Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz #64791808 #29 üzenetére

    ''A cikkben leírt ''lehetőség'', vagy nem is tudom minek írjam, viszont olyan embereket is érdekeltté tesz egy cég megbaszásában, akik eddig belső emberek voltak, és pont a cég mellett álltak ki.'': normális kutya nem harap abba a kézbe, amelyik eteti.

    Amennyire én tudom, huszonezer forint környékén lehet venni legális xp-t, nem tudom, mennyiért, de nem nagyon sokért legális office2k3-at. Ezzel a magyar kisvállalkozások szoftverigényének azon része, amiért a bsa harap, le van fedve. A bsa-t nem szokta izgatni, ha egy sufnibt által készített raktározási programot ellopnak. Szerintem amelyik kisvállalkozás nem tudja kitermelni azt a nagyságrendileg bruttó 100 rugót, amibe most egy garnitúra ms alapszoftver kerül, az zárjon be.

    Én speciel rühellem az ms-t, nagyon, de ettől még azt sem támogatom, hogy megélhetési szoftverkalózok legyenek. Meg a bsa undorító húzásait se támogatom.

    Egyébként azt hiszem, a sógorkoma bt. faluban mindenkinek feltört xp-t telepítő kispistákra tudna ezzel jól rászállni a bsa. Mert az se normális, hogy emberek abból élnek, hogy pár ezerért ''okosba'' felraknak mindenkinek ms cuccokat.

    Ha gondolod, magánba tudok küldeni olyan mezőgazdászt, aki képes egy linuxot felrakni :)

    Szerintem nem kellene a helyzetet ennyire kisarkítani, hogy vagy lopott szoftvert használ egy cég vagy megveszi és beledöglik. Szerintem ilyen helyeken az lenne a megoldás, hogy szakembert bérelnek, aki felrak nekik linuxot és ő csinálja meg a nehezét a dolgoknak, amiért pl. havi díjat fizetnek, ami olyan összeg, hogy mindkét oldalnak megérje. És lennének olyan emberek, akik képesek 20-30 kisvállalkozásban elüzelemtetni az informatikát, olyan jól felépített rendszerekkel, amiket nem gond heti 1-2 óra ráfordítással üzemeltetni.

    A rendőröket is orrba lehet verni, mert házkutira csak alapos indokkal adnak engedélyt. Ha nem áll meg az alapos indok és ezt sorozatban elkövetik, előbb-utóbb a rendőrök is meggondolják, hogy érdemes-e bsa-val foglalkozni. Persze nyilvánosság bevonása sokszor hasznos lehet.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák