2017. január 19., csütörtök

Gyorskeresés

(#1) BiP

BiP
(PH! kedvence)

Végülis a lego mindig is drága volt :)

(#2) UnA

UnA
(Korrektor)

A projekt bizonyos szempontból nagyon hasonlít a magyar Codie ötletére...

Nem a legszerencsésebb hasonlat a Codie története alapján... :)

(#3) JasL válasza UnA (#2) üzenetére

JasL
(senior tag)

Nem a legszerencsésebb hasonlat a Codie története alapján...

Nekem is ez jutott eszembe! :D

(#4) Béééla válasza UnA (#2) üzenetére

Béééla
(őstag)

Dettó. Remélem tanultak belőle.

Csak egyvalamit nem értek: mivel "jobb" egy ilyennel tanulni, mint ezzel (ugyanúgy Arduino alapok)
Vagy mivel jobb egy buzzword 3d nyomtatott cucc egy alu hexapodnál?

Bélabá - https://www.youtube.com/mod4

(#5) UnA válasza Béééla (#4) üzenetére

UnA
(Korrektor)

Annyiban nem mindegy, hogy akkor lehet igazán hasznos egy ilyen eszköz oktatási célból, ha van mögötte egy olyan csapat, aki ezt segíti. Egy robotautó önmagában kevés ehhez.

(#6) Béééla válasza UnA (#5) üzenetére

Béééla
(őstag)

Akkor kicsit másképp: mivel több, mint csomagban árulni a szoftverrel? Ha megrendelnék a kész eszközöket ipari mennyiségben és megírnák rá a szoftvert az kb. ugyanazt hozná. Iszonyat ára van! (mondjuk mihez képest, az is igaz)

(#7) Eugene Roe

Eugene Roe
(fanatikus tag)

A codie magyar módra lehúzta a népet, de persze nagyon sajnáljá.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#8) UnA válasza Eugene Roe (#7) üzenetére

UnA
(Korrektor)

Ez abszolút rosszindulatú beszólás volt. Csak egyszer nézd meg, hogy a KickStarteren mennyi behalt hardver project van. És nm azért, mert le akarták nyúlni a pénzeket, hanem azért, mert a gyártás az sokkal összetettebb feladat, mint a szoftverfejlesztés, és ha nem jól kalkulálsz, akkor nem lesz elég az támogatók pénze.

(#9) Eugene Roe válasza UnA (#8) üzenetére

Eugene Roe
(fanatikus tag)

Szóval a támogató hibája, ha valaki hasraütésre ígérget dolgokat mások pénzéért cserébe? Haígérek neked, és még 10 ezer embernek egy kiló kenyeret 50 ft-ért, majd kapok rá 150 ft-ot, és cserébe adok neked egy kiflit, én pedig teleírom a cv-t, veszek egy iphone 7-et és fizetem az albérletet a főiskola alatt akkor én mi vagyok? (Cinikuson kívül)

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#10) dabadab válasza Eugene Roe (#9) üzenetére

dabadab
(Jómunkásember)

Azt egyébként jól gondolom, hogy magát a projektet csak messziről ismered és mindenféle konkrét tárgyi ismeret nélkül gyanusítgatsz másokat?

DRM is theft

(#11) UnA válasza Eugene Roe (#9) üzenetére

UnA
(Korrektor)

Azt hol írtam, hogy a támogató lenne a hibás?

És azt sem szabad elfelejteni, hogy ez egy kockázatitőke-befektetés, tehát benne van a bukás lehetősége is.

(#12) Béééla válasza Eugene Roe (#7) üzenetére

Béééla
(őstag)

Találkoztam egyszer a Codie atyjával. Első (és egy közepesen hosszú beszélgetés után sokadik) benyomásra biztos vagyok benne, hogy semmilyen lehúzási szándék nem volt mögötte. Én azt mondanám, hogy csúnya elszámítás volt a bukás oka. Főleg azért, mert nem összegyűlt a pénz és azonnal húzták is le a rolót, hanem menet közben derült ki, hogy mégse nőttek fel eléggé egy ilyen projekthez.

(#13) dabadab válasza Béééla (#12) üzenetére

dabadab
(Jómunkásember)

Ja, valami ilyesmi.

Akinek nincs tapasztalata a HW-gyártatásban, az baromira meg szokott lepődni azon, hogy az mennyire nem triviális dolog meg mennyi buktató van benne - nem a Codie az első projekt, aminek ez lett a veszte.

DRM is theft

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.