Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • arty

    veterán

    válasz Mr. Morgo #32 üzenetére

    :D :D :D

    TEHÁT ha a szomszédom felásatja velem a kerjét és fizet érte, akkor én belőle élek, egy aljas lehúzó, kiszipolyozó, gazdag ember vagyok, egy ÉLŐSKÖDŐ?
    TEHÁT nem lusta a szomszédom, hanem ÁLDOZAT*?
    Jól értelek?

    (és ennek analógiájára, ugyanez autót eladó-vevő, lakást kiadó-bérlő, stb stb stb fronton?)

    *nem írtad le konkrétan, de ez "eltartja" fogalmazásból ordít....

    [ Szerkesztve ]

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • arty

    veterán

    válasz Mr. Morgo #44 üzenetére

    lehet, hogy magad sem érted, mit is írtál :) (vs. mit is akartál....)

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • arty

    veterán

    válasz VinoRosso #124 üzenetére

    De most akkor "elkúrták" vagy "nem kúrták el" ? :D
    Szerintem objektíven belátható, hogy a covid alatti segély fontosabb (lett volna), mint a választási osztogatás, nem?

    És azzal, hogy a rezsicsökevénnyel senkit nem tereltek az energiatakarékosságra, szintén megágyaztak a mostani "csődnek". Ha 10 éve mindenki folyamatosan szigetelt volna és napelemesít, talán, egy picit kevésbé letolt gatyával várnánk a "telet"(gazdasági értelemben is).

    Összességében a mostani helyzetünk (ország szintjén) kb. csőd. Még nem vagy nem teljesen, de nem látom a kiutat. Mondom ezt úgy, hogy az elmúlt évek viszonylagos nyertesének tartom magam (van 2 gyerek), a magam szintjén próbáltam is erre felkészülni (már látszik, hogy nem sikerült eléggé), egyszerűen nem tudom/tudtam magam függetleníteni a forinttól, az itteni bankrendszertől, befektetésektől, energiától. Elvégre itt élek, dolgozok :(

    [ Szerkesztve ]

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • arty

    veterán

    válasz VinoRosso #134 üzenetére

    Szerintem mégiscsak ilyen egyszerű: megtettek-e mindent, hosszútávra? Szerintem megtették a páratlant és nem jött be. Ez már a tétkor is felelőtlenségnek tűnt...

    "Nem nyúztak", adtak, hitelből, aznapra - ez tényleg eredmény?
    Mivel van most előrébb az, akinek 6 éven át 20%-al alacsonyabb (néha magasabb) volt a rezsije a csökkentéssel, cserébe a szigetelésre sohamegnemtérülő beruházásként nem költött és most lehet triplázódik a kiadása, szigetelés meg elérhetetlen? (árak és hirtelenség miatt)
    Mivel van előrébb most az ország, hogy ezerzdzsilliárdokat kell támogatásra költeni, mert rengeteg házon nincs szigetelés?

    Miért jó össztársadalmilag, hogy az én jakuzzim és medencefűtésem az állam hitelből támogatta? (bocs a demagógiáért, de fontos látni az abszurd jellegét ennek a "támogatásnak")

    ---

    #138 arnyekxxx
    jó szigeteléssel a napelemmel napközben, naposabb időben felfűtött lakásod akár 1-2 napig sem hűl ki.... (pár fokot hűl, amit kibírsz, ha ki kell bírni)
    nem csodaszer és önmagában tényleg semmit nem ér, ahoz tudatosan is kell használnod a saját megtermelt áramod... mit tett az állam a nép ilyen irányú edukálásáért? nyilvánosan az arcéba röhögtek annak, aki mértékletességet próbált promózni, spórolást.... :(

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • arty

    veterán

    válasz arnyekxxx #145 üzenetére

    Ha lett volna támogatás (a gázártámogatása helyett), talán belevág.
    Emellé áfát kellett volna csökkenteni minden ilyen beruházáson vagy méginkább: visszaigényelhetőséget kellett volna nyújtani, akár feltételekkel.

    A végén biztos van az az árszint, ahol még egy hülye is belátja, hogy szigetelnie kell, hog y lépnie kell.... szép fokozatos emelgetéssel csak eljutottunk volna oda sokaknál ;)

    Fel kell tenni 10kW-ot és klímával fűteni.
    Emellé le kellett volna cserélni az órákat okosra, ami mellett lehetne csucsidőben drágábban adni az áramot, rátolva az emberekre, hogy "jókor" fogyasszanak.
    Szaldó-elszámolást is rég ki kellett volna nyírni.

    A passzív ház valóban nem út szinte senkinek, ám egy jól szigetelt ház szvsz "kötelező" mindenkinek.

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • arty

    veterán

    válasz VinoRosso #211 üzenetére

    Na, hol láttál olyat, hogy a RÁSZORULOKNAK vezettek be ársapkát? :D
    Itt a medencefűtés volt leginkább támogatva, szal remélem nem agyarországra célzol....

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • arty

    veterán

    válasz arnyekxxx #149 üzenetére

    mást nézünk?

    ez akár hogy nézem, megéri, ha valaki nem halálos beteg :)

    Nekem egyébként 2002-es, 4cm hungarocelles szigetelésem volt, erre került 2016-ban 8cm grafitos (tetőtérbeépítés lett és "fent" 12cm grafit került fel, így lent is lett lehetőség bővíteni...). Miután a ház alapterülete 69nm 100-120nm-re nőtt , az éves gázszámlám 40ezer forintal CSÖKKENT egyik követő évben - ami egyébként pont egy "20 éve leghidegebb télen" történt mérés.

    Az ablakaim alsó szinten "elég borzalmasak", direkt, nehogy véletlenül penészedjünk. TUDOM hogy az sokmindentől függ, de köszönöm, nem kockáztatok, ismerve a lustaságom vs. szellőztetési igényt :D

    [ Szerkesztve ]

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

Új hozzászólás Aktív témák