Új hozzászólás Aktív témák

  • SkyLine3000

    addikt

    válasz Lalikiraly #99 üzenetére

    Fogd vissza magad, ember! Nem a kutyáddal beszélsz! Talán majd engedélyt kérek tőled, hogy elmondhassam a véleményem és beírhassak akármelyik cikk alá! Szabad vélemény nyilvánítás van, nem a kommunizmusban élünk Rákosi alatt...
    Csak hogy tisztán láss. Az 1000 éves Acer gépem (12 éve vettem, abban az időben az bő 300ezres gép volt) apám használja jópár éve. A Samsungot odaadtam az asszonynak és vettem magamnak egy Asus ROG Strix-et. Úgyh nem mondanám most már, hogy szar notim van. ;) De azért mert az enyém sem volt egy erőgép, attól még akármelyik másik is lehet szar. :D De legalább tudtam, hogy az enyém sem volt egy nagy eresztés.
    Ramra meg annyit. Nyilván nem a te hibád, hogy ilyen keveset raknak manapság a notikba. Ez azért gáz, mert pár éve még legalább 8gb volt az általános egy közepes gépben. Ma meg mit látok? 200ért is olyan hulladékokat árulnak újonnan, hogy én szégyenlem magam. Úgyh ezt a ram kritizálást ne vedd magadra. Rohadtul elszabadultak az árak. 120-150e körül újonnan szinte csak olyan notikat lehet kapni, amin még az office is alig fut el. Kis túlzással. Ha kicsit komolyabb cuccot akar venni az ember, bőven 200 fölött kell kiadnia. Ha komolyat, akkor meg bőven 300 fölött. Határ a csillagos ég.

    Peace

    [ Szerkesztve ]

  • Lalikiraly

    addikt

    LOGOUT blog (1)

    válasz SkyLine3000 #101 üzenetére

    Na látod, te is észrevetted, hogy bár a kereslet nőtt nyilván, de nem annyit szerintem, hogy indokoltá tegye ezeket az áremeléseket.

    Másrészt nem állt szándékomban úgy beszélni veled :R , hanem ha a sorok között elolvasod, akkor inkább az egész Magyar mentalitásra utáltam, hogy gyakorlatilag bármit is veszel, úgyis le szarozzák, mert te vettél valamit és a Magyar irigy. Tök mindegy hogy gazdag, vagy szegény, akkor is irigy.

    Továbbá, mint írtam a memóriánál, nem a gyártó a felelős, hanem a felvevő piac. Nálunk sok mindent, amit ajándékba adnak egyes termékek mellé, azt egyszerűen külön eladják. Van ismerősöm, aki az MM nél volt osztályvezető. Mesélt furcsaságokat.

    De a fő ok a ramra mint mondtam, az adó megléte. Ugyanis, ha a mai alapot nézzük, akkor az én gépem valahonnan 180-tól indult volna és nem 140 től. Egyébként épp a minap vettem bele +4GB ramot. És már a boltban mondták, hogy nem kicsi ram ár emelkedés várható. Milyen meglepő nemdebár?

    Ha már politika is szóba került, a régi rendszernek ha nem tetszett amit mondtál, eltüntettek, ma meg kirúgnak a francba és kész... Szóval mi is a különbség?

    Egyébként nekünk is van itthon egy cirka 8 éves Acer noti, sajnos fényes a képernyője, de nagyon szép képe van, az tény. Hát sajnos ezt éljük, hogy hozzánk amúgy, mint mindenből a leg gagyibbat hozzák. A harmad osztályt. És ez nem csak az elektronikai dolgokra vonatkozik, hanem cirka mindenre.

    Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

  • Kansas

    addikt

    válasz Lalikiraly #102 üzenetére

    Az ne zavarjon, hogy az üreshordozó-díj csak háttértárakra vonatkozik, operatív tárra nem, tehát RAM után egy fillér nem illeti az Artisjus-t.
    Azért, mert a telefonok és fényképezők miatt bizonyos háttértárakat köznyelven "memóriának" neveznek("memóriakártya"), legalább mi ne üljünk fel az ostobavonatra...

