Új hozzászólás Aktív témák

  • Dufresne

    addikt

    válasz moonman #1 üzenetére

    Egyszer csak visszavonul.
    Mondjuk elhiszem, hogy a befektetőket nem nyűgözi le az, ha arról szól egy prezentáció, hogy egy másik cég ''másológépként'' működik :DDD

  • Ulkesh

    őstag

    Ez a cikk a szánalmas..

    Annyit illett volna utánnaolvasni, hogy ez a rendezvény egy fejlesztői konferencia egyik eleme, nem elsősorban a nagyközönségnek szóló produkció, ahol iPod-ot, vagy hasonló populáris terméket szokás bemutatni.
    A bemutatott dolgok főleg a jelen lévő fejlesztőket és a professzionális felhasználókat célozta meg, de ez nem újdonság, mert ez a rendezvény minden évben megrendezésre kerül ugyanebben az időben.
    Aki tehát új iPodot vagy hasonló kütyüt várt Jobs-tól, az hülye....

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • FTeR

    addikt

    válasz Ulkesh #3 üzenetére

    pedig mindenhol azt írják, h elég lapos volt és elmaradt a várakozástól...
    résztvevők blogja, stb. igaz ennyire talán nem hangsúlyozzák ki mint itt.

    szerk: ezt a szintű win fikát, max egy elvakult fanboytól tudnám elfogadni. hamár ő is így nyomul, akkor mit várhat el az ember a fanboyoktól?

    [Szerkesztve]

  • Ulkesh

    őstag

    válasz FTeR #4 üzenetére

    Teljes joggal nyomul ezzel a fikazassal.
    A tavaly aprilisban bemutatott Tiger szinte minden ujjitasat atvette a MS a Vistaban, ellenben sajat otlet szinte 0, ami lett volna sajat innovacio, az a fejlesztes vegelethatatlan kaoszaban elmaradozott..

    Gyakorlatilag a jovore kiadando Vistaban semmi olyan nincs, amit a mostani Tiger ne tudna, ehhez kepest lesz a Leopard egy kovetkezo lepcsofok, amit jo esetben a MS tenyleg csak a Vista 2.0-val fog beerni..

    Lehet, hogy tenyleg eleg agressziv Jobs marketingje, de valosagon alapul, ha nem tetszik, akkor meg lehet cafolni, de sajna nem fog menni..

    --

    A most bemutatott tulajdonsagok csak parasztvakitasok, a lenyeges fejlesztesek es ujdonsagok meg nincsennek bemutatva, senki ne felejtse el, hogy a Leopardbol meg alfa verzio sincs kiadva (azt meg sem merem kerdezni, hogy Bill Gates vajon ki mert volna allni egy bemutatora a Vista prealfa verziojaval?? :) )

    [Szerkesztve]

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • moonman

    titán

    válasz Ulkesh #5 üzenetére

    elkezdhetnem cafolni, de ugy latom tokfolosleges lenne.

    Gates minden rendezvenyen kiallt a Longhorn/Vista aktualis verziojaval.

  • karib

    addikt

    Nagyon szívesen megnézném a WWDC előadást, de nekem nagyon nem akar menni az online stream.

    Csak a windowsos Quicktime ilyen problémás, vagy leterheltek a vonalak? Elindul, megáll, néha eltűnik a hang. A korábbi streamek se voltak hibátlanok.

    Annyit sikerült kihámozni pár percből, hogy Jobs láthatóan sokat öregedett az elmúlt időben - valszeg megviselte az az operáció. Remélem, azért még jópár évig bírja, érdekes figura.

    Department of Redundancy Department

  • Ulkesh

    őstag

    válasz moonman #6 üzenetére

    Pedig nyugodtan leirhatod a cafolatot, kivancsi lennek ra..

    --

    Gates elo Vista bemutatot a masodik Beta-val mert csak megejteni, az elozo bemutatokon, csak beszelt es screenshootokat mutogatott..

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • dark100

    aktív tag

    Barmi is lesz szegeny Jobsal, az biztos hogy hozza hasonlo figurabol nincs sok az informatika teren. Nagyon sok szoftveresbol hianyzik a marketinges erzek, de neki aztan megvan. De az is teny hogy oregszik, es valoszinu mar o is tulhajtotta magat. Szerntem sokak szamara a fo kerdes az, hogy lesz-e Apple nelkule...

    Ingyenes software == A mezeskalacs haziko a Jancsi es Juliskaban. Es != szabad software

  • karib

    addikt

    válasz dark100 #9 üzenetére

    Jobb híján tegnap este beletúrtam a Youtube-ba Jobsra keresve. Ajánlom mindenkinek - fantasztikus videókat lehet fellelni :) Pl. első Mac bemutatója, a híres 1984 reklám, Jobs visszatérése az Apple-hez (egyben a Microsoft együttműködés bejelentése - félig kifújolták ;]), az első iPod bemutatója...

    Nem semmi figura. Persze, vannak hibái és az Apple sem tökéletes, de mindenképp elismerésre és tiszteletre méltó.

    Amúgy azt sejtem, karácsony előtt lesz még nagy durranásuk - az augusztusi uborkaszezonban mégis milyen egetrengető dolgot kellene bedobni? A másolástól való félelem pedig valóban reális - én is kivárnám a Vistát a következő OS X kiadással, hiszen UI elemeket nagyon könnyű koppintani.

    Department of Redundancy Department

  • dabadab

    titán

    válasz Ulkesh #5 üzenetére

    Jo, de akkor tegyuk hozza, hogy amit most az Apple produkal, azok meg ezereves dolgok koppintasai: versioning filesystem mar a VMS-ben volt, a virtual desktopok meg a csuda tudja miota standard feature-nek szamitanak az X-es window managerekeben (nem is igazan ertem, hogy hogyan birnak meglenni a Windows userek egyetlen workspace-ben, tok klausztrofob elmeny).

    DRM is theft

  • moonman

    titán

    válasz Ulkesh #8 üzenetére

    néhány videó a PDC2003-ról:
    [link]
    [link]
    [link]
    [link]
    ez itt élő rendszer és ez még jóval a Beta 1 előtti verzió.

    ehhez hasonlóan elkezdhetném megcáfolni szinte az összes állításod, de valahogy nem érzem szükségét, hogy két fanatikus egymást győzködje. egyrészt érdemi haszna egyikünknek sem származna belőle, másfelől szanaszét offolnánk a topicot. mindenki higgyen, amit jónak lát.

    egy azonban biztos. Jobs egyszerűen képtelen megszabadulni tinédzserkori sérelmeitől és az árvizektől kezdve az olajár emelkedéséig mindenért Gates-t és a Microsoft-ot hibáztatja. olyan fanatikus, hogy azt hiszi, ő szarta a spanyol viaszt és ezt képes úgy előadni, hogy a hívői is szentül meg vannak róla győződve. ha valahol egy kicsit is hasonló megoldást lát - nem érdekes, hogy akár évekkel előttük találták ki - rögtön elkezd sikítani, hogy másolat másolat, persze az olyan - 2006-ban már igencsak szükségszerű - szolgáltatásokat, mint a TimeMachine, hihetetlen innovatív újdonságként mutat be - igaz, hogy System Restore a Windows Millennium óta létezik.

    egy szó mint száz, ez az ember egy pszichopata és remek érzékkel gyűjti maga köré a hasonló fanatikus, szemellenzős, ultrasznob életérzést hájpoló felhasználói réteget. (tisztelet azon kivételeknek, akik kényszerűségből vagy józan döntés okán használnak Apple terméket.) ott az iPod. mi az iPod? egy semmi, egy hordozható zenelejátszó, mégis mindenki elélvez ha meglátja vagy a kezébe fogja, pedig tapasztalataim szerint mondhatni verhető a minősége. de hol vannak például a Mac szervertermékek a Windows Server-ekhez képest a szolgáltatások terén? béka segge alatt sem. vagy van például Mac Mobile? Mac TabletPC? nincs? inkább ezekre kéne ráfeküdni és nem ilyen nevetséges, gyerekes módon folyton a másikra mutogatni, hogy bezzeg ők micsinálnak. ők közben olyan rendszereket készítettek, melyeket a világ 80%-a használ - többé-kevésbé - elégedetten.

    részemről ennyi, nem kívánok további vitákba belemenni. mint mondtam, mindenki higgyen, amit jónak gondol. még az is lehet, hogy én vagyok a szemellenzős és az ég valójában piros, a fű pedig kék. :)

  • FTeR

    addikt

    válasz dabadab #11 üzenetére

    nem is igazan ertem, hogy hogyan birnak meglenni a Windows userek egyetlen workspace-ben, tok klausztrofob elmeny

    van rá pár shellext, szal ez ne tartson vissza ;)
    csak winen nem divat.

  • FTeR

    addikt

    válasz VladimirR #14 üzenetére

    jap. én először az nvidia megoldását próbáltam, mert spontán feltelepült (next>next>next> ;)),
    aztán az ms megoldását, de találkoztam még másik kettővel is.
    egy grafikus ablakozó rendszerben nem feltétlen látom értelmét, tipikusan a régi konzolos kezelés (ahol volt értelme) maradványának tartom, amelyenekkel tele van a linux.
    az xgl kockáját látványosnak találom és az első igazán impresszív** grafikus megvalósítása a több asztalnak, de ettől még fölöslegesnek találom.

    **hatásos user feedback

    szvsz, szvsz, szvsz, szvsz, szvsz, szvsz, szvsz, szvsz, szvsz, szvsz, szvsz, szvsz, szvsz, szvsz, szvsz, szvsz, szvsz, szvsz, szvsz, szvsz, szvsz, szvsz, szvsz, szvsz, szvsz, szvsz, szvsz, szvsz, szvsz, szvsz, szvsz, szvsz, szvsz, szvsz, szvsz, szvsz, szvsz, szvsz

    biztos van aki el sem tudja képzelni az életét nélküle.

  • Ulkesh

    őstag

    válasz moonman #12 üzenetére

    ''néhány videó a PDC2003-ról:''

    Ok, ebben tévedtem..
    (Bár azért nem kicsit vicces, hogy 2003-ban már volt bemutató, de még a 2007-es megjelenés sem biztos...)

    ''mint a TimeMachine, hihetetlen innovatív újdonságként mutat be - igaz, hogy System Restore a Windows Millennium óta létezik.''

    Mivel a kettőnek egymáshoz semmi köze, így nem tudom miért is írtad..
    Mint a nevében is van a Windows-okban System Restore funkció van, magyarul lement egy pillanatnyi rendszerállapotot és ahhoz tér vissza, ha közben létrehoztál bármit a gépeden az veszik. Magyarul mint a legtöbb MS találmány ez is jól hangzik de használhatatlan..

