Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Enclave #9 üzenetére

    Szerintem van rá esély, hogy igen. Vagyis arra, hogy a nagyon régi tv-ket ki kell hajítani. A digitális adáshoz vagy digitális adásra felkészített tv, vagy egy konverter doboz kell, amit mostanában settop boxnak mondanak a marketingesek. Ez egy olyan doboz, hogy bemegy az antenna jel, kijön scarton a kép meg a hang. Elvileg nem nagy kunszt olyan settopot gyártani, ami nem scarton nyomja a jelet, hanem egy csatoránra rámodulálja (mint a video magnó), ilyen pl. az upc mostanában osztogatott settopja (ami analóg). Ha lesz piaci igény, valószínűleg lesz koaxos settop is.

    Azt sem zárom ki, hogy készíthető olyan dobozka, amibe scart megy be, koax jön ki és ezt dugod a régi tv-d meg a settopod közé. Bár ennek ellentmond az, hogy egyszerűbb szakértővel szétszedetni a tv-t és utólag faragni rá házi scart aljzatot.

    Nem tudom. Műszakilag mindent lehet, hogy lesz-e rá boltban kapható kész termék, azt a piaci igény fogja eldönteni.

    A radeon kimenetét szerintem nem lehet közvetlenül egy tv koax antenna bemenetére kötni.

    A dvb-t-hez tudtommal spéci antenna kell, de az kisebb lesz, mint a régi vhf antennák, szobában is elhelyezhető. A kábeltv hálózat nem alkalmas dvb-t sugárzásra, azon dvb-c szabvány lesz. A kábeltv hálózat rendes építés esetén nem alkalmas antennának sem.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák