Aktív témák

  • h4ndsp1k3n

    tag

    nagyon helyes!

    Ha a kacsa nem tud úszni nem a víz a hülye!

  • LordX

    veterán

    Hmm. Ez azért dobhat egy ''picit'' az AMD mutatóin, nem? Lévén a HP a legnagyobb (ugye?) márka...

  • CsendPenge

    őstag

    Ez bizony jól jött AMD-nek, mert hát az alpha ment az intelhez, egyedül nehéz lett volna.

    Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

  • Panther

    HÁZIGAZDA

    PC2100-as (DDR333-as)
    ...Melyik a jó?

    [ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

  • guest

    veterán

    Hát csak azt nem értem miért szeretik avállalatok a márkás gépeket.
    Tapasztalatból állitom, hogy a felhasználók szemszögéből nagyságrendekkel több gond van a gépekkel. Legyen bármilyen márka.
    Legyen akármilyen proci.
    Eddig 3 gyártó termékeivel találkoztam, de én egy árva fillért nem adnék értük.
    A WinNT kékhalállal települt fel minden egyes esetben kivétel nélkül.
    A 2000 rendszeresen fagy. az XP meg bezárogatja a programokat.
    Elinditod ok lenyitsz eny menüt és programbezár.
    Ezek a leg érdekesebbek.
    Vagy amikor a millás gép 1 - 2 óránként kökeményre fagy. De hogy mitől.
    Ha meg magadtól összeraksz egy gépet mindegy milyen platformon legyen Intel vagy AMD. Jóval stabilabb. Ki érti ezt?

    prohardver vendég

  • Den

    veterán

    válasz guest #8 üzenetére

    Mert gond nélkül leszállítanak 5000 gépet, adnak kedvezményt ekkora tételnél, ha gáz van egy telefon és jön a csávó cseregéppel... egyszóval a terméktámogatás miatt.

    www.simson4t.hu

  • guest

    veterán

    válasz guest #8 üzenetére

    Gondolkodj kb 100as nagyságrendben. Sose tudsz összerakni 10 hasonló gépet sem, nemhogy ennyit.
    Egyéként tapasztalatom gyökeresen más mint amit leírsz.

    prohardver vendég

  • guest

    veterán

    Én 700 800 gépre sacolom ami a cégnél van. Mind a cimben emlitett cég frissen beolvasztott cégének a terméke.
    Szándékosan nem mondom ki.
    És hát egyet sem neveznék stabilnak :-)
    HA 8 órát kibir csak ugy magában az már stabilnak számit a cégnél.
    A terméktámogatás meg olyan, hogy telefon aztán kapsz egy titkárnőt aki BIOS égetést javasol még ha a gép el sem indul. Aztán ha véletlenül kapsz egy valamenyire szakembert annak épp nincs ideje vagy épp nem tud valami miatt segiteni. Ha netán mégis segitene akkor aza gép rövid időn belül hasonló tüneteket produkál.
    Frisen telepitett gép esetén amikor kékhalálnak halálával meghal az maga a kinszenvedés. Néha azt hiszem biztos a program hibája. Na de mind a 800 gépen?
    a 2 napig mégis futna ujra inditás nélkül akkor használhattatlanságig lasulnak. Nekem othon a mezei gépem 2 hétig tud minden gond nélkül üzemelni.
    Legyen akármilyen Win rajta nem számit.
    Linux és egyebek esetén ez magától értetődik.
    A sebességégről meg nem is beszélek inkább. Reklamáltunk miatta mert akármit csináltunk kb 10 sec -en ként megál és 2 sec gondolkodási időt kér. Addig minden program futása megáll. Lejönni nem jött le senki. Elvittünk 10 gépet a képviselethez majdők. Megcsinálták azt mondják jók müködnek. Na mondtam nekik inkább kipróbálnám mielőtt vaktában elhiszem. Ki sem próbálták csak nature installt csaináltak.
    Persze a gép hasonlóan csinálta.
    Erre kicserélték őket zsir uj cucokra.
    Amit persze csak leszálitás után lehetett kipróbálni. Az eredmény ugyan az. Szóval a gépek kb 60% igy müködik.
    Egyedül a szerver ami nem csinál gubancokat :-) Az megy megy megy :-)
    Azért jó látni hogy van olyan is ami normálisan megy :-))) Na jó a servernek semmi köze eme két céghez :-)
    Talán ez lehet a gubanc? :-)))

