Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tutu7030

    veterán

    Nagyjából egy éve derült jelentette be ?

    LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

  • ng0ofy

    KORREKTOR

    Helyes!

    Egy USA bíróságon hozott értelmes döntés, ahol az USA jogrendszer, a nem betű szerint vett jogszabályozás miatt, ésszerű döntés született fejlődő termékekkel kapcsolatban. Nem hiába, náluk fejlődésre van a jogi szabályozás alapja állítva :D Persze felvilágosult elme kell hozzá, hogy jól döntsön és egy kis nyereségvágy állami oldalról. Így lehet adóztatni, vámoltatni, stb, stb a bitcoint, fog ez még érdekes dolgokat produkálni (:

  • Glenda

    addikt

    Ideje leimplementálni a glendacoint...amíg meg nincs kész, osztok Monopoly pénzt.

    [ Szerkesztve ]

    from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

  • sing1ep1ayer

    őstag

    A figura védekezése eleve elbaltázott volt, ugyanis mindegy hogy a Bitcoin valuta vagy sem. Ha egyszer van kifejezhető értéke és valamilyen módon pénzre vagy szolgáltatásra váltható, akkor az eltulajdonítása csalásnak, lopásnak, vagy rablásnak, vagy sikkasztásnak minősül, az elkövetés módja szerint. Ha nem így lenne, akkor biciklit is lehetne lopni, hisz az sem valuta.

  • ng0ofy

    KORREKTOR

    válasz sing1ep1ayer #4 üzenetére

    Nem lopta, az emberek önként adták oda, azért az más (:

  • sing1ep1ayer

    őstag

    válasz ng0ofy #5 üzenetére

    A Zalatnaynak is önként adtak pénzt itthon néhányan... ;)

  • devast

    addikt

    válasz #32839680 #7 üzenetére

    Mivel létezik usd/btc és huf/usd, ezért létezik huf/btc is :)
    Fizetésedet is kérheted benne, de ennyi erővel kérhetnéd görögdinnyében vagy aranyban is.

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz devast #8 üzenetére

    Pár éve 70 000 HUF több száz BTC-t ért. Ma 70 000 helyett kapnál 3-3,5 BTC-t.
    Szóval lehet, hogy jobban járna az ember, ha ebben kapná. :DDD

  • ng0ofy

    KORREKTOR

    válasz sing1ep1ayer #6 üzenetére

    Csak azt értettem, hogy neki miért ( Y )

    Kíváncsi vagyok, itthon hány elfogadóhely van, tudok -e vele fizetni.

  • saelin

    veterán

    válasz Penge_4 #10 üzenetére

    Ha ekkora az értéke, gondolom lehet fél BTC-vel is kereskedni és még annál kisebbel is, nem?

    (#11) ng0ofy
    Még ha tudsz is vele fizetni az nem sok mindent jelent. Igazi értelme akkor lenne, ha bemész a tescoba azzal fizetsz, de kérdem én: Mit ér ha nem tudsz coinhoz jutni? Semmit. Hogy a rendszer működjön a coinokat valakinek ki kellene adnia és azt szétteríteni pl fizetés, támogatás gyanánt az emberek között, de ez lehetséges? Úgy tudom a bányászok termelnek csak coint, vagyis ezt lehetetlen kontrollálni.

    [ Szerkesztve ]

    "It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

  • ng0ofy

    KORREKTOR

    válasz saelin #12 üzenetére

    Nyerek, bányászok, veszek pénzért, veszek termékért (nekem fizetnek vele). Valószínűleg van egyéb opció is, ha van értelme kipróbálom valamelyiket. Most elolvastam a bányászatot, az nem fog menni, nincs hozzá hardwarem, de az, hogy eladok valamit és bitcoint kérek érte az még működhet.

  • Gusztáv

    addikt

    Ennek az egész Bitcoin-dologna végül is mi értelme van? Mert ha jól tudom maga a "bányászat" valós hasznos dolgot nem termel, max az áramszolgáltatók örülnek neki.

    Laci

  • Penge_4

    veterán

    válasz Gusztáv #14 üzenetére

    "Mert ha jól tudom maga a "bányászat" valós hasznos dolgot nem termel"

    Rosszul tudod. A bányászok tartják fenn a rendszert. Üzemeltetik az egész infrastruktúrát. Már ezerszer le lett írva, hogy az nagy teljesítményre a biztonság miatt van szükség, de még így is messze elmarad attól, amennyibe a bankszektor kerül nekünk.

    Tevékenységük az egész rendszer működését szolgálja, akárcsak a banki rendszergazdáknak és a banki szoftvereket író fejlesztőké.

