Új hozzászólás Aktív témák

  • #10691584

    törölt tag

    válasz Ghoosty #13 üzenetére

    Az áltrel/specrel bizonyos részei már réges rég bizonyítást nyertek és nyernek is. Ha nem így lenne, paks sem termelné az áramot, nem működhetne a műholdas helymeghatározás, sosem fejtették volna meg a napneutrínók oszcillálódását és valszeg a telódban lévő ccd sem létezne. Más részei viszont mind a mai napig, a körülmények figyelembevételével talán soha nem lesznek bizonyíthatóak, viszont legalább matematikai úton levezethetőek és modellezhetők. A mai napig senki sem tudja mi egy neutron csillag tömegének felső határa és hol kezdődik egy fekete lyuk, ami rohadtul nem mindegy, ha egyiket sem látod, viszont kutatni akarod, hogy mást ne mondjak. Ugyanakkor egy normál/fősodorbeli csillagnál pl. ezek nem kérdésesek, mert egy adott protonszám alatt nem csillag, hanem mittomén barna törpe, vagy más objektum, fölötte meg szétesik. Van, amivel tisztában van a tudomány és megkérdőjelezhetetlen, matematikailag és gyakorlatban is bizonyított/bizonyítható és van amik a büdös életben nem lesznek bizonyíthatóak egyszerűen mert túl messze vannak, vagy ellenőrizhetetlenek (pl. neutron kristály a neutroncsillagok közepében, vagy gyémánt a jupiterben; szerintem még nyugodtan ide vehetőek lennének a kozmikus szálak, sötét anyag, sötét energia, gravitációs hullámok és sorolhatnám, de ez magánvélemény és pontlesz@rja mindenki mindenkiét, akárcsak itt a fórumon annyi különbséggel, hogy itt a személyeskedés is csípőből megy, ha valamit nem értesz és/vagy nem értesz egyet vele) Hogy te mit vársz egy "evolúció tagadótól" azt nem tudom, de pusztán azért, mert képtelen vagy felfogni egy hasonlatot nem vagy tisztában a tudományelmélet és egyéb "elméletek" közötti különbségekkel, ne próbálj meg cimkéket rámhúzva lejáratni, mert csak magadat égeted. Mondjuk felőlem fejtetőre is állhatsz, ha neked az esik jól, csak nekem ne legyen hozzá közöm. Kivéve, ha feldobod youtube-ra, mert akkor jöhet a link, megnézném ;]

    (#15) Kernel: Te nem kaptál lapot. Persze ettől még verheted magad, ha attóol jobban érzed magad, de engem momentán hidegen hagy, csak mondom.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák