Új hozzászólás Aktív témák

  • dabadab

    titán

    válasz dajkopali #5 üzenetére

    Szerintem a tiz ev a Cairora utalhat. Ugyanis '96-ban jelent meg az NT4.0 es akkor alltak neki a kovetkezo nagy NT verzionak (Cairo kodnev alatt). Lett volna ebben minden jo, aranyalma, mogyoro (meg uj filesystem), aztan csak telt-mult az ido, a megjelenes ideje tolodott, a feature-ok kezdtek eltunedezni (tobbek kozott az uj filesystem) (ismeros valahonnan a sztori?), aztan a vegen megjelent az NT5.0 aka Windows 2000. Aztan kijott az NT5.1 (XP), ami mar elve joval visszafogottab project volt, aztan az 5.2 (Server 2003 ill XP x64 - ezek mar aztan vegkepp visszafogott farigcsalasok voltak) es kozben gyurtak az uj, nagyszeru NT verziora: lett volna ebben minden jo, aranyalma, mogyoro (meg uj filesystem), aztan csak telt-mult az ido, a megjelenes ideje tolodott, a feature-ok kezdtek eltunedezni (tobbek kozott az uj filesystem) (ismeros valahonnan a sztori?), aztan a vegen megjelent a Vista.
    Igy vegulis pont osszejon a tiz ev, mondjuk arra kivancsi leszek, hogy mikor jon ki tenyleg az uj fs :)
    Az meg, hogy szakitottak az XP vonallal, technikai szempontbol mindenkeppen kamu, hiszen annak a kodjat toldozgattak meg bovitgettek. Hasonlokeppen, a W95-nek tul sok koze nem lehet a tizeves fejleszteshez, hiszen az egy teljesen mas OS volt, az NT-vel parhuzamosan letezo, azota mar teljesen kihalt koddal.

    DRM is theft

Új hozzászólás Aktív témák