Új hozzászólás Aktív témák

  • Xantomas

    őstag

    válasz Keksz #5 üzenetére

    Nem is egy ilyennel találkoztam...
    Szerencsére van ellenpélda. Van/ volt olyan hajléktalan akinek nem a piára kell. Volt egy szerencsétlen, idős szakállas fószer a Keleti környékén. Általában a Spár környékén vert tanyát, ha nem zavarták el. Nagyon sokszor láttuk megfürödve, frissen nyírt szakállal, tiszta ruhában (amiből én azt veszem le, hogy rendszeresen járt hajléktalan szállóra). Pénzt nem fogadott el, sőt, néha megkért pár embert, hogy amit adna, abból nem e tudna venni egy-két zsömlét, mert a boltból kizavarják.
    Láttátok volna azokat a szemeket, mikor mikor odaadtuk a frissen vásárolt kenyeret, felvágottat, vajat...
    Mikor 3 éve eltűnt, azt hittük megfagyott az egyik télen, de tavaly láttuk vagy 2x, tipikusan olcsó, de új ruhában, buszozni. Remélem rendbe jött az élete. Szegény nem egyszer volt társasági beszéd és vitatéma.


    Úgy érezem azért az ilyeneknek jól jönne az az Email cím, illetve laptop, estleg több olyan szálló, ahol az ilyen (világháló, számítógép) dolgokhoz hozzáférnek. 5 év múlva már nem is lesz olyan kuriózum egy hordozható pc. Igazából a 100$-os OLPC-nek itt látnám értelmét, a fejlett országokban, azoknak a kezében akik kezdeni is akarnak még valami az életükkel.

    "Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

Új hozzászólás Aktív témák