Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz KisTücsök #2 üzenetére

    A mély homogenitása azt jelenti, hogy a szoba különböző pontjaiban milyen és mennyi a mély. Egy mélysugárzóval csak kevés helyen lesz megfelelő a mélytartomány, többel viszont jóval homogénebb hangzást lehet elérni, azaz nagyobb területen azonos mennyiségű és minőségű a mély.

    Kábelezést én sem értem. Oké, kell egy bizonyos minőség szint, főleg a nagyfrekvenciás (digitális) kábelek esetén. De a hangfrekvenciák szerintem nem igényelnek hiperszuper kábeleket, max a csatlakozók, melyeknek jóknak kell lennie ellenállás szempontjából. Inkább az erősítőkön belüli esetleges kábelezés ami igazán számít, mert ott kis jelek mászkálnak, melyek érzékenyebbek lehet az átvivő közeg minőségére.

    (#9) rgqjx: Tudományosan elég nehéz (vagy inkább lehetetlen?) megmagyarázni, hogy mi történik. Egy hangrendszer hangját nem lehet leírni csupán számokkal, itt bukik az egész. Hallgatózni kell. Persze erre keményen hat a placebo, így lesz az audiofiliából ezotéria.

    Az kábel iránya megint egy érdekes dolog, mert mivel váltakozó áram folyik (oda-vissza), ez alapján semmi jelentősége nincs, sőt irány sincsen. Ezt valaki magyarázza már meg, mert komolyan érdekel, hogy akkor most milyen irányról van szó? :F

    [ Szerkesztve ]

    A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

Új hozzászólás Aktív témák