Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CYX

    aktív tag

    válasz DeltaPower #6 üzenetére

    Én is igencsak kíváncsian várom, de ha csak azt vesszük alapul, hogy az én 4-5 éves ARM alapu PDA-mon (HTC BlueAngel) az ARM alapu 400 Mzh-s proci képes a youtube wideókat lejátszani akadozás nélkül az 1,6 GHz-es Atomnak meg (remélem jól emléxem és nem a HD-t említették) a HQ is gondot okoz, de legyen a HD. Szóval helyből sok sok éves különbség van a két proci között, és jelentősen többet eszik az atom egymagában, mint nekem az egész PDA.

    Az x86 felépítése rettenetesen bonyolult és rengeteg felesleges terhet cipel magán a proci. Sokkal nehezebb x86-ból jó teljesítményt kicsikarni, mert hogy brutális hasonlattal éljek a mai x86-os procik úgy működnek, hogy a CISC utasításokat visszabontják RISC-re és utána hajtják végre, míg az ARM sima RISC. És így a konverzióval járó plusz tranyók fűtését könnyen meg lehet spórolni, ami egyáltalán nem apróság.

    Jó példa erre amikor az Intel az x86 terhe nélkül épített egy 80 natív 80 magos procit.
    vagy VGA gyártók elképesztő teljesítményű processzorai (igaz ezek nem olyan mértékben összetettek mint egy CPU, de már nem olyan markáns a különbség mint az S3 trio korában ;) )

Új hozzászólás Aktív témák