Új hozzászólás Aktív témák

  • dsg012

    csendes tag

    válasz .tnm #42 üzenetére

    Szerintem túlzás zárt rendszernek nevezni. Ha a Facebook csak olyan tartalmat osztana meg amit feltöltöttek hozzá akkor egyetértenék. Itt viszont rengeteg megosztás átvisz az adott weboldalra és a hekkelés ott kezdődik. Ott írják meg úgy az oldalt, hogy pl. látszólaga videó lejátszására kattintasz miközben az egy facebook like-ot vagy megosztást aktivál. Ezt azért annyira nem könnyű felügyelni. S ha csak magyar oldalakból van ilyen több ezer el se merem képzelni mi folyhat pl. az Egyesül Államokban vagy más népesebb országokban.

    Mellesleg ez még nem app. Egy alkalmazásnak minden esetben a facebookon keresztül kell engedélyt kérnie, hogy bizonyos dolgokat csinálhasson a nevedben. Az más kérdés, hogy sokan ész nélkül adják meg ezeket az engedélyeket. Az internetre az utóbbi években rengeteg olyan ember "szabadult" rá akik tényleg csak annyit értenek az egészhez, hogy meg tudják nyitni a böngészőt és mondjuk a kezdőoldalon megadott mezőbe beírják, hogy facebook vagy youtube és úgy jutnak el a kívánt oldalra (igen, a Google keresőjét használják a böngésző címsora helyett mert azt sem tudják mi az, hogy url meg mire való a fenti sáv). Ez szerintem nem az ő hibájuk. Szerintem pont egy olyan korszakot élünk amikor egyrészt az internet lassan közművé válik másrészt van egy-két olyan nemzedék (40-70 évesek) akiknek a számítástechnika és internet nem olyan természetes mint mondjuk a mai 30 alatti korosztálynak. Meg jó mondjuk van egy életkortól függetlenül is agyatlan réteg de velük a mindennapokban is találkozhatsz max. elsétálsz mellettük az utcán meg az aluljárókban itt meg mivel a világháló eltünteti a fizikai távolságokat egyszerre nagyobb adagban kapod őket.

Új hozzászólás Aktív témák