Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz #25954560 #2 üzenetére

    Ja hát a célról nem volt szó. Kevés a hely és úgy terveztem eredetileg, hogy beszórok egy Mikrotik routert a szobába, de aztán közbejött, hogy szeretnék egy kicsit hálózattal és hálózatbiztonsággal foglalkozni legalább hobbi szinten, hogy ne legyek sík hülye hozzá. Szóval kell valami kompakt, ami nem zajos, nem fogyaszt sokat, nem embedded, és fel tudok tenni rá egy unix oprendszert és egy tűzfalat. A dolog másik része abból jött, hogy szeretnék legalább 10 Gbps-t a szerver és a PC között, de aztán kiderült, hogy némi mókolással az 56 is talán elérhető hasonló áron. Úgyhogy most azzal próbálkozom, hátha összejön. Ezt a gépet meg betenném a kettő közé, aztán figyelném vele a hálózatot, tűzfalaznék, routolnék, stb. Itthonra ezzel el lehet szórakozni, ha kitapasztalom, akkor meg talán lesz legalább egy olyan skillsetem, hogy családi házak hálózatát fel tudom építeni, esetleg kisebb cégekét. A tűzfalas része, csomagok figyelése, stb. jó kiegészítés a securitys képzéshez is, amit most csinálok. Szóval nagyjából ennyi a cél, hogy legyen egy ilyen kütyüm, és eljátszadozzak vele. Gondoltam egyébként rá, hogy virtuális gépen csinálom meg mindezt a szerveren, de nem akarok szálakat elvenni, azt a gépet másik projektre tartom fenn.

    Egyelőre nem igazán tudom felfogni, hogy miért nem megoldható ez a 2x8, vagy mitől lett ez szerver feature. Sem a mini-ITX-nél nem lehet kínlódás nélkül megoldani, sem a mikro-ATX-nél, annyira nincs hozzájuk hardver elérhető áron. A vége lehet, hogy az lesz, hogy feladom a 4 portot QSFP+-nál, és elteszem az egyik kártyát tartalékba. Akkor elég az 1x8 is és egy tök olcsó lappal is meg tudom csinálni.

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák