Aktív témák

  • Power

    senior tag

    válasz special #37 üzenetére

    Nem egészen.
    Pusztán üzleti döntés volt.
    pl. az Alpha21464 2003-ban jött volna ki és az I2-t simán lenyomta volna( 8 utas, 4 waySMT).
    A PA-9xxx is VLIW szerű lett volna.
    Mindkettő architechtúra életképes volt, csak egyszerűen úgy döntöttek, hogy nem üzletileg jobban jönnek ki, ha abbahagyják.
    Ez nem az Itanium nélkül is bekövetkezett volna. Gondolj csak bele a HP helyzetébe: IA-32, Mips, Alpha, PA-RISC, AMD-64, IA-64, VAX(ez úgyi má nincs).
    A Mips, VAX kivágva, hamarosan a PA és az alpha is.

    ''kvázi halott architektúrák''

    Ha ezek kvázi halottak, akkor az itanium ''kvázi'' csőd.

    ''De az évtized végére MIPS, PA-RISC és Alpha már biztosan nem lesz...legfeljebb a telepített rendszerek között. ''

    Mivel a HP leállítja a fejlesztéseket ez érthető. A Mips pedig, mint említettem más írányba fejlesz már jó ideje.

    ''Szerintem már jövő nyártól, a Montecito megjelenésétől nem lesz értelme a régi architektúrákat erőltetni. ''

    Majd meglátjuk. :)
    Ez nem erőltetés, ez üzlet, a vevők nem igénylik az új architechtúrát, nem érdeklik a chipek. Nekik kézzel fogható dolgok kellenek.
    Nézd az x86-ot, már rég ki kellet volna hallni, ehelyett inkább átalakult.
    Egyébként mindig ez tetszik az Itaniummal kapcsolatban: ''majd jövőre'' :)
    Az Itaniumnak csak jövője van, de szerintem 2 év múlva sem lesz beljebb. A HP pedig piacott fog veszíteni azzal, hogy a userbázisára az Itaniumot erőlteti.

    Power

Aktív témák