Új hozzászólás Aktív témák

  • bteebi

    veterán

    válasz genlog #15 üzenetére

    "Éppenhogy balos nézőpont van ott is, mint a fősodratú médiában a történelmet, politikát, gazdaságot, személyeket illetően."

    És ez minden bizonnyal egy jobbos vélemény. :U (Persze akár igaz is lehet.)

    "szélsőjobbosokkal ez soha nem fordul elő, ott több esetben átesnek a ló túloldalára: démonizálás folyik."

    Erre esetleg tudnál példákat hozni? Azok nélkül nehezebb elhinni. Nem lehet, hogy - teljesen tévesen - "csak" a magyar, és/vagy esetleg az angol Wikiből indulsz ki? ...és (még) azoknál is hibásan?

    Nem vagyok egy politika-guru, nem provokálni akarok, just askin'. Viszont ahhoz nem kell agytrösztnek lenni, hogy belátódjon, hogy a legtöbb embernek van valamilyen politikai nézőpontja, és nem az szokta érdekelni, hogy mik a tények, hanem az, hogy amivel találkozik, megegyezik-e a saját elképzeléseivel. Függetlenül attól, hogy az amúgy helytálló-e.

    Nem Wikipedia, és alapvetően nem is politika, de én - sajnos - rengeteget vitatkoztam oltástagadó (is) emberekkel, akik még akkor sem látták a fától az erdőt, amikor az orruk előtt vágod ki a fát.

    "Nem néztem, de fizetmésemben fogadnék, hogy az aktuális BLM és hatása meg a Capitolium-ostrom is hasonlóan van prezentálva. (Előbbi cukormázzal leöntve, utóbbi ördögiként mutatva.)"

    A BLM ügy tényleg sok szempontból - a részletekbe belemenés nélkül - nagyon gáz volt, habár nem feketeként, pláne nem amerikai feketeként nem tudhatom igazán átérezni. A szlogen meg önmagában iszonyat demagóg; helyesen úgy lenne, hogy "black lives ALSO matter", vagy még inkább úgy, hogy "ALL lives matter". Persze ez utóbbi nem lett volna olyan fancy vagy épp polkorrekt.

    "És ez óriási baj. Akkora károkat okoz ez a fajta torzítás egy társadalomban, hogy a sok valóban hasznos lexikális bejegyzés emellett mit sem ér."

    Ez a kijelentés - szerintem - egy orbitális baromság! Szerinted az emberek leginkább a Wikipedián tanulnak politizálni, és nem mondjuk az egyetemen, esetleg a megfelelő szélsőjobb/bal weboldalon, vagy a Facebookon? Politikai híreket se a Wikin fognak (first, vagy akár second hand) olvasni, hanem nagyobb híroldalakon, amiknek amúgy lehet ismerni a tulajdonosi hátterét, és ezáltal valamelyest a beállítottságát.

    A magát legobjektívebbnek képzelő ember is valamelyest - minimum tudat alatt - befolyásolva van, és nem kell ahhoz semmilyen rossz szándék, önös érdekű influenszerkedés, hogy bizonyos álláspontok szerint (jelen esetben pl. a tiéd szerint) torzított vélemény kerüljön napvilágra.

    Szerintem az angol Wiki viszonylag jól áll a semlegességgel, és nem folyik belőle propaganda egyik irányba se (bár próbálkozások biztos voltak, vannak és lesznek is, remélhetőleg elenyésző sikerrel).

    A politika(i tartalmú szócikkek) egy elég kis részét képzik, képezhetik a Wikipediának, és a hatásuk is valószínűleg nagyjából ezzel arányos, úgyhogy én emiatt se aggódnék.

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Új hozzászólás Aktív témák