Új hozzászólás Aktív témák

  • Vargnatt

    tag

    Köszi, hogy eszembe juttatjátok, ezért vertem a fejem a falba 4 éven keresztül, hogy pont egy évvel korábban kezdtem az EKF-en, mint mielőtt elkezdték volna osztogatni a gépeket boldog-boldogtalannak :((( :W

    És igen, ki***ottul az irigység beszél belőlem, mert máshogy esélyem sem volt laptophoz jutni (most sincs), így állandóan kuncsorogni kellett valahová, ha gépre volt szükségem, ami meglehetősen kényelmetlen tud lenni ennyi időn át (főleg egy hozzám hasonló netfüggő nerdnek :DDD )

    A fősuli egyébként lehetőséget nyújt számítógép-használatra több helyen is, de valahogy egyik se volt az igazi. Lehet, velem van a baj, és csak én vagyok túl pesszimista, de az érdekesség kedvéért leírom, hogy milyen lehetőségek voltak:

    A C épületben lévő gépeken szerintem a megnyitás óta nem rakták újra a vindózokat, emiatt kékhalál, fagyások és lassulások terhe mellett lehetett csak használni őket. Egyébként a hely kulturált volt, csak fel kellett mászni hozzá a hegyre... Ja, és néha óra is volt ott, olyankor többnyire 'out of order' volt.

    A B épület gépterme rendben lett volna, normális állapotú gépek, kellemes helyiség, csak éppen meleg időben meg lehetett benne fulladni, mert tönkrement a légkondi, ablakot meg nem lehet nyitni. Ja, és ott bármikor beszólhatnak, hogy 5 percen belül hagyjuk el a helyiséget, mert óra lesz.

    Az A épület volt talán a legjobb (ott legalább este fél 10-ig is bent lehetett portyázni), néhány apróságtól eltekintve. Pl. a beléptető rendszer akkora foshalmaz, hogy rendszeresen egy csomó gép használhatatlanná vált, mert senkit nem engedett be a diákjával. Továbbá a folyosón van, ahol egyrészt mindenki azt bámulja, hogy mit nézegetsz, másrészt rohadtul hideg és huzatos. Ja, és ennek ellenére szinte mindenki itt gépezett (akinek szintén nem jutott notebook), úgyhogy pl. Neptun nyitáskor gyakorlatilag lehetetlen volt időben géphez jutni. A könyvtárakban kulturált módon lehet gépezni, de ott meg elég kevés gép van, és a ruhatárba le kell adni mindent, ami megintcsak 'pain in the ass' tevékenység.

    A kolimban volt összesen 4 hányattatott sorsú gép a 'gépteremben' (ami legutóbb már az egykori konditerem helyén volt, istentelen büdös izzadtságszagú helyiségben). Ebből a 4-ből 3 úgy-ahogy működött, valahol a létezés szélén, hibás szemrontó monitorokkal, szétnyúzott használhatatlan USB-portokkal, és jó ideig szétnyúzott, teleszemetelt vindózokkal is. A ragadós, nehézkes billentyűzetről, és a kétgombos, görgőtlen, koszos egerekről ne is beszéljünk. Ja, és ide még állandóan be is kellett írni magunkat egy füzetbe (be és kimenetelkor is), mert korábban valakik szép lassan elhordtak néhány alkatrészt az egyik gépből. Olyan gépekből, amik darabonként jó, ha 5 rugót érhettek összesen.

    Szóval ha valaki odamegy, jobban jár, ha igénybe veszi ezt az akciót, mert egyrészt tényleg megéri, másrészt rendkívül hasznos tud lenni. Igaz, a gépzabáló vista eléggé visszafogja ezeket a masinákat, és azt nem nagyon cserélhetted le rajta, mert ha szervizbe kellett vinni, vagy a rendszeres állapotellenőrzésekre (hiszen lényegében kölcsönkaptad, amíg végzel a fősulin) akkor csak jogtiszta, és a tanuláshoz szükséges szoftverek lehettek rajta. Talán egy valaki volt, aki átmenetileg ellenőrzés előtt tolt rá egy Ubuntut, de ő se véglegesnek szánta. Persze lehet, hogy azóta már ezeket is Win7-el adják, akkor ez tárgytalan.

    Amúgy igen, alanyi jogon jár, akit oda felvesznek, bárki igényelheti, aki kipengeti a 30 k-t. Utána nem sokkal megjönnek a gépek, és mindenki boldogan veheti át a dobozkákat. Viszont hivatalosan elvileg cipelned kéne magaddal a gépet mindenhová az iskolán belül, merthogy ugye tanulásra van, elvileg, de ezt nem vették túl szigorúan. Táska is van hozzá, ha jól emlékszem.

    Elnézést a hosszú kifakadásért, természetesen nem hibáztatom az iskolát azért, hogy miért nem egy évvel hamarabb kezdte ezt az akciót (ezzel az erővel minden korábbi diák panaszkodhatna). Ez egy nagyon rendes, helyénvaló kezdeményezés, és jól működik, csak rohadtul idegesítő tud lenni, hogy pont egy nyomorult évvel maradtam le erről. Nekünk még egy szaros pendrive-ot se adtak, mikor kezdtünk :O

    First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win. (Mohandas Gandhi)

Új hozzászólás Aktív témák