Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ShadowX

    őstag

    válasz kwzatz #18 üzenetére

    Elgondolkodtam már rajta, hogy egyszerű "struccpolitika" lenne sokaknál, vagy valóban szinte senki egyáltalán nem lát előre tovább a mai napnál.

    Egyik sem, illetve minimális részben az utóbbi. Egyszerűen nem tudják az emberek mivel is nézünk szembe. Meg lehet kérdezni az utcán 10 embert, hogy mi az az infláció. Szerintem 9,5 nem fogja tudni. :)

    Onnantól kezdve meg elmagyarázni nekik azt, hogy a felelőtlen és korlátlan pénznyomtatásnak, vagy a jegybanki politikának mi köze van az inflációhoz, a hitelekhez és azok kamataihoz teljesen reménytelen. Szerintem 10-ből 6 ember azt sem tudja minek a rövidítése az MNB arról nem is beszélve mi az, hogy folyó fizetési mérleg vagy deviza erősödés/gyengülés de továbbmegyek, azt sem tudják, hogy mennyi és milyen adót/hozzájárulást vonnak le a fizetésükből.

    Pluszban ehhez jön hozzá, hogy a magyarok 90%-a a mának él. Ezt szépen össze lehet fűzni azzal, ami már korábban elhangzott, hogy van pénzük, de a mának élnek és elverik. Amint kapnak emelést, jutalmat, prémiumot, bármit, elverik vagy emelik az életszínvonalukat (klasszik példa, hogy veszek drágább telefont, autót, stb. miközben ugyanazt fogom csinálni azzal is, mint a régivel de cserébe az újon sem lesz gyorsabb, nem fog kevesebbet fogyasztani, stb.). Valahol olvastam egy cikkben, hogy az év eleji SZJA visszatérítés már meg sincs a családoknál. Gondolom nem megtakarításba ment. :N

    Elérkeztünk ahhoz azokhoz az évekhez, amikor az oktatás segítene (segített volna) a legjobban ahhoz, hogy minimálisan ki tudjanak igazodni az emberek a pénzügyek világában. Helyette látjuk mi van. :)

Új hozzászólás Aktív témák