Hirdetés

Keresés

Hozzászólok Aktív témák

• escie

őstag

néhány napja próbálgatom, egy vacak gef4mx440-en vagy 420-on, a fene tudja...
    de igen jó teljesítményt ad...
    hc júzerek nem valószínű, hogy orrbaszájba ezt fogják használni, aki szereti a csicsás desktopot, biztos alkalmazza majd.
    a sok eyecandy mellet vannak igen hasznos funkcióit, pélául az ''exposé'' nevű, a videoban is benne van, azt hiszem.
    nem magyarázom mi ez, leírni bonyolultabb, mint megnézni a videon. ;)
    kellemes még az átlátszóság is, főleg, hogy egér-scroll-lal finoman állítható. jól jön, ha az ember ''mögé akar nézni'' az adott ablaknak.
    a zoom is igen jól jöhet az idősebb korosztálynak/rosszabb szeműeknek... :)

szerintem igen jól néz ki, a későbbiekben akár igencsak hasznos is lehet, lévén pluginokkal bővíthető...
    jelen kezdeti állapotban is elég stabilnak mondható, bár olyan sokat nem nyúztam...

kíváncsi leszek az első stabil verzióra, meg hogy egyáltalán mi sül ki ebből. szerintem nem lesz rossz... :)
    remélhetőleg lesz még egypár ablakkezelési ''trükk'', mint az exposé, amit áthoznak a Mac-ekeről... :D

I'm back, baby!

• escie

őstag

válasz FTeR #32 üzenetére

mi értelme?
    persze semmi.
    esetleg annyi, hogy a néző azt mondja, ''hmm, nem semmmi...''
    ez egy prezentáció, bemutatják mit tud.
    ennyi.
    ne félj, nem lesz benne a quake 5 EULA-ban, hogy csak a kocka élén, és 30%-os átlátszóság mellet szabad játszani.
    :)
    (ezt a karótnyelt bandát, nem igaz... :D )
    --
    a kockás dolog szerintem is elég jó. főleg olyasmire gondolok, hogy nem-túl-power-júzer éppen most találkozik ilyen többdesktopos rendszerrel, és így talán könnyebb felfognia, hogy több asztal van...
    tudod, ilyen vizuális típusokra gondolok. esetleg megint csak az idősebbekre, akiknek nem olyan mindennapos dolog ez...
    de lehet, hogy hülyeség, nem tudom, ma ilyen szociálisan érzékeny vagyok. :DDD

és itt az egyszeri elfordulásról beszélek(ctrl+alt+jobbra/balra nyíl), nem a szabadon forgatásról(ctrl+alt+drag). ezutóbbi nagyon vagány, de annyira talán nem praktikus...

I'm back, baby!

• escie

őstag

válasz FTeR #39 üzenetére

''a kockázsdi első rendes grafikus megoldás a terminlosdira...''
    háát, azért az eddigi sem volt olyan vészes...

''ez a fajta átlátszóság teljesen értelmetlen''

''próbálkoztak ezzel winen és macen is, linuxon sem lesz másként.''
    többször bebizonyosodott már ebben a szakmában, hogy nem szabad jóslásokba bocsátkozni, lásd 640kbyte, meg a társai... ;)
    én annyit tudok mondani: meglátjuk...
    használni nem kötelező, ez tény. :) nekem megtetszett ez az átlátszóság(ctrl+shift+scroll, tehát fokozatmentesen is állítható), még ha nem is ''üvegtégla''...

I'm back, baby!

• escie

őstag

válasz FTeR #44 üzenetére

jólvan-jólvan, ha ennyira fájdalmasan érint, nem feszegetem a 640kbytod... :)
    mellesleg vicc volt, nem kell harapni.

''majd ha leül benned a lelkesedés és megpróbálod valóban használni, akkor rájössz mennyire nem jó.''
    oké, majd meglátjuk, mint ahogy írtam.
    miért véded az álláspontod, ha nem támadtam?
    persze te jobban ismersz engem, mint bárki más, te tudod csak igazán, hogy mik az igényeim. :)

''a kockázás meg azért jó, mert mert nem egy külön desktopot kapunk minden oldalon, hanem gyak egy karika jellegű meghosszabítás, ami önmagába visszatér.
    mint írtam ez már olyan megoldás, ami kiválthatja a dualmonitorokat.''

ezt most megint úgy mondod, mintha állítottam volna ellenkezőjét. de legyen, _csak és kizárólag emiatt_ jó ez a megoldás.
    mellesleg mintha eddig nem lehett volna egységdesktopnál nagyobb ablakot csinálni, és könnyed mozdulattal váltani az asztalok közt, hogy a többi része is látsszon...

I'm back, baby!

• escie

őstag

válasz VladimirR #53 üzenetére

''escie: jol mondod, az a 640kb valoszinuleg vicc volt (pontosabban hoax az egesz)''
    nem tudom, én példánk szántam...
    hogy a sztori igaz-e, vagy sem, hát tulajdonképpen a kutyát nem érdekli.
    --
    ''ha jol fogom fel ezt az egeszet, annyira megsem egyszeru ez, hisz az egesz desktopot, annak minden virtualis peldanyat rahuztak egy terbeli alakzatra, amit ogl segitsegevel jelenitenek meg''
    én másképp képzelem el, illetve tapasztalom.
    szerintem amíg kockát látsz a monitorodon(éppen forog, vagy köztes állapotban tartod), addig valóban egy kockát számol a rendszer, amint ''bepattan'' egy desktop hagyományos nézetre, onnan kezdve olyan a helyzet, mintha a kockáról szó sem lenne. (szerk.: úgylátom Sipi is ilyesmit írt.)
    de nem értek hozzá. ott a kód, tessék feltúrni...

amúgy a többletfogyasztás valóban aggályos, én is ezt hoztam fel egy másik fórumon, mint ellenérv. majd gondolom lesz valmi teszt valahol. nem hinném, hogy durva többletfogyasztás lenne, de valamennyi biztos.

[Szerkesztve]

I'm back, baby!

Hozzászólok Aktív témák