Új hozzászólás Aktív témák

  • dajkopali

    addikt

    válasz bambano #11 üzenetére

    Hogy figyeljek a cracker-hacker megkülönböztetésre, azt többek között neked is köszönhetem, és ezért tényleg hálás vagyok, ez az egyik, amiért szeretem az online média lehetőségeit :R
    Viszont meg kell mondjam, a magyar nyelvről való felfogásod sajnos megrekedt a közoktatásban jelen lévő normatív nyelvhasználat előíró, szankcionáló szintjén, mely módszer azt hiszi, hogy a nyelvművelés értelmes emberi foglalatosság. Hát nem az. Azt mondhatod, hogy ez vagy az a szó, stílusfordulat nem illik ide szerinted, nem szívesen látod ott, ahol olvastad, de ez csak egy vélemény, senkire nézve nem kötelező, különben diktatúrát vezethetnénk be a nyelvhasználatban. Ez ízlés dolga, arról meg ugye non est disputandum. Tudomásul kell venni, hogy nincs norma, nem is lehet, különben a nyelv halott, változásra képtelen valami lenne. Bőven tudok érvelni a ''befenyített'' mellett, te pedig bőven tudsz érvelni ellene. Lényeg, hogy ezek nem nyelvi kérdések, hanem szociolingvisztikaiak, és erről lehet értelmes vitát folytatni. Arról viszont nem, hogy ki tud magyarul. Az utcaseprő is kiválóan beszéli a nyelvet, Havas Henrik is, Csintalan Sándor is, az erdélyi vendégmunkás is, Habsburg Ottó is, meg az a gyerek is aki azt mondja oá. Morális, etikai stb. előírások megteremtésének nincs helye. A nyelv közös tulajdonunk, s mindenki nyelvhasználata más. Abszolút érvényű értékítéletet mondani botorság, erre senkinek nincs joga.

    "fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

Új hozzászólás Aktív témák