Új hozzászólás Aktív témák

  • Fred23

    nagyúr

    válasz dabadab #254 üzenetére

    Mérsékelt liberálisként / centristaként is van pár dolog, amit én is hasonlóan látok, mint Runner_fxr.

    A bevándorlást lassítani kellene, ugyanakkor szerintem jó keretek között elfogadható egy bizonyos mértékig. A két legfontosabb dolog, amiben azonnal lépni kéne: a tanulatlanság felszámolása a bevándorlók között, és a vallási fanatikusok nagyon gyors kiszűrése és kitoloncolása az EU területéről. Nem szabad hagyni, hogy félművelt, tanulni se akaró, de nagyon vallásos muszlimok nagy számban telepedjenek le az EU-ban 0 integrálódási szándékkal.

    Ha van valami, ami közös európai érték, akkor az a tudományos szemlélet, módszer. Ennek az iszlám éppen úgy az ellensége, mint gyakorta a magát komolyabban vevő kereszténység. Ha rengeteg migráns jön az EU-ba, az erre a megvédendő tudományos szemléletre szerintem is veszélyt jelenthet. (Megváltoztathatja akár a jelenlegi európai életmódot, normát.) Főként pedig akkor, ha gyakran nem párosul valódi integrációval, oktatással, munkahelyteremtéssel a bevándorlás. Szóval bár már most is kisebbségben vagyok a leginkább tudományos szemléletemmel, vallástalanságommal, nagyon nem szeretném ezt a helyzetet még tovább rontani, és figyelek az érdekeimre.

    Én egy Európai Egyesült Államokat szeretnék, de nem keresztény, zsidó, vagy keresztény vezetők erős befolyásával. Egyiptomban a tévében megy, hogy 12 éves gyerekek géppisztollyal védik a hazát és az iszlámot, anyum le is fényképezte ezt. Meg ugye a napi ötszöri ima már nagyon fiatal kortól. Tényleg tök más kultúra, nagyon nehéz az ottani műveletlenebb rétegeket európaivá alakítgatni. Nekem két muszlim sógorom van, mindegyiket kedvelem, egyik sokban hasonlít is rám; utóbbi mondta például, hogy az első, amit meg szeret tudni egy ismeretlenről, az a vallása / vallástalansága. Baromira hasonlóan gondolkodik időnként, mint én, csak mást képvisel ezen a nagyon fontos téren. A vallás és a kultúra túl erősen fonódott össze náluk, és én attól tartok, hogy ha még a műveltebb muszlimoknak is valamennyire problémás az európai norma, életmód (akár az, hogy én nyílt utcán csókolózok), mit kezdene az EU néhány százezer tanulatlan muszlimmal?! Én se szeretném, ha az EU-ban egyszer muszlim többség lenne, vagy szimplán az, hogy rengeteg mindenben engedne nekik a rendszer, és korlátozná a szabadabb szellemű, európai életmódot kedvelő embereket.

    Egyébként az arab világ is elég változatos, egyik arab sógorom például azt mondta, nem szereti a dubajiakat, mert rengetegen nagyon erkölcstelenek.

    Az iszlám lehet tolerálható, lehet kompatibilis szerintem mégis az európaiak számára, pont ahogy a kereszténység is; valójában egy keresztény és egy muszlim baromira hasonló, köztük az értelmesebbek ezzel tisztában is vannak. Tuniszban például kereszténynek lenni majdnem olyan, mint muszlimnak lenni; legrosszabb esetben úgy néznek a keresztényre, mint aki kissé eltévedt, de azért rokon, azért kedves istenfélő. Szóval nincs nagy baj, amíg nem engedünk a szekuláris államból; de rengeteg EU-ba vándorló muszlim esetén mégis tartok kicsit attól, hogy egyszer mindenütt vallásos nevelés lesz -részben miattuk. Majd választhat a gyereked, milyen vallás papja tanítsa erkölcsre, stb. Sajnos lassan az a helyzet, hogy muszlimok nélkül is ez az irány nálunk.

    Fura, hogy még nem zárták ezt a topikot, noha biztosan követik a modik. Talán azért, mert még viszonylag normális mederben folyik a beszélgetés. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák