Új hozzászólás Aktív témák

  • Radioactive

    tag

    Sziasztok!
    Egy ideje az az érzésem, hogy a régi kétkamerás rendszerekhez képest ezek a mai, többlátószögű rendszerek nem adnak olyan minőségi képeket. Ez csak az én elvakult hűségem a Honor8-amhoz, vagy ez valós lehet? Nekem nincs szükségem erre a nagy divat n+1 látószögre, egy a telefon élete alatt egyszer használt makró kamerára 2MP-lel, stb. Ellenben a két szenzor képeit összerakva ezek a telefonok szerintem sok szempontból jobb képeket lőnek mint a mai, egyetlen szenzoros képek. És oké, értem a 48 -> 12-es dolgot, hogy 12MP-en optimális a minőség, de ennél a telefonnál is látszik, hogy nem valósághűek a képek, sokszor elmosottak, pl. az emberek a kilátóból fotózva is olyanok, mint egy régebbi számítógépes játékban. Persze erre f/1.4 megfelelő válasz lehet, erre magamtól nem is gondoltam volna.

    Két kérdésem is volna:
    Van igazság abban, amit írok, vagy teljesen tévúton járok?
    Ezek a mai telefonok is összeillesztenek több optikából származó képet (ami a különböző látószög miatt bitang nehéz és kétlem, hogy megcsinálnák) vagy kizárólag ugyanazon szenzorral lőnek többet és azokat illesztik össze?

    ui.: Honor8-at cserélnék erre, vagy a sima 20-ra, de nem látom azt a minőségi ugrást a képekben, amiért ezt megérné megtennem.

    "Genius by birth, Evil by choice" - "Te csak ezt tudod szajkózni hogy reklám reklám? Ez könnyű, bejövök ide és madár, madár..."

Új hozzászólás Aktív témák