    Ellentétben a húsosfazék körül táncoló, semmittevő, naplopó bandáról, akik öltönyben vigyorognak a forgószékben, néha aláfirkantanak 1-1 szerződést, amivel néha annyit keresnek, mint egy kisebb ország éves GDP-je ugyanez nem mondható el. Ők csak élősködnek és emiatt még nagyobb a banki szektor amúgy is magas költsége (fizikális épületek és az ebből fakadó áram, bérleti díj, amortizáció, stb., széf, őrzés, stb.)

  • Glenda

    addikt

    válasz Penge_4 #15 üzenetére

    Csak az a bökkenő, hogy minden valuta mögött van valamilyen érték -- általában az adott ország aranytartaléka. Ez alapján van infláció is, amikör több pénz van ugyanannyi aranyra.

    A bitcoin mögött milyen érték van? Mert az nélkül...
    Viszont ha akarsz, nálam tudsz glendaCoint venni :D

    from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

  • Penge_4

    veterán

    válasz #32839680 #16 üzenetére

    Ezen a blogon van a legtöbb információ róla magyar nyelven. A kulcsa egyébként az, hogy összesen 21 millió lehet belőle (mínusz az elveszett példányok), emiatt korlátozott a mennyisége, a bányászat produktivitása pedig a bányászkapacitás növekedésével párhuzamosan csökken. Vagyis minél többen bányásznak, annál kevesebb 1-1 bányász haszna, illetve annál nagyobb hashkapacitással kell rendelkeznie 1-1 bányásznak, hogy szinten tartsa az ebből származó jövedelmét. Hasonlóan az aranybányászathoz. Az aranyláz idején még bárki egy csákánnyal és egy vödörrel annyi aranyrögöt össze tudott gyűjteni, amennyit nem szégyellt. De ekkor még nem is volt értéke. Örülhetett, ha kapott egy üveg sört és egy whiskyt meg egy hamburgert egy több kilós aranyrögért. Utána ahogy egyre nehezebb lett a bányászat és már speciális gépek kellettek hozzá és azokkal is egyre mélyebbre ásni, úgy ment fel az értéke.

    Viszont a kezdők szerencséje egyben hátrány is lehetett volna. Mert az aranynál éppen bejött. De ha én elkezdek valami jellegzetes kavicsot gyűjteni, amiből korlátozott mennyiség van, akkor idővel (ha akár évtizedekig is képes vagyok raktározni annak reményében, hogy egyszer majd sokat fog érni és nem herdálom el) meggazdagodhatok belőle ha türelmes vagyok, de ahogy megy fel az értéke, folyamatosan ott van a fejem felett annak tudata, hogy ha egyszer feltárnak valami új helyet, ahol milliónyi ilyen kavics van, az lenyomja az árakat és már annyit sem fogok akkor kapni érte, amennyit két nappal korábban kaptam volna. A csúcsot előre senki nem látja, de mindenki igyekszik arra játszani több-kevesebb sikerrel.

    Pl. ha a Higgs-bozonhoz hasonlóan holnap felfedeznének egy eljárást, amivel gyakorlatilag minimális energiaráfordítással lehetne bármilyen fémből aranyt csinálni, akkor meredeken visszazuhanna az ára az ipari értékének a szintjére. Valamint még az ipari értéke is csökkenne. Bár az lehet, hogy emelkedne attól függően, hogy immáron a szinte korlátlanul elérhető arannyal képesek lennének-e kiváltani valami jelenleg használt, sokkal költségesebb anyagot, ami addig olcsóbb volt, amíg nem tudtunk szinte korlátlan mennyiségben aranyat előállítani.

    Szóval könnyű azt mondani, hogy "Bezzeg aki korán beszállt", de most gondolj bele. Te is lehettél volna az, aki annak idején 10000 BTC-ért vásárolt egy pizzát. És most akkor mennyivel rosszabbul éreznéd magad, hogy még közelebb voltál a meggazdagodáshoz és te képes voltál elherdálni, mert nem hittél benne eléggé, hogy növekedni fog az értéke, pláne nem ennyit.

    Most is ugyanez van, mivel a jövőt senki nem látja. Lehet, hogy ha veszel vagy befektetsz komoly bányászgépekbe, akkor nagyon jól fogsz járni, mert akár nagyságrendeket is növekedhet az árfolyam. Viszont az is lehet, hogy Thaiföldhöz hasonlóan máshol is betiltják majd és akkor majd az alvilág fogja csak használni. Az értéke növekedhet akkor is, de ebben az esetben nem árt azt is belekalkulálni, hogy hol és kinek fogod tudni majd eladni a nagy mennyiségedet úgy, hogy ne kapjanak el és ne vonjanak érte felelősségre.

    Pl. ha rendelkezel egy szobányi tiszta kokainnal vagy heroinnal, akkor is milliárdosnak számítasz. De, hogy rohadt nehezen csinálsz belőle készpénzt, az egyszer biztos. A Tesco-ban meg nem mondhatod a pénztárosnak, hogy nesze, itt egy zacsi cserébe a csirkefarhátért meg a kiló kenyérért. ;]

  • Penge_4

    veterán

    válasz Glenda #17 üzenetére

    "A bitcoin mögött milyen érték van? Mert az nélkül..."

    Az ország mögött milyen érték van, ami az egyes valuták mögött van? Csak nem valós teljesítmény és kereskedelem (még ha a GDP durván torzítja ezt is)?

    A Bitcoin mögött, de akár az arany vagy egy érdekes kavics mögött is lehet ugyanilyen érték. A lényeg, hogy az emberek higgyenek benne.

    Az országban is hisznek, pedig az ország is csak egy nagy semmi a dolgozó emberek nélkül, akik elfogadják és csereberélik egymással a wannabe kinevezett valutát.

    Ennél fogva ha képes vagy elegendő hívet szerezni, akik hisznek a GlendaCoin értékében, akkor alapítottál egy saját valutát, amit a piac áraz be. Ahogy a kékfrank meg a többi is helyi valuta, ami elnyerte a lokálpatrióták bizalmát. Ugyanúgy vallást is alapíthatsz. Akár forkolhatod a kereszténységet is, ahogy az a létező 300+ ilyen-olyan hitgyüli meg népfront, vagy csinálhatsz egy teljesen újat, mint a szcientológia. Ha elég ember hitét és bizalmát el tudod nyerni bármilyen okból, akkor nyert ügyed van. De ugyanez áll a politikusokra is.

    Tehát a trollkodásod csak abból fakad, hogy irigykedsz Satoshi Nakamoto-ra, mert ő olyasmit alkotott, ami elnyerte a közösség hitét, te pedig már hónapok óta reklámozod itt a PH-n a saját valutádat, de még olyan szintre sem jutott, mint a többi altcoin a futottak még kategóriában. Akarsz róla beszélni? :D

    (#19) morgyi: Ma már sem CPU-val, sem csúcs GPU-val nem éri meg bányászni. Utóbbival még akkor, ha már eleve megvan a vas, amit nem tudsz jobb célra felhasználni és mellette meg tudod oldani, hogy ne neked kelljen fizetned az áramért. Céges elhelyezés vagy hasonlók.

    Ma már célhardverekkel, úgynevezett ASIC-okkal bányásznak inkább. Ez azért jó, mert sokkal nagyobb hashkapacitást biztosít sokkal kevesebb áramfogyasztással (viszonyítási alapként: egy sok százezres gép SLI-be kötött csúcs VGA-kkal olyan 3-4-5 GH/s teljesítményű és legalább 2 kilowattot fogyaszt.

    Egy ugyanekkora fogyasztású ASIC 1,5TH/s teljesítményre képes. Csak mellette 29990 USD az ára, amit elő kell teremteni és utána ki kell gazdálkodni a bányászatból, hogy később profitálhass belőle, majd a profitod egy részét visszaforgatni, amikor már újabb eszközök jelennek meg, vagy a régi mondja fel a szolgálatot.

    Szóval az ASIC energiafogyasztás/teljesítmény terén sokkal hatékonyabb, viszont ellentétben a PC-vel, beszéljünk akár CPU vagy GPU "meghajtásról", ez céleszköz. Vagyis nem univerzális. A CPU-t használhatod egy csomó mindenre, a GPU-t játékra, hardvergyorsított böngészésre és videokódolásra is. Már ha előzőleg ezen célok valamelyike miatt megvetted.

    Ráadásul el is adhatod, miután már nem alkalmas bányászatra (mondjuk a következő tulaj csókoltat majd a túlhajtott vas miatt :D), ellentétben az ASIC mikorra elavul, akkorra nem tudod eladni, mivel csak arra a célra venné meg bárki is, amire már neked sem kell, hiszel elavult és nem termel már annyit, hogy megérje. Szóval maximum erősen áron alul vásárolják fel olyanok, akiknek ingyen van az áram és nekik esetleg még megéri venni az eredeti ár töredékéért több száz ASIC-ot, hálózatba kötni azt és úgy multiplikálni a teljesítményt, mert ingyen van az áramuk.