    A TimeMachine file alapú dolog. Pl.: elkezdesz dolgozni egy projecten mondjuk Photoshopban, a munka végén derül ki, hogy a megrendelő mégis azt az elképzelést választja, amit 4 nappal ezelőtt módosítottatott veled teljesen másra.
    Eddig az volt a lehetőséged, hogy ilyen estekre számítva minden módosítást külön verzióval megjelölve külön mentettél. Mostantól viszont a TimeMachine segítségével vissza tudsz lépni az állomány előző állapotaiba, egyfajta program független undo.

    Szóval ilyesmi nincs a Windowsban, a System Restore-t ehhez hasonlítani egy vicc.

    (Ha jól tudom a Vista fog majd ilyesmit tartalmazni Shadow Folder néven, de az sem tud állományokkal dolgozni, csak speciális folderekkel)

    ''vagy van például Mac Mobile? Mac TabletPC?''

    Egyelőre nincs, de ha igazak a pletykák, akkor lesznek..
    (Bejegyeztek jópár olyan szabadalmat ami ezekhez kellhet, de majd idővel kiderül)

    Mondjuk azért a Windows Mobile-ra nem kellene annyira felvágni, mivel még mindig gyerekcipőben jár a Symbian-hez képest (mondom ezt úgy, hogy Wizard-ot használok :) )

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • moonman

    titán

    válasz Ulkesh #16 üzenetére

    tévedtem, a TimeMachine egyenlő a Windows Server 2003-ban - három éve - bemutatott Shadow Copies (VSS) szolgáltatással, ami Vistában is benne lesz és nem csak speciális, hanem az összes létező fájllal és mappával működik. elnézést a tévedésért.

    ha Wizard-ot használsz - hozzám hasonlóan - és - szintén hozzám hasonlóan - volt már Symbian-os telefonod, akkor most bocsásd meg ha kicsit furcsán nézek rád. :)

  • Amanitin

    csendes tag

    válasz moonman #12 üzenetére

    ''ők közben olyan rendszereket készítettek, melyeket a világ 80%-a használ - többé-kevésbé - elégedetten.''

    innen már csak az az apró kérdés maradt, hogy ez a 80% azért van, mert a termékeik jók, vagy neadjisten valami egészen más miatt.

    szilva

  • faster

    nagyúr

    válasz Ulkesh #3 üzenetére

    A bemutatott dolgok főleg a jelen lévő fejlesztőket és a professzionális felhasználókat célozta meg, de ez nem újdonság, mert ez a rendezvény minden évben megrendezésre kerül ugyanebben az időben.
    Aki tehát új iPodot vagy hasonló kütyüt várt Jobs-tól, az hülye....


    Ez igaz, viszont ez egy nagy lúzerség Jobstól, hogy egy fejlesztői konferencián ennyire az üzleti ellenfél és terméke pocskondiázása legyen a központi elem, függetlenül a pocskondiázás jogosságtól vagy jogtalanságától.

  • moonman

    titán

    válasz Amanitin #18 üzenetére

    ha engem kérdezel, szerintem jók a termékeik, de mivel én elfogultnak számítok, nem számít a véleményem. szerintem senkinek nem tartanak pisztolyt a fejéhez, hogy MS terméket használjon, a mai világban pedig már úgy gondolom túlhaladott a ''kénytelen vagyok ezt használni'' hozzáállás.

    a digitális médialejátszók piacát körülbelül szintén 80%-ban az Apple uralja az iPod révén. nyilván ott sem kötelező azt venni, és ott sem jár hátránnyal mást használni, még azt is lehet mondani, hogy nem csúcstopminőségű a ketyere, mégis mindenki meg akarja tapasztalni az ''életérzést.'' vagy valami egészen más miatt...?

  • Ulkesh

    őstag

    válasz moonman #17 üzenetére

    ''évedtem, a TimeMachine egyenlő a Windows Server 2003-ban - három éve - bemutatott Shadow Copies (VSS) szolgáltatással, ami Vistában is benne lesz és nem csak speciális, hanem az összes létező fájllal és mappával működik.''

    A Shadow Copies egy server szolgáltatás, ami kliens helyi gépen nem működik. A Vista Shadow Folder már igen és sajna rosszul tudod, nem műkodik minden létező fájlra. Van egy új folder típus, a Shadow Folder, ha ezt létrehozod és ebbe dolgozol, akkor az ebben lévő állományokat és csakis azokat vissza tudod hozni, de csak az általad megadott bookmarkokhoz, ugyanúgy, mint a System Restore-nál. Ha elfelejtesz visszatérési pontot létrehozni, akkor hiába van az adatod a Shadow Folder-ben, nem állítható vissza.

    A TimeMachine esetében a teljes gépre vonatkozik ez, tehát nem kell tudnod egy állomány helyét, vagy nevét a visszaállításhoz. Nagyon jó példa az Apple bemutató videóban lévő iCal alkalmazással való demo. A felhasználó valamikor letörölt egy később mégiscsak fontos névjegyet, így a TimeMachine-t magára az iCal alkalmazásra nyitja rá és addig léptet vissza az időben, mig az iCal keresőmezőjébe beírt névhez meg nem jelenik a törölt adat..

    --

    Nem akarok vitatkozni, hogy ki honnan és mit és mikor másolt...
    Igazábol ez nekünk felhasználóknak érdektelen dolog.
    Ami viszont nem az, hogy hiába van egy funkció mindkét platformon jelen, mégis OSX-en ezek a funkciók működnek és beépülnek a felhasználói szokásokba, pár hét után el se tudnánk képzelni a hiányukat, mig Windows alatt az első dolog ezek kikapcsolása, mert vagy nem működnek rendesen, vagy annyira nem felhasználóbarát módon vannak megoldva, hogy inkább hátráltatnak, mint segítenek..

    ''ha Wizard-ot használsz - hozzám hasonlóan - és - szintén hozzám hasonlóan - volt már Symbian-os telefonod, akkor most bocsásd meg ha kicsit furcsán nézek rád.''

    Már mért?? :)

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz moonman #20 üzenetére

    ''ha engem kérdezel, szerintem jók a termékeik, de mivel én elfogultnak számítok, nem számít a véleményem. szerintem senkinek nem tartanak pisztolyt a fejéhez, hogy MS terméket használjon, a mai világban pedig már úgy gondolom túlhaladott a ''kénytelen vagyok ezt használni'' hozzáállás.''

    Azért amíg az iskolákban, irodákban kötelező az Office használata, amíg az adóbevallást csak Windows alól végezheted el, amíg az MS nyíltan lefizeti a informatikai oktatást, addig bizony sokan kényszerből használják a MS termékeit.

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • moonman

    titán

    válasz Ulkesh #21 üzenetére

    a shadow copies egy szerver-szolgáltatás volt, amíg nem jött a Vista. eddig Server 2003 és kliensoldalon XP kellett hozzá, most már a Vista önállóan is tudja.
    nem igazán értem, milyen shadow folerről beszélsz, itt ülök Vista előtt (kb fél éve) és bármelyik fájlra vagy mappára kattintok ott vannak a previous versions fülön a korábbi változatok. (ja restore point-ot nem lehet elfelejteni létrehozni, ugyanis automatikusan történik)

    ''Windows alatt az első dolog ezek kikapcsolása, mert vagy nem működnek rendesen, vagy annyira nem felhasználóbarát módon vannak megoldva, hogy inkább hátráltatnak, mint segítenek...''

    azért a Windows-nál (pláne Vista) felhasználóbarátabb rendszer nehezen tudnék elképzelni. inkább azért kapcsolgatják ki, mert a sok szájbavert idióta azt hiszi, hogy ettől hűdegyors lesz a gépe és a szomszéd hülyegyerek fejét is ezzel tömik.

    tipikus példa: xgl-től és a Mac UI-tól mindenki hasra van esve, ugyanez Vistán fölösleges és ronda csicsa, ami csak lassítja, minek ez a szar, vehetek új gépet, tiltsuk le rögtön...

    Wizard: hát szerintem minden illik a Windows Mobile-ra, csak az nem, hogy gyerekcipőben járna, lassan 6 éves termékről van szó, ezalatt 5 fő verzió jelent meg belőle. de ez már tényleg nagyon off.

    [Szerkesztve]

    [Szerkesztve]

  • moonman

    titán

    válasz Ulkesh #22 üzenetére

    nézzük fordítva! ha az abev programot csak Linux-ra vagy Mac OS-re adná ki az apeh, vajon hányan vallanának be adót elektronikus úton? ha egy vállalatnál kizárólag Linux-ot vagy Mac OS-t használnának, vajon hány alkalmazottat tudnának felvenni és ha mégis felvennének valakit, mennyit költenének az (át)képzésre? ha egy iskolában csak Linux-ot és Mac OS-t oktatnának, vajon hány diák tudna később érvényesülni a Windows-t használó cégeknél és egyéb intézményeknél?

    a fenti gondolatsort végigjárva viszont el kell ismernem, öngerjesztő folyamatról van szó.

    egyébként a tisztaszoftver programért tudtommal az állam fizeti a Microsoft-nak a licencdíjakat és nem fordítva.

  • Ulkesh

    őstag

    válasz moonman #23 üzenetére

    ''Vista önállóan is tudja. nem igazán értem, milyen shadow folerről beszélsz,''

    Shadow Folders

    Gyakran előfordul, hogy a mappáinkban található fájljainkat szeretnénk ?visszaállítani? az előző verziójukra (tévedésből felülírtuk, töröltük, stb.). Egy új mappatípus, a Shadow Folder segítségével az ilyen mappák tartalmát egy kattintásra visszaállíthatjuk egy előző mivoltukba (Hasonlóan a System Restore szolgáltatáshoz.)

    A visszaállítás az NTFS tranzakcionális szolgáltatását hívja segítségül a műveletek végrehajtásához.

    http://www.microsoft.com/hun/TechNet/windows_vista.mspx

    --

    ''bármelyik fájlra vagy mappára kattintok ott vannak a previous versions fülön a korábbi változatok.''

    Ok, ez már hasonló dolog, de még mindíg nem teljesen ugyanaz.. (lásd. iCal-os példa)

    --

    ''a Mac UI-tól mindenki hasra van esve, ugyanez Vistán fölösleges és ronda csicsa, ami csak lassítja, minek ez a szar, vehetek új gépet, tiltsuk le rögtön...''

