Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz emvy #21 üzenetére

    +1!: Ez mekkora igazság, nagyon is jellemző. :C
    Uez volt a Vistával, hallották, h rossz, már ki sem próbálták=bukás, Win7-ről el lett terjesztje, a nagy megváltás=siker. Win8/8.1 felnagyított csempemizéria, mítoszok=bukás. Win10 megint csempe és modern felület, destopon ráadásul elég erőszakos módon, de jónak van beharangozva= siker, más most. :D Hiába, működik a birkaterelés...

    (#32) kolosanyi: na igen, az a No.1, a legtrendibb, a legelterjedtebb, a legnyereségesebb, a leg-leg-leg,,,

  • King Unique

    titán

    válasz Male #64 üzenetére

    Ezen a kijelentésen mondjuk egy kicsit derültem én is, mert pont, h nem lehet annyira testreszabni... :N
    Szerintem az a megoldás volt a jó, ami az első 3 buildban is volt, h normál desktop és Start menüs indítás, majd kijelenkezés után elérhető W8 stílusú nagy Start menü=kezdőképernyő. Ezt mi értelme volt kivenni, az nem tudom... :F
    Már előző verziókban lévő is kicsit extrém, hibrid volt, inkább hasonlított egy mini kezdőképernyőre, de most meg főleg...csak függőleges scrollozás se az igazi.
    Illetve ez az ABC-sorrend, telepítés és használat gyakorisága szerinti rendezés is kezdőképernyő, alkalmazások listájának előnye volt. Ezt belesűríteni, WP-s stílusban egy desktop Start menübe, kicsit too mutch... :D

    Ha már vkinek annyira Start menü kell, lehet épp jobbat, használhatóbbat kap, ha 8.1-re rak vmilyen free külső alternatívát, pl. Classic Shellt. Van egy olyan érzésem, h ha Win10-ben továbbra is efelé a high tech, hibrid megoldás felé mennek, akkor StartIsBack és társainak, ott is lesz majd piaca. :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz emvy #100 üzenetére

    +1 Na ezt jól odamondtad... :K
    Eleve tök mindegy mit csinál az MS, milyen lesz a Win10, v más, ő ekézni fogja minden fórumon, minden topikban az idők végezetéig... :DDD

    (#91) ceia: ezt megint vmi youtube-os videón nézted, v tényleg ki is próbáltad?? Egyébként csempék kivehetők belőle, ha vkinek az kell. Továbbá melléjük, v helyettük kitűzhetőek program, mappa stb. csempék is, ami tök jó dolog, sokkal gyorsabb és átláthatóbb onnan indítani őket, mint a listában turkálni.
    Amúgy neked meg eleve tök mindegy, ha XP-ről is ingyenes lenne a váltás 1 évig Win10-re, vsz akkor se váltanál, mindig találnál vmi pitiáner ellenérvet... :DD

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz speed471 #125 üzenetére

    Már mért lenne az :F
    Ok, h Vistával voltak az eljén gondok, de miután kapott 1-2 SP-t, az is majdnem hogy lett olyan jó, mint a 7-es. Meg ott eleve a nagyobb hardverigény volt az egyik fő gond, de hát vmikor azt is meg kellett lépni. 7-es se ment el akármilyen gyenge XP-s vason, azt mégse fikázta senki amiatt. Na meg ennyi erővel XP is csak jóformán SP3 után lett igazán használható és stabil.
    W8/8.1 esetében meg sohasem a rendszer stabilitása, teljesítménye volt kritizálva, csak a csempe mizéria lett felnagyítva, amit, egyesek megszoktak, mások ha akarták, 3 perc alatt tudták egy free külső Start menüvel orvosolni, amikben pár kattintással modern elemek is akár tilthatóak...És jóformán ugyanúgy megy és használható rajta minden program. Erről ennyit.
    És igen, nagyon sokan, az "ezt beszélik | ismerőse, annak az ismerő ezt hallotta, javasolja | egyik netes cikkben ezt írták" szóbeszédek után mennek és, ha lehúzzák, utána maguk már ki sem próbálják a rendszert. Elég vminek, vkinek csak a rossz hírét kelteni, nem feltétlen kell azt utána bizonygatni, h valóban rossz-e, mert meglesz a hatása.
    A Win10-et most erővel fényezi mki, a szaksajtó is, annak is meglesz a hatása, "azt hallották, h jó" és már váltanak is rá, viszik majd, mint a cukrot. :)

    Ne várd, én, mivel tervezem külön is megvenni a 10-est, vsz 1 gépen meghagyok egy 7/8.1-et én is, hátha még jó lesz vmire. :D Egy új OS-nél eleve mindig szkeptikusan állnak hozzá a meglévő oprendszer felhasználói és váltásnál is hátráltató tényező lehet sokaknak az új OS ára. De most, h majd 1 évig ingyééér válthat a nép, vsz kevesen fogják kihagyni. MS-nek is kedvező hosszútávon, h nem a Win7-ből XP2... :D

  • King Unique

    titán

    válasz NandoXXL #135 üzenetére

    Hol? Akkor majd nézd meg jobban, főleg a véglegeset, mert korai tesztverziókról még nem kéne messzemenő következtetéseket levonni... ;)
    "Lelkes parasztokra hallgatnak" - ez alatt Insider feedback használókat érted talán? Van ott sok jó ötlet beírva, amik túlmutatnak a 7-es megoldásain is, nem hiszem, h le kéne ezen usereket minősíteni...
    Valamint kicsit már le lehetne szakadni a Win7 az etalon témáról, mert csempe van és lesz is újabb Winekben, de ettől még nézhet ki jól, v lehet jó/jobb az új OS, nem csak a 7-es. Ha meg megjelenik a 10-es, úgyis sokan fognak élni a free upgrade lehetőségével. :D

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz hunluki #138 üzenetére

    Ez csak egy kezdetleges verzió, még vsz kinézet terén is sokat változhat bő fél/ háromnegyed év alatt.
    Szerintem a váltáshoz önmagában elegendőek a magasztaló mítoszok és free upgrade.
    Csempe, modern appok már más kérdés, mert tálcás wifi ikonnál is gépházba dob, valamint ha WU-t, v egyebeket akarsz csekkolni, is már csak ott érhető el....ez lehet véglegesben is így lesz.
    SIma Aero van a 8/8.1 és 10-es rendszerekben is, amiről ti áradoztok, az az Aero Glass. Nem létszükséglet ez, nem ettől fog függeni a WIn10 sikere és nem ettől lesz jobb OS. :N Mostani konferencia előtt kiszivárgott pár gép, ahol ilyen volt a Start menü [link]. Max egy ilyen visszafogott Glass megjelenést tudnék elképzelni, de azt a harsány, giccses AG-t, ami Vista, 7-ben van, szerintem nem fogják erőltetni. Aki annyira rá van izgulva a dologra, már most is kipróbálhatja Win10-en a Glass8-at. :D

    (#144) Oppenheimer: +1

Új hozzászólás Aktív témák