Új hozzászólás Aktív témák

  • Fitzgerald

    veterán

    válasz nyisziati #33 üzenetére

    "Az ártatlanságnak manapság nem vélelme van, hanem bizonyítéka - és ez pontosan az, hogy NINCS TAKARGATNIVALÓM."

    Igen, és ez probléma. Miért?
    Mert beszűkült gondolkodású, kirekesztő dolog azt feltételezni, hogy aki takargat valamit, az csak bűnös lehet.

    Barátaim hetekkel ezelőtt Németországon utaztak keresztül. Egy jó megjelenésű, fiatal kaukázusi párról van szó. Német rendőrök állították meg őket valahol Ingolstadt közelében. Ők németül nem beszélnek, a rendőrök meg angolul nem beszéltek. Nem tudhatták hogy miféle rendőri intézkedés is történik éppen (ez már önmagában nem szabályos szerintem, de nem ismerem az idevonatkozó német jogszabályokat).
    A rendőrök átnézték az autót, elvették tőlük a telefonjaikat, majd mindkettőjük híváslistáját és galériáját átnézték a szemük előtt. WTF?
    Nem történt végül semmi, visszakapták a telefonokat, mehettek tovább.
    De kérdem én, mi történt volna pl. akkor, ha én is velük vagyok?
    Minden hívás után törlöm a híváslistámat, minden böngészés után törlöm a böngészési előzményeket, nem tárolok képet és videót a telefonomon, minden üzenetet törlök. Miért? Pont azért, mert ha pl. elveszítem (vagy benyelek valami malware-t) és valaki megtalálja, ne találhasson semmi olyan jellegű privát információt, amihez semmi köze. Legyen ez valamiféle média, vagy bankkártyaadatok, vagy egy login, bármi. Ennyi. Jogom van a magánjellegű dolgaimat magánjellegűként kezelni, és élek is ezzel a jogommal.
    Van takargatnivalóm? Persze hogy van. Azért mert bűnöző vagyok, törvényt szegek? Persze hogy nem.
    Hanem mert magánéletbeli dolgokról van szó, azok meg nem tartoznak senkire rajtam kívül. Egészen addig nem, amíg meg nem gyanúsítanak valamivel.
    És itt vérzik ez a dolog, mert pont úgy próbálják megetetni velünk ezt az egészet, ahogy írtad.
    Nagyon nem biztos hogy bűnös vagyok, ha van takargatnivalóm.
    Pl. az USA-ban az USA alkotmányának 4. alkotmánykiegészítése alapján ezt odakint csakúgy nem is tehetik meg.
    Attól meg hogy egy, fél lábbal az illegalitásban tevékenykedő szervezet munkáját nem könnyítem meg, még nem leszek Nyilas, köszönöm. :)
    No comment.
    Nem azt mondom, hogy nincs szükség lehallgatásra, kémkedésre, hírszerző tevékenységre. Persze hogy szükség van rá.
    De ha valakinek bele akarnak túrni a magánéletébe, arra alapos indokuk legyen, ergo ne tehessék meg csak úgy bárhol, bárkivel.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák