Keresés

Hozzászólok Aktív témák

• GoldhandRent

senior tag

a LED nem izzik :U
    ((normál körülmények között. ahol izzik, ott már baj van))

i7 6700K @ 4.2GHz ; Gigabyte GTX 1070 Xtreme Gaming | Play Station 4 PRO 500M Limited

• GoldhandRent

senior tag

értem amit mondasz, de helytelenül ne használjuk már. főleg egy szakmai portálon.
    ez nem csak neked, hanem úgy mindenkinek szól.. országszerte

máskülönben pedig a LED maga jelenti, hogy fénykibocsájtó dióda (light emitting diode), és ebben a tekintetben ő akkor duplán világít
    --> "fénykibocsájtó dióda izzó élettartama"

LED-nél kerüljük az égést, meg az izzást. a LED-nek meg a LED csipnek lehet élettartama, a LED égőnek és a LED izzónák már nincs

angoloknál jó a helyzet, mert mindenre csak annyit húznak rá, hogy bulb, light, meg lamp, ami elég univerzális.
    nálunk ugye az izzókörte, izzólámpa, villanykörte volt a régi elnevezés, és ebből ténylegesen a körte, a lámpa, meg a villany maradt meg, az izzás meg az égés már nem.. helyesen LEDkörte, LEDlámpa lenne, nem pedig LEDizzó. vagy LEDégő.

i7 6700K @ 4.2GHz ; Gigabyte GTX 1070 Xtreme Gaming | Play Station 4 PRO 500M Limited

• GoldhandRent

senior tag

a villanykörte sem azért volt körte, mert megették....

amiket leírtál, abból a modern ember már semmit sem használ, vagy pedig nem jogos az amit mondasz rá.
    gázpedál - angolból jött, nyilván - "gasoline" többletet ad a motornak... üzemanyag adagoló pedál
    képerőnyő -> kijelző
    karfa -> kartámla

LED még nincs a köztudatban olyan rég, hogy ne lehetne helyes irányba terelni az embereket. A korábbiakon már nem tudunk változtatni, de ezen még lehet. Viszont ha többezres tech oldalon a házigazdák is rosszul használják, akkor mit is várhat el az ember ?!

de hagyjuk inkább, ha nem tudod elfogadni...
    maradj az OLED képernyőnél, a műanyag karfánál, és a LED izzónál. Én viszem a többit.

• GoldhandRent

senior tag

egy szóval se mondtam, hogy üzemanyag adagoló pedál lenne a neve magyarul... átvettük az angol "gas pedal" elnevezést, és ezt használjuk. magyarra fordítva pedig azt jelenti, nem pedig menetpedált.. a funkciójára világítottam rá ezzel, mert BOG pont abba kötött bele, hogy nem gázt adagol.

LED lámpa mit csinál, mikor világít ? világít, benne van a kérdésedben.... fényt bocsájt ki - lájtot emittál.
    vagy fényez, ha úgy tetszik ;] esetleg fotonnal bombáz

(#78) Tikakukac
    síkideg egyáltalán nem, csak megemlítem, hogy nem izzik, és végképp nem ég. :( szerencsére nem gyakran jön elő, általában lámpával vagy fényforrással elintézik az égőt meg az izzót.

de még egyszer mondom, ezen még lehet, és tudunk is változtatni. bár nem az ilyen hozzáállással. :O

Hozzászólok Aktív témák