    Nem véletlenül..
    Példa: az Expose az OSX szerves része, működik vele a drag and drop, gyors, átlátható. A Vista hasonló funkciója viszont nem más mint 3D-s demo, gyakorlati haszon nélkül, a 3D-ben egymás mögött felsorakozó ablakok nem tekinthetők át könnyen, nem végezhetők velük műveletek, csupán öncélú parasztvakítás (ráadásul randa)..
    Az áttetsző ablakok is jó példa. az első OSX-nek ugyanilyen ablakai voltak, aztán kivették a rendszerből, mert zavarta a felhasználást, a csicsán kívül semmi más célja nincs..

    --

    ''Wizard: hát szerintem minden illik a Windows Mobile-ra, csak az nem, hogy gyerekcipőben járna, lassan 6 éves termékről van szó, ezalatt 5 fő verzió jelent meg belőle. de ez már tényleg nagyon off.''

    A gyerekcipőben járás nem a korára vonatkozik, hanem a tudására és felhasználói élményre.
    A Symbian jóval gyorsabban és könnyebben használható.
    A WM előnye számomra a végtelenségig buherálhatóság, ez egy átlagfelhasználó számára éppen negatívumként jelenik meg, egy átlagos mobilos nem igen akar registryt turkálni, hogy eldugott, de hasznos funkciókat be tudjon kapcsolni..

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz moonman #24 üzenetére

    ''nézzük fordítva! ha az abev programot csak Linux-ra vagy Mac OS-re adná ki az apeh, vajon hányan vallanának be adót elektronikus úton?''

    Mennyivel lett volna nagyobb munka platformfüggetlen megoldással előállni?
    Érdekes módon a bankoknak sikerült...

    --

    ''ha egy iskolában csak Linux-ot és Mac OS-t oktatnának, vajon hány diák tudna később érvényesülni a Windows-t használó cégeknél és egyéb intézményeknél?''

    Itt van a kutya elásva..
    Az iskolában nem Windows-t, Word-öt, Accest kéne oktatni, hanem számítástechnikát.

    Csak az a gond, hogy itthon azt hiszik az IT=MS

    Érdekes, hogy az USA-ban az oktatás Apple gépeken zajlik szinte minden iskolában, mégis a kikerülő diákok el tudnak helyezkedni, nem okoz ez ott problémát..

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • moonman

    titán

    válasz Ulkesh #25 üzenetére

    ez valami elbaszott fordítás, vagy régi az anyag, minden mappára és fájlra alkalmazódik a VSS. de ha gondolod, beidézem a Vista súgóját, csak hogy okés legyen. :)

    igen, nem teljesen ugyanaz, de eléggé hasonló. amúgy kérdeznék: Mac-en ezek szerint minden fájlból minden mentés alkalmával eltesz egy korábbi verziót? nem eszik ez túl sok lemezterületet, nem lassítja a rendszert? hogyan mondom meg, hogy meddig őrizze meg, vagy egyáltalán ne őrizze meg egy bizonyos fájl változatait?

    ''a 3D-ben egymás mögött felsorakozó ablakok nem tekinthetők át könnyen, nem végezhetők velük műveletek, csupán öncélú parasztvakítás (ráadásul randa)..''

    személy szerint sokkal hamarabb megtalálok valamit, mint a tálcán vagy alt+tabbal, ráadásul használható is, mert nem csak az elöl lévő ablakra lehet kattintani, hanem egy középen-hátul lévőt is előre lehet hozni. hogy randa-e az ízlés kérdése.

    ''kivették a rendszerből, mert zavarta a felhasználást, a csicsán kívül semmi más célja nincs..''

    szintén ízlés kérdése, szerintem sokkal ''könnyebb'' feelinget ad az ablakoknak, tényleg olyan, mintha üvegablakok lennének, ráadásul néha külön jól jön, hogy látom a háttérben, hogy hol tart egy folyamatjelző csík. de ha nagyon zavaró az áttetszőség, természetesen kikapcsolható és máris nincs probléma.

    Windows Mobile: szintén ízlés kérdése. látod, hogy Te is találsz benne örömöt.

  • moonman

    titán

    válasz Ulkesh #26 üzenetére

    hát ezzel a kérdéssel fordulj az apeh IT-részlegéhez :)

    nemtom, nálunk Debian szerver volt, Debian kliensekkel, elvétve volt egy-egy NT 4, mégis a Windows-nál kötöttem ki. nekem ez jött be. korábbi iskolatársaim fele egyébként ma is linuxos.

  • karib

    addikt

    válasz moonman #12 üzenetére

    Te is legalább annyira torzan látod a világot, mint Jobs :)

    Tény, hogy egy megszállott, de az érdemeit sem szabad/lehet elvitatni. Ajánlom figyelmedbe a korábban említett Youtube videókat - pl. a Microsoft szövetség bejelentése óta szerintem elég jól elvannak Billékkel. Persze a differenciálás kedvéért kell a közös ellenség, így érdemes jókat beszólni a Vistának, de ezek ma már szerintem sokkalta inkább a taktikai marketing része, mint meggyőződéses gyűlölet, ami egykoron biztos megvolt.

    Az iPod bemutató videó is nagyon érdekes - az jön le belőle, hogy az Apple nem hasraütésszerűen csinált egy médialejátszót, hanem nagyon tudatosan építette fel az egész stratégiát, tehát nem ''csak úgy'' esett az ölükbe a vezető pozíció (Jobs meg is említi: ez egy hatalmas piac, ahol nincs kialakult vezető - vagyis nem volt, mára az iPod az, tehát jól csinálták).

    Nem akarom Jobst védeni, és nem is szorul rá igazán, de ilyen lekicsinylően szólni róla szerintem inkább rólad feltételez komoly előítéleteket.

    Department of Redundancy Department

  • Ulkesh

    őstag

    válasz moonman #27 üzenetére

    ''Mac-en ezek szerint minden fájlból minden mentés alkalmával eltesz egy korábbi verziót? nem eszik ez túl sok lemezterületet, nem lassítja a rendszert? hogyan mondom meg, hogy meddig őrizze meg, vagy egyáltalán ne őrizze meg egy bizonyos fájl változatait?''

    Ez egy jó kérdés..
    Mivel egyelőre csak annyit tudunk amit bemutattak (lévén még nincs kiadott tesztverzió sem) így erre a kérdésre térjünk vissza pár hét múlva :)

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • moonman

    titán

    válasz karib #29 üzenetére

    az előítélet arról szól, hogy az illető ismeretének hiányában megmondom róla, hogy pöcs vagy nem. Jobs-t a nyilvános szereplései révén valamennyire ismerem már és így mondom róla, hogy pöcs. :)

  • Amanitin

    csendes tag

    válasz moonman #20 üzenetére

    Szerintem is jók a termékeik, de a piaci részesedést messze nem indokolja a konkurenciához viszonyított minőség.
    A ''kénytelen vagyok ezt használni'' sajnos baromira nincs túlhaladva. A számítástechnika gyors ütemben terjed, ami azt jelenti, hogy a mindenkori felhasználók minimum fele kezdő. A kezdők meg azt látják, hogy Windowst és Office-t tanítanak az isiben (az OM nemrég kötött szerződést az ms-el további tízmilliárd évre), meg hogy az Apeh elektronikus adóbevallás kitöltője csak Windows alá érhető el, meg amúgyis az egész világot Internet Explorerre optimalizálták. És a kezdők nem fognak felpattanni a sourceforge-ra, hogy túrjanak maguknak alternatívát, sőt, amikor már nem kezdők, akkor is csak egy apró hányaduk fog.
    A médialejátszókhoz érdemben nem tudok hozzászólni, soha nem volt egy sem a kezemben. De a kínálatot nézegetve talán egyet ha láttam, ami designban hozza az ipod nanót.

    szilva

  • moonman

    titán

    válasz Amanitin #32 üzenetére

    ez most off, de válaszolok.

    tegyük fel, hogy kezdő és csak a Windows-hoz mer hozzányúlni, mert olyat már látott és abban netán még segíteni is tud neki valaki a környezetében. ez Neked miért fáj? nem Te leszel az a szerencsétlen kezdő vagy nemkezdő. Te ettől függetlenül tudod, hogy van sourceforge és felmész letölteni, ami kell. ő meg nem. ha ilyen hülye, hogy jó neki a Windows Media Player meg az MS Office, hadd szenvedjen. ettől Neked kevesebb vagy rosszabb lesz bármi?

  • FTeR

    addikt

    válasz Ulkesh #16 üzenetére

    Symbian

    mintha a symbian gyártója pár éve a hordozható eszközeinek felét win mobile-lal hozná ki. szörnyű, h az ms hogy lefizette őket.

    time machine
    ofisszal kapcs épp most rinyálnak, h a ''megsemmisítésre szánt'' dokumentumok visszaállíthatók. dilettáns ms még ezt sem vette figyelembe.

    tipikus, ha ms csinálja fujj, ha nem akkor micsoda innováció.
    (lásd, os-hez társított alkalmazások)

    [Szerkesztve]

  • moonman

    titán

    válasz FTeR #35 üzenetére

    ez a rinyálás kábé olyan szintű lehet, mint az MS Private Folder körüli ''rendszergazdák által'' kirobbantott hisztéria. még egy 1.0-s rendszergazda is le tudja tiltani group policy-ből a szoftvertelepítést vagy urambocsá a shadow copy-t is.

    amúgy visszaállítani is csak az tudja, akinek eredetileg volt hozzá jogosultsága, szóval keziccsókolom.

  • FTeR

    addikt

    válasz Amanitin #32 üzenetére

    mint moonman írta, ez már bizonyos szintől kezdve öngerjesztő folyamat.
    csakhogy ms sem 80%on kezdte és nem is ül a babérjain. épp most tart annál, h a 3. platformra vezesse át a népet. alma meg a szabad világ egyenlőre még az elsőt sem tudta meglépni.
    az az igazság, h az informatika történetében még semelyik másik cég nem volt olyan körülmények között megmérettetve, mint az ms. könnyű 2% pattogva megmondani, h mi lenne a frankó.

    egyébként az alapvető probléma a targetált célközönséggel van. sem az osx sem a linux nem az átlagfelhasználót célozza meg. linux egyértelműen a geek vékony rétegére gyúr (ha 1 disztrib megpróbál kitörni, máris magára marad), az osx meg erősen a ''sznobokra''** hajt.

    **míg sokan hasraesnek a dizájn előtt, addig pl én nézni alig bírom a giccset. de lám, nekem vista tetszik, más szerin az a csicsa.

    az átlag felhasználónak teljesen más az igénye, így itt a fórumon teljesen fölösleges azzal dobálódzni, h mi kellene igazából. a számok azt mutatják, h a többségnek az kell, amit az ms nyújt. nem azért lesz az ms termék olyan amilyen, mert nem tudná másképp, azért mert az kell a célközönségnek.

    példa:
    IE6/7. le van szólva az ms, h mennyire nem tesre szabható, a ''bénák még azt sem tudják mi a jó''. pedig a valóság az, h azok, akinek problémát jelent felcsatlakozni a netre, ha az ikon kicsit arréb van az asztalon, mint ahol megszokta, azok nem akarják testreszabni. azt várják el, h az alap beállítás legyen a jó. az autóikat sem tuningolják az emberek (népszerű párhuzamnál maradva). nem véletlen végez kutatásokat az ms, lásd pl legutóbb az ofisz12nél.
    az IE az átlag embereket/felhasználókat célozza meg. másik példa a Visual Studio, jellegéből adódóan a profikat célozza meg és lám, nem sok program tudhat magáénak olyan könnyen és jól testreszabahtó felületet, mint amivel az rendelkezik. a csodálatos és felülmúlhatatlan ff vagy opera a maguk átrendezhetjuk az ikonok sorrendjével elbújhat a sunyiba.
    mindkettő ms termék, de eltérő igényeket elégítenek ki.

  • faster

    nagyúr

    válasz FTeR #37 üzenetére

    **míg sokan hasraesnek a dizájn előtt, addig pl én nézni alig bírom a giccset. de lám, nekem vista tetszik, más szerin az a csicsa.

    :DDD
    Már csak ezért sem vagy elfogulatlan véleményformáló.

  • FTeR

    addikt

    válasz Ulkesh #16 üzenetére

    Bár azért nem kicsit vicces, hogy 2003-ban már volt bemutató, de még a 2007-es megjelenés sem biztos...
    nem az aero és nem is avalon miatt csúszik. gyak a teljes platformot ''újragondolták''. haladnak a változó világgal**, nem 50 éves technológiára verik a mellüket.
    a novell csak*** egy köztes felületet dolgozott ki. az igazán szomorú benne az, h az elmúlt 10 éveben ez a legnagyobb innováció linuxon.

    **az ms a trendeket követi és nem a divatot. a trend hosszútávú és kiforrott elvárás, míg a divat össze vissza ugrál. az ms ekkora elterjedtség melett nem teheti meg, h egyik évben kijön egy megoldással, aztán a másikban előrukkol egy homlokegyenest más elképzeléssel.

    ***ms az avalon melett -ami hangyányit több, mint egy köztes felület- elkészített egy új dx-et és kidolgozott egy új felület elrendezési szisztémát is, hogy csak megjelenítésnél maradjunk és a többi újítással ne is foglakozzunk.

    átlátszóság

    itt megint egy felületes szemlélődésből levont következtetéssel állunk szemben. osx és most az xgl-en is alpha transparency van/volt, ami annyit tesz, h az _egész_ ablak elmegy homályosba és így áttetszővé vállik. ilyen -igaz 2dben megvalósítva- már w98 óta elérhető winen. ez linuxon nagy újdonság, mivel eddig csak azt tudta, h asztal hátterét bevágta és nem azt mutatta, ami valóban az ablak mögött van.
    ez a megoldás nem véletlenül nem vált kedveltté, sem winen, sem osx-en. hihetetlenül zavaró. ebben egyet is értünk, szal nem fejtem ki jobban.
    csakhogy vistában nem ez van. ott az ablak fölösleges, kihasználatlan részén van áttetsző üvegtégla effekt, ami össze sem hasonlítható az alpha transparencyvel.
    plusz aeroban nagyon szép, élénkek a színek. ezzel ellentétben xglben (vagy korábbi winekben) fakó/tompa színek vannak. osx-ben, meg az a fémes utánérzés van, ami biztos sokaknak bejön.

  • FTeR

    addikt

    válasz faster #38 üzenetére

    ez nem elfogultság. sima szubjektív szvsz.
    ha jobban elemzed a szöveg mondanivalóját, akkor láthatod, h elfogadom azt a másik véleményt, amit mások mondanak a vistáról. izlések és pofonok.

    de örülök, h ez volt az egyetlen kivetnivaló.

  • faster

    nagyúr

    válasz FTeR #40 üzenetére

    de örülök, h ez volt az egyetlen kivetnivaló.

    Nem csak az volt, de veled nem állok le napokig tartó értelmetlen szájkaratéra. Úgy is mindig azt hozod ki, hogy az MS volt az okos, akármiről is legyen szó.

  • FTeR

    addikt

    válasz faster #41 üzenetére

    te meg pont az ellenkezője melett érvelnél. elméletileg erre való a vita. a gond ott lenne, h ha azt hozom ki, ''hogy az MS volt az okos'' és te nem tudod megcáfolni (elfogynak az ellenérvek), akkor nekem volt igazam, feltéve, h nem jövünk ki döntetlenben.
    az alapvető probléma ott bújik meg, h míg engem a számok bíztatnak, addig neked csak a hited marad.
    de köszönöm, h nem akarsz fárasztani. mindkettőnknek jobb így.
    csak, akkor egyáltalán ne szólaltál volna meg.

    szerk: főleg, ha ennyire helytállóak és nyomósak az érveid mint ez. figyelembe véve, h ezt említésre méltónak találtad.

    [Szerkesztve]

  • #95561216

    törölt tag

    válasz moonman #23 üzenetére

    Talán mert xgl ezeréves vason is fut Aeroval ellentétben. Akik fikázták leginkább emiatt tették. Nekem se xgl-ben, se Aeron nem kell a csicsa.

    #24: Arany középút? Mond valamit?:)

  • #95561216

    törölt tag

    válasz moonman #33 üzenetére

    Mivel az iskolákba az adómból kerülnek a szoftverek így nem, nem mindegy, hogy MS Office-on vagy Openoffice-on tanulja meg mi is az a tabulátor.

  • FTeR

    addikt

    válasz #95561216 #44 üzenetére

    demagóg vagy. az ms ofiszt oktatni kell, mert igény és kereslet van rá. az állam örülhet, h sikerült kibuliznia egy ilyen olcsó mennyiségi licenszet.
    megnézve a campussal élők számát, az államnak diákok és tanáronként kevesebb mint kétezer** forintba kerül az ms teljes szoftver kínálata, ami igencsak lefedi az informatika nagyobb területeit.

    **ha cd-n rendeled, akkor 5ezret kell fizetned...

  • #95561216

    törölt tag

    válasz FTeR #39 üzenetére

    ***ms az avalon melett -ami hangyányit több, mint egy köztes felület- elkészített egy új dx-et és kidolgozott egy új felület elrendezési szisztémát is, hogy csak megjelenítésnél maradjunk és a többi újítással ne is foglakozzunk.

    Mindjárt hanyattvágódok mi mindent csináltak a fiúk röpke hat év alatt. Új elrendezési szisztéma nahát, talán még új háttérképek is lesznek. Arra meg köthetünk fogadásokat, hogy a 2003-ra Longhornnal ígért WinFS, vagy magyar Euro lesz-e elöbb. És akkor emlékeim szerint még nem csak ez marad(t) ki.

  • #95561216

    törölt tag

    válasz FTeR #45 üzenetére

    Igény és kereslet, ami kitermeli önmagát. Ne mondd már, hogy az alap dolgok, amit suliban tanítanak (dőlt betű, aláhúzás, betabolok, nyomtatok, stb) annyira eltérőek, hogy 5 perc alatt ne lehetne megoldani msoffiszban még ha openoffice alatt is tanultad.

  • FTeR

    addikt

    nagyon off, de ide kívánkozik a fejlesztési kötelezettségekről kialakult nézetem.

    ugyan, az ms és a mozilla nem egy súlycsoport, így az összehasonlítás akár sántíthatna is, de a mondanivalóm lényege pont a méretből adódó kötelezettség különbségekre vonatkozik.

    az ff megjelenésével a mozilla egy mozdulattal szanálta egyik fő termékét, a korábbi azonos nevű böngészőjét. mindezt azért tette, mert zsákutcának bizonyult. az gyak mind1 is, h miért.
    ezt a megmozdulását a részesedéséhez képest igen nagy felháborodás övezte. moz böngésző felhasználói úgy érezték, h cserben hagyták őket. de ez a tábor (az össz felhasználó) olyan kicsi volt, h a mozilla pont ezért szanálta a projektet, tehát igazából nem nagyon hatotta meg őket (igaz tüneti kezelésnek 1-2 fejlesztőt ráállítottak a problémára). mindez -a felháborodás- nem nagy preztis veszteség nekik, mivel ff-el 1 év alatt a többszörösét sikerült elérniük.
    egy ilyen megmozdulás egy ekkora cégtől nem is olyan szokatlan. ámde, és itt jön a lényeg, ha ms bepróbálkozna vmi hasonlóval, vagyis szanálná egyik fő projektjét, mert egy újat írni könnyebb lenne, akkor az egész világ haragja zúdulna rá és az új termékével még csak közelébe sem érne a régi részesedésnek.
    így az ms, ha vmi hasonlót akar -amire már volt példa-, akkor az átállás eleve több éves folyamat (figyelembe véve a termék ''méretét''), ami után még hosszú évekig (akár több mint 5 évig) támogatja a régi terméket.
    ebből talán látszik, h az ms nem ugrálhat úgy mint egy kis cég, mindenre bepróbálkozva, hátha bejön, ha nem akkor meg nem. ráadásul más az ami megéri neki. mozillának megéri szenvedni +1%ért, amikor ms-nek +-5% fel sem tűnik.
    ettől nem lesz rossz az ms (fúj multi), egyszerűen ez van, ha ekkora a részesedés (ennyien választják őt). arról meg igazán nem tehet, h más nem képes egy igazán versenyképes megoldással előállni.

  • VladimirR

    nagyúr

    válasz #95561216 #47 üzenetére

    ha annyira hudeegyszeru minden, akkor miert nem all at a jonep az iskolabol kijovet utan 5 perc munkaval openoffice-ra?

  • FTeR

    addikt

    válasz #95561216 #46 üzenetére

    nah, faster helyett téged kaptalak.

    ms egyszerre túl sokat akart, mert túl sokat vártak tőluk, ezért a longhorn resettel vesztettek 3 évet. de gyak írtak egy új platformot, ami azért nem mind1. és közben volt még .net+vs meg ofisz is.
    fogalmad sincs, h az avalon mit takar, szal inkább maradj nyugton. a felület átrendezése meg kutatás eredménye, felmérések szerint ez jobb a felhasználóknak. win95 óta nem volt ekkora változtatás.
    legalább lesz mit lemásolni a linuxnak.

    és az euró lesz előbb, mert a winFS fejlesztését hivatalosan is szüneteltetik bizonytalag ideig.

Új hozzászólás Aktív témák