    A politikai részre: ha szerinted börtönben ülni vagy meghalni ugyanolyan, mint új munkát keresni... no comment.
    A "Magyar" ezek szerint nem csak irigy, hanem paranoid is... vagy csak annyira megszokta a posztkommunista korrupciót, hogy fel se fogja, máshol nem úgy mennek a dolgok... magunkat tartjuk a posványban politikailag és gazdaságilag is, nincs hozzá szükség külföldi összeesküvésre, magunknak simán megcsináljuk.
    Kétség kívül ez egy árérzékenyebb piac, mint pl. a német, de ne aggódj, ha tehetik, nyugaton is az olcsóbbat veszik, akár a szomszéd országba is átmenve érte(norvégok a svédekhez, hollandok a németekhez, stb.)
    "Hát sajnos ezt éljük, hogy hozzánk amúgy, mint mindenből a leg gagyibbat hozzák. A harmad osztályt." Ahha. Vagy azt, amit a népek a nyugatabbi országokhoz képest fele/harmad fizetésükből képesek/hajlandóak megvenni. Biztos hiszel a tervezett avulásban és a többi hasonló konteóban is, mi?

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Lalikiraly

    addikt

    LOGOUT blog (1)

    válasz Kansas #103 üzenetére

    Ez az alapja a piacgazdaságnak...

    Annó volt pl két szinte egyforma HP laposunk. Érdekes hogy a gar lejárta után mindkettőnél pontosan két héttel adta meg magát az akksi. Milyen fura. És ez csak egy szűk példa.
    Sógornőm Acer Swift 3-asában pont a gar lejárta után két héttel pusztult meg az alaplap.

    Azért nálunk is van sok ember aki a drágább készüléket is megtudja fizetni és nem azt hallom hogy elvannak ájulva.
    Amúgy miért is van hogy árérzékenyebb, ha pl a cseheknél egy Macbook olcsóbb mint nálunk... Vicces.

    Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

  • Syl

    nagyúr

    válasz Lalikiraly #104 üzenetére

    > a cseheknél egy Macbook olcsóbb mint nálunk...

    Biztos?
    Például az alap Air 29 990 korona, ami jelen pillanatban 422 királyi mátyás - az Air itthoni hivatlos ára 430 ezer. Pedig itt van Artisjus sáp és magasabb az áfa is.

    Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

  • Kansas

    addikt

    válasz Lalikiraly #104 üzenetére

    Nem, nem ez az alapja(mármint a tervezett avulás). Ez a konteók alapja, sokan használják clickbait-nek is a maguk 15 perc hírnévéhez, divat lett erre hivatkozni. Piacgazdaság volt jóval a konteó megjelenése előtt is...
    Most nem fogok neked kiselőadást tartani arról, hogy a tervezett avulás mítosza miért hülyeség, aki valaha tervezett bármilyen terméket vagy rendszert nem korlátlan anyagi keretből, az pontosan tudja, miért. A falra nem fogok borsót hányni, ahhoz nincs és nem is lesz bennem elég alkohol. De itt egy cikksorozat, ami megkísérli elmagyarázni.

    Az anekdotikus "bizonyítékaid" nem cáfolom, nincs értelme, de odaállítok ellene egy másikat, pont ugyanannyit ér: a 2006-ban vett Samsung TV-m(32", 1080p) a mai napig tökéletesen üzemel, problémák nélkül - 2 év gari volt rá anno(de lehet, hogy 3), 160e-be került újonnan, tehát még csak nem is prémium TV, hanem full konzumer, akkor ez most hogy van, hogy bírt ki egy 2-3 év garis TV 15 évet(és még ki tudja hányat ez után)??? És még van egy rakás cuccom, ami többszörösen szolgálta túl a garanciaidejét... érdekes...
    Anno annál a cégnél dolgoztam, ahova a Dell kiszervezte a felrobbanó notebook-aksijainak a garancia-kezelését, szóval azért nem meglepő számomra, hogy léteznek tervezési és/vagy gyártási hibás szériák, ha a két HP laposod szinte egyforma volt, lehet rá "némi" esély, hogy egy rosszabbul silerült eresztésből voltak...

