Új hozzászólás Aktív témák

  • bollokcs80

    Korrektor

    " Viszont hogy legyen ellenpélda is, igen, ha introvertált vagy elüldögélsz otthon gond nélkül.. "

    Nekem emiatt volt nagyon jó volt a helyzetem a járvány elején. 2020 márciusában mindenkit - így az egyébként 100%-ban jelenlétet igénylő "Level 1" informatikusokat is - elküldték teljes HO-ra, így több mint egy évig otthon lehettem. Egyáltalán nem hiányzott a napi 2x1,5 óra ingázás vidékről, nem volt igényem az emberiségre, kollégákkal tudtuk tartani a kapcsolatot. A munkaidőt betartottam, a munkámat elvégeztem, saját eszközeimet használtam (mivel cég nem adott gépet/telefont, stb.), amikor meg nem volt mit csinálni, szép csendben elvoltam. Szinte semmire nem kellett költenem (bérlet, kaja, stb.), rendben kaptam a fizetésem is. (Gyerek nincs, családtagok dolgoztak, volt külön helyem.)

    A visszatérés után négy hónappal viszont felmondtam, mert olyan szintű terhelést zúdítottak ránk, amit nem lehetett tolerálni, a Level2-es rendszergazdából kinevezett csoportvezető pedig virtuális gumicsontként lengette előttünk a HO lehetőséget, amit persze sose kaptunk meg. A kollégák nagy része viszont továbbra sem járt be, így az üzemeltetés már eléggé bonyolulttá és nehézkessé vált.

    A mostani helyemen korábban heti két nap, mostanában egy nap fix HO van, illetve ha dolgom van, előzetes egyeztetés után el lehet menni többet is. Már próbaidő alatt is felajánlották, én kértem, hogy addig legyünk bent kollégával, hogy megtanulhassam a helyi dolgokat. Ahogy a két hely között az álláshirdetéseket néztem, sok olyan pozícióban is az ajánlat része lett a HO, ahol korábban ilyesmi szóba sem került. Most az motivál, hogy képezzem magam olyan irányban, hogy ne igényeljen a munkám személyes jelenlétet és minél többet otthon lehessek. :)

    [ Szerkesztve ]

    B.Cs.

Új hozzászólás Aktív témák