    prohardver vendég

  • Dworkyll

    tag

    válasz guest #11 üzenetére

    Barátom,

    ha nálatok 7-800 gép van, akkor valami helyi adminisztrációnak is lenni kell, hálózat egyebek. És abból amit leírtál, nekem inkább a helyi erők, hmmm ''feladathoz való fel nem növése'' látszik. Otthonra én sem vennék márkás PC-t, de azt mondom neked, csinálj 5 egyformát, nem többet, aztán add azokat 5 különféle user alá, és tartsd üzemben. Hogy ilyen csúnya szavakat, mint egységes szoftverpark, managelt hálózati környezet meg efféle, ne is mondjak. Rádöbbennél, azt hiszem....

    Persze ezeknél a méreteknél a dolgokat elcseszni is jól lehet, ha pl. egy szar login script hazavágja a hálózatban lévő gépek felét, mert különbözik a patch level.

    http://ekonyvolvaso.blog.hu

  • Dworkyll

    tag

    válasz guest #11 üzenetére

    Ja és amit a supportról mondtál, abból látszik, hogy nagyon ott vagy a témában. Ha Te ugyanis egy mezei user vagy, akkor nem hinném, hogy a gyártót kéne faggatnod, hanem a saját helpdeskedet. Ha viszont a gyártót hívtad, legyen az CPQ vagy HP, és volt garanciád, vagy szervíz-szerződésed, akkor tuti nem a titkárnővel beszéltél, mert az ilyen ügyeket még ott sem ők intézik.

    Akit meg komolyan érdekel az ügy, annak javaslom hogy nézzen át egy két minőségbiztosítási tankönyvet, és miután-tisztába jött a mérhető fogalmakkal, kérdézzen rá az _érintett kompániáknál_, direktben. MTBF, rendelkezésre állás és hasonlók.
    Végül is ha a paksi atomerőműben, a Matáv hálózatirányításában, a new yorki tőzsdén beváltak, akkor ezek a cuccok, (és ezek a szolgáltatások) biztos csak jónak ''látszanak'' :)

    http://ekonyvolvaso.blog.hu

  • guest

    veterán

    Csak szólóban kipróbálva is már rosszul menek a gépek.

    Hát ha nem hivtan az utóbi fél évben 50 szer fel a MO képviseletet garanciális ügyben akkor egyszer sem.
    Igaz nem mindig atitkárnővel beszéltem.
    Elsőre kb 5 - 6 ik titkárnő után kaptam egy szakit aki csak a BIUS frissitést ismerte.
    Kb 40X elmagyaráztam neki nem indul el a gép. valami gond van az alaplappal. BIOS frissités bizti jó hozzá nem? Aztán néha ki is jöttek, de igazából nem tudtak csinálni semmitsem.
    Azokat a gépeket amik nem indultak kicserélték, vagz is megjavitotaák. Egy alaplapcsere elég volt :-)
    Mondjuk az userek igen sokféle emberek :-))
    Node itt van egy kb 100 fős csapat akinek a a szakmája igen közel áll a számtechhez. Na meg nem 1 éve látak elősször gépet. Ismernek minden Egyből szólnak, hogy meghalt a cd olvasó vagy ilyesmi. Szóval nem átlag felhasználók.
    Nem kel elmagzarázni, hogy hogzan is kell kikapcsolni.... stb.
    A gépeg hasonló hibákat produkálnak.
    A MO szupportot ami a márkás gépekre van azt inkább haggyuk. Egy cigánykocsmában jobb kiszolgálás van.
    Az hogy beváltak olzan helzen amit ismernek az nem jeleni, hogy jó.
    MO nem a főverő ér ide megteszi a selejtes is. Már nem tudok másra gondolni. A Paksi atomerőműbe meg hasonló fontos helyekre nem rakhatnak igy müködő gépeket mert azzal amgukat járatják le. Nem is raktak. Nem baj mi 2 év alatt a 3 -ik gyártót dobjuk el. Ismét gépparkcsere lesz. Már amelyik gubancol ez kb a fele.
    Ha acéget a világon minden ember ismerné biztos vagyok menne, hogy nem ilyen kiszolgálást és gépparkot kaptunk.
    A kiszolgálás javitása miatt kénytelen voltam egy titkárnő bizalmába férkőzni.
    :-)) Ezt nem részletezném :-))
    Azóta hogy is mondjam teljesen más.
    Felveszik atelefont egyből tudják kihez kel kapcsolni. Nem érdekes?
    Előtte általában fél órát zenét hallgatam mire valaki olyan is volt aki segiteni is tudott. Pedig legtöbbször csak annyi kell, hogy jöjjenek mer behalt az egyik gép.
    Vagy mi vitetjük ill visszük be.

    prohardver vendég

  • Szeni

    aktív tag

    Csak annyit tennék hozzá, hogy alapjában egyetértek Dworkyll-lal, de valóban előfordul(t) rossz széria az említett gyártó termékei közt. Többnyire az alaplap volt a hibás, amik egyébként ECS gyártmányúak.

  • guest

    veterán

    Hát ezek kivételesen ASUS gyártmányok.
    Legalábis a Mo képviselet szerint. :-)
    Hogy mi az igaság nem tudjuk meg soha.
    Az alaplapon semmi utalás nincs a közvetlen gyártóra :-(

    prohardver vendég

  • Flashcash

    Közösségépítő

    Hát én sem vagyok kibékülve ezekkel a márkás gépekkel.
    Szerintem tipikus példái annak hogy hogyan vegyünk drágán szar vagy csak egyszerűen egy fele annyiból is összerakható stabil gépet. (persze ugyanazokból az alkatrészekből)
    Régen a Compaq volt híres arról hogy válogatottan szar alkatrészekből dobja össze a gépeit.
    pl. ha 166Mhz pentium 1-et akartál akkor ők kerítettek neked MMX-nélkül. :)
    A másik kedvencem meg az otthoni Fujitsu játékgép 2-300 ezer forintért P4 1.6Ghz kb 0,5-1éve amihez TNT2 M64 erőgépet mellékeltek ezért a pénzért. :)

  • guest

    veterán

    TNT2 M64 Játékgépbe? :-))))))))
    Sirály :-)))
    Akkor milyen egy grafikus munka állomás aban már Vanta van? :-)))
    Esetleg egy g200 -at is beleszoritanak?
    Aknakeresőnek imho elég :-)

    prohardver vendég

  • Dworkyll

    tag

    válasz guest #14 üzenetére

    Bátor, nevedet vállaló barátom,

    MO képviselet alatt mit értesz? A leányvállalatot, vagy valami partnercéget? Ha konkrétumot mondasz, még lehet hogy én is tudok a intézkedni.

    Ami meg a márkás gépek supportját illeti van néhány apróság, amiről mintha nem tudnál.

    1. A vevő maga választhatja ki a szolgáltatásszintet, 5x8;7x24; 2 órás reakcióidő vagy 4 órás, de ha saját ötleted van, azt is meg lehet alkudni. Viszont mindezt pénzért adják, hiszen ez egy szolgáltatás, és nem szivesség.
    A cigánykocsmával nem tudom ezt összevetni, mert ott még nem jártam. De ismerek olyan masinákat, amik 5-6 éve (!) még csak kikapcsolva sem voltak.

    2. Hibás sorozatok. Előfordult már. Baj. Viszont ilyenkor elég gyorsan cserélnek. Biztosan gyorsabban mint a noname-k. Ahol, lehet a boltot se leled meg mire visszmész a gariddal, az IBM meg itt van már több mint 60 éve.

    3. Portfólió. Van igény olyan gépre, ami akkor is megy, ha processzort cserélsz (!!!!) (mutass ilyen noname-t:) ), meg olyanra is, amit otthonra szántak. Ez utóbbit tutira nem Magyarországra találták ki, ahol az átlag vásárló fejből tudja nyolc-tíz bolt alkatrész árlistáját, de a süket nyugatiak megveszik. AZ említett cégek helyében nem égetném magam ezekkel, de valamiért nyugaton ezek elég jól fogynak.
    Szal ameddig van kereslet a gyengébb masinákra, addig gyártani is fogják. DE a beruházási döntés a tied. Van ilyen is, meg olyan is.

    Hányszor hallottam már egy fair árkalkuláció után, hogy '' igen, ezt szeretném, tudna ez lenni 50.000-el olcsóbb?'' :) És a sok szakértő menetből javítja, magának.
    Klassz lehet.

    http://ekonyvolvaso.blog.hu

  • Dworkyll

    tag

    válasz Flashcash #17 üzenetére

    Flash,

    van igazság abban amit mondasz, ezért is nem vennék otthonra branded cuccot. Amire vigyázni kell, ha mégis márkásat veszel, hogy ezek a nünükék az árverseny miatt az alsó kategóriában keresztbe konfigurálnak, jó proci mellé gagyi videó, vagy SDRAM (brrr), meg hasonlók. Szemmel láthatóan a márkás cuccokat kétfajta vevőnek szánják: a lamer (vagy sznob) otthoninak, akinek mindegy mi van benne, meg annak aki százasával vesz, mert az meg jól megmondja, hogy mi legyen benne, és lesz 100 tökegyforma masinája, annak minden előnyével (kevésfajta pótalkatrész kell, lehet imageből installálni 2-5 perc/gép sebességgel stb.)
    Akinek nem ez kell, az meg ne vegyen ilyet. Nagyobb cégeknél, ahol többezer PC is lehet, értelmes hatékonysággal csak ilyen gépparkot lehet üzemeltetni. Ahol meg emiatt leépítik a rendszergazda létszámot, ott persze lehet ez fájdalmas...

    http://ekonyvolvaso.blog.hu

  • guest

    veterán

    5-6 éve ki nem kapcsolt gép ok, de hányszor lett ujra inditva? :-)
    Hogy egyszer sem és win van rajta azt felejcsd el. Olyan nincs.
    Előbb tutóbb belassul a Win a memória foglalásána gyánysága miatt.
    A befejeződik valami a meóriát nem szabaiditja fel teljesen csak imtt amott. A maradék meg ugy elcsücsül.
    Vannak progik amik ezt orvosolják, de csak időlegesen kicsit kitolják ezt az időt. Látam 1,5 éve üzemelő Xeon servert. Winnt vagy 2000 volt e rajta nem emléxem. De hogy a startmenüre laglább 5 percet kellet várni az biztos.
    Ujrainditotuk és láss csodát meggyógyult :-)
    Unix -os ill Linux os rendszerben vannak ilyen gépek. amik birják ezt is.
    Nekünk is van itt 4 szekrény :-)
    Nem tudom mikor lett pontosan Beüzemelve de azóta megy.
    Látom nagyon véded ezeket a cégeket biztos valamelyik kedvenc leányválalat munkatársa lehetsz :-).
    Vanak olyan boltok amiket emlitettél de a cég kikerüli. A géppark vásárált meg ha belegondolsz nem is kerül sokba.
    Mivel a régit nem zuzzuk be hanem valahova eladták. Hogy hova azt nem kötöték az orromra :-)

    Ja mégvalami attól még hogy különbözőek a gépek lehet 2- 5 perc alatt gépenként installálni darabját :-)))
    A különség nem akadáj.

    prohardver vendég

  • Dworkyll

    tag

    válasz guest #21 üzenetére

    Irod:
    Hogy egyszer sem és win van rajta azt felejcsd el. Olyan nincs.

    Viszont nem is mondtam. Mint ahogy azt sem, hogy ezek PC kompániák. Ha szerinted számítógép=PC, akkor nem sok mindenről maradt beszélgetnünk.

    http://ekonyvolvaso.blog.hu

  • guest

    veterán

    Hát ha szerinted csak Pc -n van Win akkor megint nincsen miről beszélnünk.

    prohardver vendég

  • Nowhereman

    őstag

    válasz Dworkyll #20 üzenetére

    A szupermarketek kinálata még királyabb, XP1500+ integrált videókártytával, SD-vel :ez semmi!
    DE HONNAN VESZNEK EZEK MOST GARIS, 64MB-OS RAMOKAT?
    (ugyanis ennyivel kínálták!)

    Utánam a kondenzcsik!

  • 9CS

    senior tag

    Én is tapasztaltam már ''fura'' dolgokat a márkás PC-kkel kapcsolatban, de az biztos, hogy céges környezetbe ez való, amik itt vannak külső cég álltal összerakott (azaz nem a mi szervizünk rakta össze, vagy nem Compaq, IBM, Dell, Olivetti, HP stb.) gépek, hát az valami förtelem a Win2000 percekig szenved míg föladja a bejelentkező ablakot, ha valamit állítasz megint nagyon lassú és egyáltalán nem hozza azt a szintet amit elvárnánk tőle. A paraméterek alapján gyengébb IBM ronggyá alázza :) )Ezt tudják nyújtani a márkás PC-k nagy részben, persze nem mindegy melyik istállóból valók.

    '' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

  • guest

    veterán

    Voltam olyan cégnél ahol a márkás gépek 99% -a türhetően megy. Persze vannak gondok vele, de az általábana juzerek miatt van. Egy szekrénybe rakták agépeket és jól bezárták. Persze majdnem légmentesen záródtak a szekrények.
    Aztán csodálkoztak miért fagynak? :-))
    Ja meg miért jön a szekrényből forró levegő? :-) Ki lettek nyitva a szekrények és lás csodát a forró levegő csak ugy eltünt helyette maradt a sima meleg :-)
    DE agépekkel ugy alapvetően nincs gond.
    Persze valamivel lassabak mint azok amik nem márkásak asonló processzor és memória esetén, de a különbség elhanyagolható. A WIN 2000 memória függő. Hiába dohog alata akármilyen proci ha nincs elég memória benne.
    512 alatt használhatatlannak itéltem meg. Persze ez tulzás, de a 256 után az 512 az valami hihetetlen változást hozott :-))

    prohardver vendég

  • guest

    veterán

    He he Win2000 -s gép.
    Előtelepitve. a Fent acimben emlitett cég márkája alatt és belepasziroltak 64Mb memóriát.
    Ezek után tökmindegy milyen a proci.
    Végülis éppen hogy surolja a haszálhatatlanság határait :-))))
    Ez röhely. Külön nekünk kell bele memót pakolni.

    prohardver vendég

  • guest

    veterán

    Nekem márkás gépekkel kapcsolatosan vannak jó és rossz tapasztalataim egyaránt. Pl régi HP vectra csapnivaló, egyszerűen használhatatlanul szar, Compaq EX sorozat használható, de sok a nyűg van vele, kb kéthavonta szervíz... Viszon a Compaq EVO 300-as sorozat meglepően stabil. Csak jó tapasztalataim voltak eddig vele. Igaz p4 mellé sd ramot raktak, meg tnt2 m64-et vagy vanta-t, de irodába ez elmegy. Szerverbe HP-vel nem voltak gondjaink, Copaqal már igen, bár az se a hw hibája, hanem a fos windózé volt. Jah és a többtízperces ''zenehallgatás'' a telefonban nekem sem ismeretlen...

    Mork

    prohardver vendég

Aktív témák