    A cseh és magyar árak különbségének mélyebb okaival nem vagyok tisztában, de talán lehet köze hozzá az ottani alacsonyabb ÁFÁnak, Németország közvetlen közelségének, meg annak hogy van ott pár olyan disztribútor/nagyker(pl. Alza is), amik a magyarnál lényegesen nagyobb piacot látnak el. Esetleg az egy fokkal kultúráltabb(kevésbé korrupt) gazdasági/politikai környezetnek. De ezek csak találgatások, inkább olyasvalakit kérdezz, aki nálam gyakrabban jár arrafelé vagy esetleg hosszabban élt/él ott.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Lalikiraly

    addikt

    LOGOUT blog (1)

    válasz Kansas #106 üzenetére

    Nem alzában lestük. Sima apple store ban.
    Hát igen sajnos az áfa is elég nagy úr. De ha most nálunk csökkentenék is, a kereskedőj jórésze lenyelnél első körben. Nagyobb adócsökkentés kéne, ami már érezhető is lenne a pórnépnek.

    ÓÓÓ hallod nekünk van egy több mint 13 éves Orion LCD TVnk. Kicsit már zúg magában, meg az egyik hangszóró nemrég megadta magát, de még egész jó. Nem azért lesz cserélve úgy nézki, mert betojt, hanem mert még csak 720ps és zúg alapból, de nem a hangszóró, hanem már a fene tudja, talán a trafója.

    Igen ebben igazad van, hogy vannak gyártási sorozatok, amik kukák, meg vannak egész jól sikerültek is.
    Mondjuk magam mentségére legyen mondva, vagy inkább nem is mondom, hogy én ha egy új terméket leveszek a polcról az 10-8 kuka :D Sokszor csak azért vonszolom páromat magammal. Ő meg, már megint valami kütyüt akarsz címszóval. :DD

    Utóirat, gyűlölöm a clickbait címeket. a saját yt csatornámon sem használom soha.

    [ Szerkesztve ]

    Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

  • szipipeti

    csendes tag

    válasz AxBattler #46 üzenetére

    Azért, ha egy autó megéri a 20 évet, az "alapból jó autó", csak öreg!
    Ha a szériából tömegével érik meg a 20-21 évet, akkor a 2021-ben is jó autó!
    Majd 2042-ben beszélgessünk a mai szériás autókról. Megérték e "nagytételben" a 21 évet....

  • Lalikiraly

    addikt

    LOGOUT blog (1)

    válasz szipipeti #108 üzenetére

    Hát nézd, ez is jórészt tulajdonos függő, hogy egy egy autó mit él meg. Egy alap normálisan tartott Dacia Loganról simán eltudom képzelni, hogy megéli és még jól is. Már nem az első szériás, mert az putri. De a mostani vagy 2. gen egész jó már. Sok múlik azon a kis minimális karbantartáson. Persze, ha van fűtött garázs, az is sokat nyom a latba.

    Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

  • Hunter2

    addikt

    válasz hallador #8 üzenetére

    LOL
    " Itt azért ez a gép menni fog éveken keresztül."

    Ja miután párszor fedlapot meg palmrestet cseréltek rajta. Mi rendszeresen cseréljük a 250 G3 G5 G6 G7 gépek fedlapjait a megszoruló zsanér miatt kitörő csavarhelyek miatt. Ha szerencséje van a usernek akkor csak a fedlap lecsó ha nem akkor a palmrest is, úgy meg gazdasági totálkár.
    Na ennyit ezek tartósságáról. Mondjuk a Lenovo ideapad-ek még ennél is sokkal sza*abbak.

  • dredjudge84

    őstag

    Ez nem consumer gép inkább? Ha a 250-es sorozat az, akkor ennek is annak kell lenni. Vagy pusztán a kijelzőméret miatt üzleti? Nálam az üzleti ott indul hogy normális proci és normális ház.

  • asbotb

    csendes tag

    válasz dredjudge84 #111 üzenetére

    egyetértek. Gondolom a kijelzőméret miatt lett hivatalosan üzleti...

Új hozzászólás Aktív témák