Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Waikiki

    tag

    Én is későn ''ébredtem'', de nem ennyire: január 31. óta a módosított szöveggel küldöm el az anyjukba a kedves magyar szpemmereket. :DDD

    Egyébként a magyar szpemmelés hozza azt a jó magyar mentalitást, amely szerint az egyes konfliktusok önmagukban nem érnek el egy küszöbértéket, viszont összességében nézve bőséggel meghaladják azt és így lappangva teszik pokollá az emberek életét.
    A tapasztalatom az, hogy zsinórban szpemmelők annyira nincsenek, hanem rengeteg, a kicsitől az egész nagyig csinálja azt, hogy megereszt egy-egy reklámot, hírlevelet, akciós ajánlatot, akikről aztán semmit sem lehet hallani, amint egyszer az ember egy hivatalos hangú emailben felszólítja őket a reklámlevelek küldésének beszüntetésére. Gondolom, arra bazíroznak, hogy egy-két levél még nem idegesítő, majd törlik a címzettek, ha nem érdeklik őket.

    A szpemmerek által alkalmazott piszkos trükkök:
    a) A levél végén azt írják, hogy ez nem szpem. Persze, a bármilyen okból addiktív ember meg valójában nem függő - legalábbis saját véleménye szerint.
    c) A levél végén azt írják, hogy nyilvános adatbázisból, egyéb helyekről jutottak hozzá. Ez sem elég, mert nem tehetik meg az email felhasználását, a címzettnek aktívan kellene jeleznie, hogy reklámlevelet akar kapni.
    da) reklámlevél alján hozzájárulást kérnek: pofátlanság teteje, mert ez már maga reklámlevél, amihez kellene a hozzájárulás.
    db) sima levélben hozzájárulást kérnek: még ez a legpozitívabb, de ez sem nyerő, mert a címzettnek kellene jeleznie, magától.

    Összességében úgy tűnik, hogy részben ismerethiány, részben szándékos maszatolás olvasható ki a levél végén található apróbetűs részekben.

    Tippek a szpem ellen:
    a) Mindenkinek ajánlom az említett jogszabály 14. §-a áttanulmányozását és abból egy lemondó emailt összegyúrni. Nyugodtan menjen el a szöveg is, még ha csak annyit írnak, hogy elég egy csupasz levél.
    b) Nézzetek szét a cég weboldalán és nyugodtan menjen el több címre is. Érdemes olyanokat keresni, amely fejesnél vagy felhasználók szélesebb körénél landolhat.
    c) akármennyire is növeli az adminisztrációt, ajánlom, hogy mindenkinek, hogy tegye el a küldött szpemeket, az arra küldött lemondó leveleket, valamint azt, hogy vezessen nyilvántartást arról, hogy melyik cég reklámlevelét mondta le, mikor, valamint hogy internetes linkre kattintva vagy - szintén rögzített - email címre küldve mondta le. Van annak fílingje, amikor a szpemmer cégnek küldöd a második levelet, becsatolva az ő szpemjeit, a te lemondó leveleidet: túl sok mindent nem tud tenni, hát még visszapofázni. (Ráadásul nálunk fokozott tanúsítvánnyal van minden email ellátva, szóval a levelem olyan, mintha írásban, papíron mondtam volna le.) Ha huzamosabb ideig nem hagyná abba, akkor az NHH-nak csak megmutatod, hogy íme, ezeket az emaileket küldtem el, hatásuk nulla, tessék felrobbantani őket.

    Xiaomi, LeEco, ZUK, (Yi M1 Mirrorless, Redmi Pro, 360N4S, Redmi Note 4, Mi5S (plus), Le Pro 3!!!! stb.) SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

Új hozzászólás Aktív témák