Új hozzászólás Aktív témák

  • #95590400

    törölt tag

    egy másik fórumon követtem el ezt a tanmesét, de nem tudom megállni, h ne másoljam ide. ott sem arattam vele nagy sikert. :D
    (félreértés ne essék, nem vagyok ellene az értelmes és korrekt, kompromisszumokon nyugvó priorizálásnak, valamint nem vagyok véreszájú aggyátok mán vissza a sávszélemet típus sem, sőt, még csellós sem, csak idegesített, ahogy ezt az egészet levezényelték)

    Kiszúrások Könyve, Sokadik Fejezet, Eczeri Yuzer és a Hamis Sárga Isten esete
    Eczeri Yuzer, kit csak Töltögetőnek neveztek, mert szerette volt megtöltögetni asszonyának méhét mindenfélével, hogy öröm és kacagás verje fel házukat, minden nap imádkozott. Mert Eczerinek voltak problémái a méretével. Kérte hát az Eget, hogy növelje meg az ő tagjának hosszát, ha már Gondviselés ily rövidséggel verte meg oda s vissza. És egy nap megjelent néki egy szőke ember képében, ki kapitánynak mondta magát, az Sárga Isten, ki ígért nagyobb méretet. Csak arra kérte Eczerit, írjon alá egy ÁSZF nevű pergamentet, lehetőleg minél több évre, és majd ő havonta megjelenik házánál és visz el egy szekérderéknyi búzát. Eczeri Yuzerünk nem sokat teketóriázott, mit neki egy szekérderéknyi búza az nagyobb méretért, az nagyobb boldogságért, kézjegyével látta hát el azt a varázslatért cserébe. És ekkor mondá az Hamis Sárga Isten:
    - Eczeri Yuzer, kit csak Töltögetőnek hívnak, feküdj le, és az innentől számított harmadik napon méreted meghosszabbodik. A Te és Házad népének legnagyobb örömére.
    És felkele Eczeri a harmadik napon és látá, hogy mérete hatalmas. Hatalmasabb mint az szomszédé oda s vissza. Öröm és boldogság szálá meg Házát. És a Hamis Sárga Isten sokakat megkörnyékeze, gyűjté a pergameneket, és búzával rakott szekerek hadát víve el. És felkele Eczeri Yuzer egy napon, felüvölt és rohana az Hamis Sárga Isten Helytartójához és üvölté:
    - Nézd, nézd mit tett velem a te Sárga Istened!
    Mire a Helytartó így felele néki az magas trónjáról foghegyről:
    - Sajnálom Eczeri Yuzer, de pergamen szerint ezt, ha úgy látjuk jónak megtehetjük.
    - Ezt? Így? Nekem?
    - Ezt. Így. Neked – hangzott a válasz.
    - Hol vagyon ez konkrétan leírva?
    - Egyelőre sehogy, de a mi nagy Sárga Istenünk már dolgozik rajta. Hidd el, Eczeri, csak te és környezeted érdekében tesszük. Most pedig menj békével. Majd jövünk a búzáért. Menj.
    - De helytartó, de akkor most mi lesz a golyóimmal, mikor fogom visszakapni őket?
    - Ha úgy látjuk jónak, visszaadjuk a heréidet, ha pedig lejár a pergamen, azt kezdhetsz velük, amit akarsz. Akár más Isteneknek is felajánlhatod. Addig is ne paráználkodj annyit, mondá ki az Mi Szent Belső Utasításunk. Kurvára nem hiányzik nekünk az a rettenet sok gyerek.
    Mi ebből a tanulság? Ha sokan nem is tudnak mit kezdeni a golyóikkal, még nem jelenti azt, hogy jó érzés, ha elveszik tőled is.


    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák