Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • minek?:S

    őstag

    válasz nuke7 #201 üzenetére

    Épp ez az, hogy nem egyenlő.. Lehet úgy is korruptnak lenni, hogy az az országnak minimálisan sem jó és lehet úgy is, hogy legalább minimálisan jó. Pl Tiborczék és Mészárosék olyan kastélyokat vettek meg, amik évek óta romosan álltak. Ezt pl nem tudták volna megtenni úgy, hogy előtte ne szereztek volna milliárdokat. Miután ezeket megvették, fel is újítják őket. Van amit támogatással, van amit támogatás nélkül, de magyar vállalkozásokkal és még egyszer mondom: Nem pitiskednek. Ha egy vállalkozó benyújt egy valós árajánlatot, akkor nem kezdenek el alkudozni, hogy nehogymáennyiért, hanem továbblépnek a szerződésre és ott megbeszélik a részleteket. Ráadásul, ha a részszámlát benyújtják, akkor még aznap utalják a rajta szereplő összeget(amiben megállapodtak) és nem 30 meg nem 8 napon belül.. azonnal. Azért ez minimum több száz vállalkozásnak jó. Holott mondom, vannak tapasztalatok az előző időkből, amikor tényleg csak napokkal később fizettek, meg be akartak fagyasztani x%-ot garanciális költségnek(a szerződés után, számlabenyújtáskor)

    "..Amíg nem tudod nekem megmutatni, hogy miért lenne érdeke bárkinek hamisítani bármilyen statisztikát akkor addig csak mellébeszélsz és kibújsz a válasz alól..."

    Akkor a válaszodban is benne van, hogy miért lenne érdeke a Fidesznek hamisítani bármilyen statisztikát.

    dabadab

    És tudod mennyiért mennek ezek a bérlések? Nem Vectronokat bérelnek a MÁV-tól.. Szergejeket, Csöriket, Gigantokat.. töredék áron.. pályabérlés? Megint csak.. valahol van nekem elmentve ilyen adatom, ha lesz időm, majd megkeresem neked, ha nem felejtem el. Hidd el a Startos Szergej bérlés nem akkora havi(/alkalmi/éves) díjas, mint az ELL-es Vectron.

    "...szükségesnél jóval nagyobbra duzzasztott dolgozói létszámmal, elavult gépekkel.."

    Nyilván erre írtam azt, hogy pénz kellett volna bele fektetni, modernizálni, gépesíteni. Csak ehhez már szakértelem is kéne. Mindig könnyebb eladni valamit, mint megjavítani.

    "...Egyébként egyre inkább érdekel, hogy ha betörnének hozzád meg ellopnák az autódat, akkor annak is örülnél-e? Már persze úgy, ha a betörő magyar és időben fizet a házfelújításán dolgozóknak, nyilván."

    Szerintem ezt gondold át még egyszer. Itt valamit vagy nem látsz át vagy nem akarsz át látni(nem, nem a hozzászólásaimat)..

    [ Szerkesztve ]

    Üdv.:M.

Új hozzászólás Aktív témák