapet egy peremmel feltámaszkodik a falra csavarozott hátlapon és ahogy a hődobot felcsavarozod a hátlapra, úgy illeszkedik és zár elvben a parapet és a hődob csatlakozó része. A "szaki" megnézte, azt mondta jó ez meg dróttal megpiszkálta, hogy van bent tömítés is. Mondom jóvan', hülye vagy, (magamban persze), az ott nem lötyöghet, úgy kellene állnia mint a betonnak. A parapetes konvektornak a külvilág felé légmentesen zárnia kell, a többi konvektorom is ilyen. Na fogtam szétkaptam és akkor néztem igazán nagyot, mert a kipufogó csöve is le volt csúszva a hődobról :Y , nem is értem hogyan, mikor bajonettzáras. A lényeg, hogy a lötyögés miatt azon a résen gondolom egy bizonyos mennyiségű égéstermék is visszajöhetett, attól volt elhasznált a levegő állandóan, plusz bentről is szívhatott levegőt a konvektor. A parapetes a nagy csövön szívja friss levegőt, benne a kis csövön pedig pufog ki. A felszerelésnél szerintem reszelhettek a hődob parapet felöli részén, mert ferde volt, a falban is picit ferde a parapet cső. Mivel a belső fal meg egyenes, nem passzol össze a kettő, mert a hődobnak és a parapetnek 90 fokot kellene bezárnia a megfelelő záráshoz. Akármit csináltam, nem volt passzentos. Rendeltem hozzá parapet alkatrészt, tomítéseket, kihézagoltam a parapet csatlakozócsövét, tettem újat a falba, a hődobot úgy rögzítettem fel a hátlapra, hogy áll mint a beton, tökéletesen csatlakozik a parapettel és pluszban minden csatlakozást bekentem hőálló tömítőanyaggal. Még szerencse, hogy időben észre lett véve és nem halt meg senki. Azóta természetesen megszűnt a rossz levegő is és hibátlanul üzemel a konvektor. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák