Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz Hieronymus #23 üzenetére

    Persze persze, amint egy konkrét kérdést tesznek fel, azonnal előjössz a személyeskedéssel. Semmilyen személyeskedés ebben nem volt. Kérdéseket tettem fel amire nem tudsz csak valamilyen olyan választ adni, mi nem nagyon van kapcsolatban azzal amit leírsz. A személyeskedés nem ez. Ennyi erővel ha valaki kérdést mer fel tenni, azonnal személyeskedik nem nem így van. Csak hát vannak a tények, meg van az a szokásos mindenbe belekötök anélkül, hogy átgondolnám, utána ha meg kell magyarázni, akkor mindenki hibás, csak az nem aki kötekedett. Ezt már ismerjük. Na ez az ami nem vezet sehova.

    De önmagához képest folyamatos lemaradásban van. Az elmúlt 10-20 évben sok minden állapota romlott.

    Tehát akkor ezzel mit szeretnél mondani, hogy valamilyen módon esetleg már utolérte a keleti blokk állapotát, attól nagyon messze vagyunk, mert ha ott 10 - 20 évben romlott valami, akkor otthon még nagyobbat romlott ahogy én látom. Vagy?

    Ma Németországnak nem a munkahely teremtés a problémája. Szakképzett munkaerő hiánya van az országnak. Ezen nem segít a Tesla beruházás. Sőt..

    Most leírtad amit én csak más szavakkal, akkor ennek mi értelme is volt?

    Az összes kérdésedre egy a válasz. A modernkor gyarmatosítása a gyártás kihelyezés a termékek ott történő értékesítése. Mellette az adózás maximális elkerülése. Ebben Németország eddig jól állt. Európa már kevésbé.

    Tehát az a howto amit idehoztak, az a közel több 10 000 munkahely, amit egy győri Audi képes nyújtani (Itt nem csak a gyár 11 - 13000 dolgozójáról, hanem arról is van szó, ami ezt kiszolgálja), az semmi. Ezt ne is vegyük figyelembe, hanem gyártson itt nyúljuk le mindent amit idehozott, és mehet Isten hírével. Na erről szólt a KGST.
    Aztán nem kellene elfelejteni ezt az orbanista dumát, hogy mindenről a gyarmasotás tehet.
    Itt egy kérdést kellene feltenned, vajon holt tartana Magyarország, Szlovákia, Csehország, Lengyelország ezek nélkül a gyárak nélkül, teljesen mindegy, hogy autógyártás vagy más.

    Mert most megint azt érzem, hogy nagyon okosat mondtál, de alternatívát nem látok.

    Tudod, ezt Amerika már túlélte Japánnal kapcsolatban. Amikor A japán tévét, autót,.. japán hitelből vásárolták az amerikaiak. A Kínai terjeszkedés ellen nyílt harcot folytatnak.
    Mi meg itt csak vitatkozunk, mert nem sikerül felismerni a saját valódi érdekeinket. :(((

    OK kérlek mondj olyan alternatívát a keleti blokkban, ami alternatívája tudna lenni azoknak a dolgoknak amit leírtál, mert szerintem, de szigorúan tekintve ilyen nincs ott. De biztosan tévedek, csak a kritizáláson kívül tőled semmit nem hallottam. Abból meg nem lehet megélni szerintem! De biztosan tévedek.

    Aztán veheted nyugodtan ezt személyeskedésnek, Ez nem az. Csak hát amikor nem panaszkodni kell, meg vádaskodni, akkor azonnal elővesszük ezt a kártyát.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák