Új hozzászólás Aktív témák

  • Lortech

    addikt

    válasz tuskooo #35 üzenetére

    Na ugyan hogy tudnám cáfolni, áruld már el. Egyébként meg legyél szíves és nézd vissza, hogy te állítottál valamit, amire én feltettem egy kérdést. Szóval itt nem nekem kéne szerintem cáfolni, mert kevés ugyan az esélye (én ezt állítottam), de lehetett akár az oprendszer hibája is a probléma. A gond az, hogy te tényként kezeled, noha annak tényleg nagyon kevés az esélye, hogy egy ilyen szintű bugot találtál az _xp-ben_, ami csonttáfagyaztja, feltételezve, hogy minden os-en kívüli tényező hibátlan volt. Erre nem tudok neked jobbat mondani, vagy belátod, vagy nem.
    msn.. Annyiban maradhatunk, hogy egy msn vagy hozzá hasonló ''egyszerű'' alkalmazás nem nagyon okozhat közvetlenül kékhalált, hanem inkább a nála alacsonyabb absztrakciós szinten lévő általa felhasznált -''hibás''- modul. Ezer és kismillió oka lehet egy ilyen fagyinak. Lehet, hogy nem is az msn hibája, lehet, hogy mégis, lehet hw, driver, lehet más futó programmal akadt össze, lehet, hogy egy általa használt dll pl nem azt csinálta, amit elvárt volna, mert egy másik 3rd party program lecserélte, meg még ezer tényező játszhat be, egészen a holdállásig. Minden mindennel összefügghet. Egy operációs rendszer nem egyszerű, nem egyszerű megírni, hibátlanul megírni főleg, úgy meg aztán, hogy jól lehessen programozni bárki számára, bármilyen külső programot futtatni tudjál rajta, mindenféle hardverekkel ráadásul, ezekhez driverekkel (amiket nem ms ír) melyek alacsony szinten működnek, mert ugye kell a sebesség, és kis hibájuk is fejreállíthatja a rendszert (gyak ki van szolgáltatva az os), biztonságos legyen a futtatás, fagyásnak még a lehetősége is ki legyen zárva, (legalábbis szoftver oldalról), és mindezek mellett még gyors is legyen, szinte lehetetlen kivitelezni. Az XP-ben igen sok munka van, és mégha nem is tökéletes, elég távol áll egy bughalmaztól, és tényleg minimálisan kevés hiba lehet/van benne - ha szorosan az oprendszert nézzük - , ami bármi észlelhető problémát okozhat. Baromira le van tesztelve, gondolj bele, milliók használják nap mint nap, sok-sok éve. Egyébként elég hibatűrő rendszer, nem is képzelnéd mennyi gond lehet a háttérben, amiről nincs is tudomásod.

    Egyszerűen primitívnek hangzik egy ilyen beszólás, hogy lefagyott a játék meg az msn, és ez az os hibája. Bocs, ez nem neked szól, szakmai ártalom.

    btw: Hogyha ki lett volna kapcsolva az automatikus újraindítás hiba esetén, akkor talán láthattál volna valami használható hibaüzenetet is.

    [Szerkesztve]

    Thank you to god for making me an atheist

Új hozzászólás Aktív témák