Új hozzászólás Aktív témák

  • P.H.

    senior tag

    Én talán azóta használom a skype-ot, mióta van netem, 2003 vagy 2004 óta. Megbízható (hang)kapcsolatot adott az ismerőseimmel, 768 kbps-méretú neten is, folyamatosan online volt a gépem.
    Aztán egyszer észrevettem, hogy 1 hét folyamatos online-ság után netezik; keményen netezik. Akkor utánanéztem, supernode... (bár akkor még nem így hívták, talán valamiféle file-transfer köztességnek).Kezelni, ne adj'isten letiltani nem nagyon lehet a kliensből.

    Mára (~az elmúlt pár évben) addig ért a dolog, hogy amint bejelentkezek, azonnal supernode leszek, még ha egy partnerem sincs online. Tudom (most már), hogy kell pl. letiltani (vagy tűzfalon bizonyos portok által), de ezt nem így kellene elintézni.

    Én kedvelem a skype-ot, pl. direkt file-transferre az egyik leggyorsabb megoldás. De ha azt nézem, hogy a skype folyamatos rendelkezésre állású (tele)kommuniációs hálózatnak akarja feltüntetni magát, azon kilóg egy kicsi lóláb, hogy a supernode-ok (megbízhatóan online, pl. céges gépek) száma törvényszerűen hirtelen csökken pl. karácsony előtt, a hívások száma pedig nő ilyenkor.

    Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still ... ˙˙˙ Real Eyes Realize Real Lies ˙˙˙

Új hozzászólás Aktív témák