    Ezek miatt úgy tűnhet azoknak, akik rendelkeznek csúcshardverrel (vagy ha nem is csúccsal, de valamilyennel), hogy az ASIC egy plusz befektetés, mert az BTC bányászaton kívül semmire sem jó. Annak ellenére, hogy egy 50GH/s teljesítményű annyit fogyaszt, mint egy router és rákötheted akár egy Androidos telefonra is, ahol WebUI-n vagy CLI-n keresztül tudod vezérelni, így még egy gépnek sem kell mennie mellette.

  • Glenda

    addikt

    válasz Penge_4 #20 üzenetére

    Nem irigy vagyok, ilyenbe nem fektetném a pénzem. Sajátot meg nem alapítanék, mert csak idő kérdése mikor tiltják be.

    A valuták mögött pedig nem az ország van, hanem az aranytartalék, legalábbis én még így tanultam.

    Igazából nem volt hülye aki kitalálta a bitcoint, kiosztott egy csomó monopolypénzt, amit úgy kapsz, hogy nem tudod kinek milyen előnye lesz a számítási teljesítményből.

    Teljesen más lenne a helyzet, ha azt mondanák, hogy ilyen BOINC szerű dolog. Teljesen más. De ezzel az erővel támogathatod az NSA visszafejtőprogramját, a csecsen maffiát, vagy a gyíkembereket is.

    from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

  • Penge_4

    veterán

    válasz Glenda #21 üzenetére

    "Sajátot meg nem alapítanék, mert csak idő kérdése mikor tiltják be."

    Vagy azért nem, mert túl nagy munkával járna és már legjobb esetben is csak másodhegedűs lehetne, mint a LiteCoin, de lehet, hogy még azt sem tudná lenyomni.

    A betiltás meg egy dolog. A drogok is be vannak tiltva, mégis kereskednek velük a mai napig. Az meg azért mindig is sokkal neccesebb lesz és morálisan is sokkal elítélendőbb, mint egy alternatív valuta. Ez kb. az adóelkerüléssel egyenértékű, amikor azt mondod, hogy "kapja be az állam, úgyis lop, hát én nem hagyom magam", ami szintén büntetendő, de azért ha nem agresszívan tiltják (és nem olyan országban élsz, mint Észak-Korea), akkor még bőven van időd a betiltást követően is profitot realizálni, vagy várni arra, hogy esetleg megszűnik a tiltás és akkor újra megemelkedik az árfolyam. Ilyen ciprusi offshore módon minden vagyont ebbe menekíteni tényleg fanatikus hozzáállás, de egy kevés százalékot szerintem érdemes

    "A valuták mögött pedig nem az ország van, hanem az aranytartalék, legalábbis én még így tanultam."

    Én is így tanultam, de azóta eltelt pár évtized és szépen lassan elnökök sora rugdosott át olyan törvényeket az USA-ban és a világban is, hogy először csak résztartalékra épült a rendszer, majd végül a teljes tartalék el is tűnt. A Fort Knox-ban az 50-es évek óta nem volt leltár. Vajon mit találnának, ha lenne?

    "De ezzel az erővel támogathatod az NSA visszafejtőprogramját, a csecsen maffiát, vagy a gyíkembereket is."

    Mert a nyílt forráskódtól szerinted ezt nem látnák?

    (#22) morgyi: "És ma mindenhol hitelpénzt használunk. De majd egy okosabb ember (közgazádsz ) kijavít."

    Egy évekkel ezelőtti, mára már törölt Google Sites-os oldalon volt egy cikk, amiből egy idézett rész:

    „Annyit mindenesetre tudunk, hogy mára mindössze hét ország maradt, amelyek központi bankjai nem Rothschild-érdekeltségűek. Ezek az országok: Irán, Észak-Korea, Szudán, Szíria, Argentína, Kuba és Líbia. Érdemes megjegyezni, hogy a 2001. szeptember 11-ét követő "terrorellenes" hadjárat előtt Afganisztánban és Irakban sem voltak ilyen pénzintézetek.“

    Azóta Irán megdőlt, Líbia megdőlt (Kadhafi meghalt), Argentína megdőlt (Hugo Chavez meghalt), Szíriában állomásoznak az usákok, szóval maradt Észak-Korea, Kuba és Szudán. Castro már öreg, Észak-Korea meg nagyon célkeresztben van mostanság.

    [ Szerkesztve ]

  • Glenda

    addikt

    válasz Penge_4 #23 üzenetére

    Az a bökkenő, hogy Chavez venezuelai volt.

    from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

  • moma

    őstag

    válasz Penge_4 #18 üzenetére

    :R ezekért a hszekért. amúgy ez a bitcoin.hu nekem nem megy.

    we all deserve a bit of luck.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés