Új hozzászólás Aktív témák

  • marchellow

    tag

    válasz alamuszi #149 üzenetére

    ahogy előttem írták ez az 58% az összbevételre vonatkozik, nincsen lebontva egyes termékekre. azért ez nem csak egy "fellángolás" szerintem. az iPhone előtt is jól ment a cégnek. sokat dobott rajta az kétségtelen, de amióta '97-ben visszatért Jobs pár év alatt rendet rakott. aztán jött az ipod, szerintem ez lendítette fel igazán, utána pedig az iphone.
    kitudja lehet az ipad lesz a következő, de ezzel azért még kivárnék.

  • DJS

    tag

    válasz alamuszi #147 üzenetére

    "Ezt úgy hívják, hogy sokszínűség, vagy termékpaletta. Minek legyen egy home Windows,ban tartományba léptetés lehetőség, vagy éppen Branch Cache, ha soha nem fogják használni. Ekkor az MS azt mondja, hogy akkor 25 ezer a Windows nem pedig 45 ezer. A Win98 egy Fat alapú rendszer volt míg az XP egy NTFS alapú rendszer. De a Vista vagy a Win 7 is."

    Azért a jogosultságkezelés nem bónusz, az az oprendszer alaprésze kellene legyen. A vírusok se tudtak volna ennyire elszabadulni, ha van egy szigorú jogosultságkezelő rendszer a winben.

    "A Vista, és az XP NTFS jogosultságrendszere pontosan ugyanaz alapjaiban. A Vista fejlettebb. De ezt hívják fejlődésnek. Ami a MacOSX-nél 5 - 6 évente következik be jó esetben, az az MS-nél 1 - 2 év alatt, de ez inkább előny, mint hátrány."

    A túlzottan gyors fejlődés ugyanolyan zavaró lehet, mint a fejlődés hiánya. Arról nem is beszélve, hogy egy jól kialakított jogosultságkezelő rendszeren nem kellene változtatni. Ha kétévente újrafeltalálják a spanyolviaszt, az egy lehetetlen helyzet.

    "A különbség, az, hogy A Windows-ok, vagy a komolya Unix/Linux rendszerek megfelelnek a nagyvállalati követelményeknek, addig a MacOSX nem. Ez sem baj, csak akkor jön elő amikor meg kellene felelni ennek meg annak, vagy ezt vagy azt kellene kiépíteni vele, akkor bizony a MACOSX nem rúg labdába."

    Nem bírom elképzelni, hogy legyen olyan nagyvállalat, ami tömegesen fontolgatná a Mac beszerzését, amíg van olcsóbb megoldás is. Márpedig az OSX-et csak eredeti hardveren lehet futtatni. Innentől kezdve szerintem esélytelen, hogy ezen a piacon megjelenjenek, vagy egyáltalán meg akarjanak jelenni.

    [ Szerkesztve ]

  • bobsys

    addikt

    válasz DJS #152 üzenetére

    A vírusok se tudtak volna ennyire elszabadulni, ha van egy szigorú jogosultságkezelő rendszer a winben

    van egy szigorú jogosultságkezelő rendszer a winben
    a virusok nem ettol terjednek, hanem attol, hogy mindenki local adminkent hasznalja a gepet, mert "ert" hozza

    Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

  • pzstm

    titán

    válasz DJS #152 üzenetére

    A vírusok se tudtak volna ennyire elszabadulni, ha van egy szigorú jogosultságkezelő rendszer a winben.

    UAC :U

    iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

  • alamuszi

    senior tag

    válasz DJS #152 üzenetére

    "Azért a jogosultságkezelés nem bónusz, az az oprendszer alaprésze kellene legyen. A vírusok se tudtak volna ennyire elszabadulni, ha van egy szigorú jogosultságkezelő rendszer a winben."

    A Home jogosultságrendszere is mérföldkövekkel fejlettebb a MacOSX-nél. A MacOSX-et egyetlen dolog védi meg ez pedig a Unix like rendszerekben megtalálható futtatási jog megvonás, de már az sem mert mint láttuk a botnet MacOSX-en is erősen ott van, kb eddig tartott a vírusmentesség. A Winben nem azért szabadulnak el a vírusok, mert A Windows rossz, hanem azért mert a Winowsok nagy % illegális és a backdoorokon mennek be aminek nem kellene bemenni.

    ''A túlzottan gyors fejlődés ugyanolyan zavaró lehet, mint a fejlődés hiánya. Arról nem is beszélve, hogy egy jól kialakított jogosultságkezelő rendszeren nem kellene változtatni. Ha kétévente újrafeltalálják a spanyolviaszt, az egy lehetetlen helyzet."

    jelenleg ezért a fejlődésért vezeti az MS a belső hálózati szerver piacot.

    "Nem bírom elképzelni, hogy legyen olyan nagyvállalat, ami tömegesen fontolgatná a Mac beszerzését, amíg van olcsóbb megoldás is. Márpedig az OSX-et csak eredeti hardveren lehet futtatni. Innentől kezdve szerintem esélytelen, hogy ezen a piacon megjelenjenek, vagy egyáltalán meg akarjanak jelenni."

    Ezt én sem.

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • DJS

    tag

    válasz pzstm #154 üzenetére

    Az UAC 2006 óta van, win meg 95 óta. A közbeeső 11 évben lett igazán nagy biznisz a vírusirtás. Ha eleve van benne egy szigorú jogkezelés, akkor ez nem történik meg.

  • alamuszi

    senior tag

    válasz DJS #156 üzenetére

    Nem mert a Windows Userek nincsenek hozzászokva, amihez a Mac Unix Linux userek igen, azaz, minden szirszarért jelszót kér a rendszer, mert ugye valljuk be őszinténm a MacOSX bármrnnyira is kényelmes rendszer azért nagyon zavaró, hogy minden szarárt jelszó kell, ha a rendszerben el akaord végezni a változtatást, csak ezt elfelejtik az apple fanok emlegetni, persze rossz pont.
    Ehhez nincsenek hozzászokva a Windows Userek. Ezért az első dolguk az UAC kikapcsolása.
    A Víruskeresés nagy biznisz, de pont annyira nagy amennyire a Mac sose lesz, ha az eladásokat nézzük, mert mint cég lehet hogy nagy tőke van a háta mögött, de eladásokban még egy noname taiwani brand is lenyomja, mint a sicc.

    Ja és mostmár macan is illene vírust irtani, mióta botnetes sztori kipattant, arról nem beszélve, hogy a Safari közel sem annyira biztonságos, mint a PC-s browserek.

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • Alex91

    félisten

    válasz alamuszi #157 üzenetére

    mert ugye valljuk be őszinténm a MacOSX bármrnnyira is kényelmes rendszer azért nagyon zavaró, hogy minden szarárt jelszó kell, ha a rendszerben el akaord végezni a változtatást, csak ezt elfelejtik az apple fanok emlegetni, persze rossz pont.

    Erdekes, en nem igazabn erzem idegesitonek. Telepitesnel, jogvaltoztatasnal ker jelszot. Internetrol letoltott app eseten meg az elso indulasnal van egy figyelmeztetes, amit siman okezni kell.

    Az UAC egy kicsit talan valoban idegesitobb... :)

    Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

  • Karma

    félisten

    válasz alamuszi #155 üzenetére

    "A Winben nem azért szabadulnak el a vírusok, mert A Windows rossz, hanem azért mert a Winowsok nagy % illegális és a backdoorokon mennek be aminek nem kellene bemenni."

    Ez azért elég meredeken hangzik :)

    “All nothings are not equal.”

  • zoltanz

    nagyúr

    válasz alamuszi #155 üzenetére

    Szerintem sokat javúlt a helyzet és van ingyenes MS vírusírtó is (mondjuk a hatékonyságáról megoszlanak a vélemények ).
    Win -re azért van sok vírús mert sokan utálják mert kényszerből azt kell használni vagy mert monopol helyzetben van a piacon esetleg másért.

    [ Szerkesztve ]

    Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

  • alamuszi

    senior tag

    válasz Alex91 #158 üzenetére

    Ezek megint ízlések és pofonok, de azért az elég érdekes, hogy ez nem idegesítő az UAC pedig igen, mivel az elv ugyanaz...:) Sőt a működési metódus elve is ugyanazon dolgoknál jön elő. Akkor miért is más ez, mint a Linux, Unix, MacOSX esetében? Szerintem akkor a MacOSX is ugyanannyira idegesítő...

    (#159) Karma

    De nagy igazság van benne, sajnos a Magyar de ezek szerint nem csak a magyar, nem annyira szeret fizetni, gondolj, csak abba bele, hogy amikor kiadta az MS a Win 7 Beta-t, és ami már felkerült a Torrensitpkra, annyira voltak megbuherálva, hogy támadhatóbb legyen. Ebben igen nagy az igazság.

    (#160) zoltanz

    A Microsoft Security Essentials-ra gondolsz, na igen nekem jó véleményem van róla. Mert egy jó cucc, és az ingyenességéhez képest igen hatékony is, amúgy amit írtál teljesen egyetértek veled.

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • Alex91

    félisten

    válasz alamuszi #161 üzenetére

    Mert tobbszor pofazik vissza, talan azert... (Gondolom ezert is lehet kikapcsolni :D.)

    Ha meg szerinted ugyanannyira (gondolom nyomod 1000-rel a MacOS-t), akkor meg nem mindegy :F

    [ Szerkesztve ]

    Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

  • alamuszi

    senior tag

    válasz Alex91 #162 üzenetére

    Ja volt előttem három Mac mini meg egy Mac Book Pro 13" de az Ubuntu 20* jobban bejön, mint a macosx, gyorsabb, stabilabb, és nem kell hozzá egy 300k-s vas, sőt eldönthetem milyen vasat teszek alá tulajdonképpen ugyanazért a tudásért, és sebességért. Szóval a MacOSX nem alternatíva számomra, semmi extra, mivel ismerem valamelyest. De nem győzőtt meg. De ez csak az én véleményem persze, nem írott könyv. A szokásos beetetés, csili vili külső elavult, de biztonságos, és gyors belső, akár a Linuxok, csak az ingyen van, és a hardvertámogatottságuk mérföldkövekkel a MacOSX előtt van, kb ennyi.

    Én amúgy Linuxot használok, mert Linux szerverekkel foglalkozom, tehát van valamennyi tapasztalatom a Linux/Unix rendszerekkel, de a Windows-al is. Ezután a MacOSX nem jelentetett túl nagy fejtörést.

    "Ha meg szerinted ugyanannyira (gondolom nyomod 1000-rel a MacOS-t), akkor meg nem mindegy :F"

    De az..... :D Csak mikor laikusok előadják, hogy mennyire szuper ez a rendszer meg mennyire egyszerű, meg mennyire hű de szép akkor mosolygok egyet, mert velük ellentétben (az átlaguserre gondolok, nem akik itt előfordul, mert itt nagyon sok a hozzáértő, és ez tény.) valamelyest ismerem a Unix, és Windows rendszereket, és mindig olyan jól szórakozom, hogy beetették őket, csak a kinézettel, meg a szokásos reklámfogásokkal, hogy mennyire egyszerű kezelni, persze mindent egyszerű kezelni amit megtanul az ember, ez nem a MacOSX kivátsága.
    Meg ez egy Unix, na persze Mikrokernellel, és a többi, aminek semmi köze a Unix-hoz. Tartalmaz Unix kódit, ez OK, meg is felel adott Unix szabványoknak, de ezért még Unix lesz, Akkor az SUSE Enterprise, a Novell 9, mert benne van az eDirectory, vagy az NPDS? :D Ugyan már...

    Maradjunk a valóság talaján, nem baj az, hogyha ela akarják adni a terméküket, de ne lódítsanak már olyan dolgokban, ami szakember számára egyértelmű, a user meg úgysem ért hozzá, lenyomjuk a torkán... :)

    Csak ennyi.

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • Alex91

    félisten

    válasz alamuszi #163 üzenetére

    Szerintem a laikus is el tudja donteni, hogy szamara mi a jo :). Ha a Win, akkor az, ha a Linux, akkor az, ha meg a MacOSX, akkor az. Ha valaki meg ugymond "szamitastechnikaval" foglalkozik, akkor o is. Van, amire jo a Linux, van, amire a Win, otthonra meg marad az OSX :).

    (En mar otthon nem akarok virusokat kergetni, de config file-t se igazan szerkeszteni, csak hasznalni a gepem...)

    Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

  • zoltanz

    nagyúr

    válasz alamuszi #161 üzenetére

    Igen MSE -re, bár manapság szerintem egy víruskeresővel átnézni valamit nem elégséges, valami nevesebb gyártó termékével viszont kellemes kombót tud alkotni. :K

    Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

  • alamuszi

    senior tag

    válasz Alex91 #164 üzenetére

    "Szerintem a laikus is el tudja donteni, hogy szamara mi a jo :). Ha a Win, akkor az, ha a Linux, akkor az, ha meg a MacOSX, akkor az. Ha valaki meg ugymond "szamitastechnikaval" foglalkozik, akkor o is. Van, amire jo a Linux, van, amire a Win, otthonra meg marad az OSX :)."

    Akkor miért emelik a reklámok már Magyarországon is minden fölé a Mac-et? Fele sem igaz.

    "(En mar otthon nem akarok virusokat kergetni, de config file-t se igazan szerkeszteni, csak hasznalni a gepem...)"

    Botnetekkel igen? És melyik rendszerben kell config fájlokkal bajlódni?

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • Alex91

    félisten

    válasz alamuszi #166 üzenetére

    Talan meg mindig kevesebb kartevo van MacOS-re. A configgal sarkitottam, de sajnos szemelyes tapasztalataim szerint a Linux se fenekig tejfel, meg ha valaki szerint kompatibilisebb is, mint a MacOS :D.

    Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

  • alamuszi

    senior tag

    válasz Alex91 #167 üzenetére

    "Talan meg mindig kevesebb kartevo van MacOS-re."

    Teljesen igaz, nem is annyira elterjedt, és elismert pláne vállalati környezetben. Mert ha az lenne ott is terjedne, de itt még a kisfelhasználók között sen nagyon terjed, nemhogy vállalatoknál. Bár az XMS szerint a világ legfejlettebb operációs rendszere :D :DDD, meg Unix is :D :DDD

    "A configgal sarkitottam, de sajnos szemelyes tapasztalataim szerint a Linux se fenekig tejfel, meg ha valaki szerint kompatibilisebb is, mint a MacOS :D."

    Ja kompatibilisebb, mert a Linux mással is működik, mint egy tucat átlagvas.... :D
    Meg a másik, hogy egy 120 k notira is felrakhatom, amiben benne van a 3 gari is, meg létezik hivatalos szervize is :D :DDD
    Nem csak arra a vasra, amit az Apple megenged... :D :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • Karma

    félisten

    válasz alamuszi #163 üzenetére

    Egyébként pont attól Unix, hogy megfelel a szabványoknak.
    De ettől a (szerencsére inaktív) vitától dejavu érzésem támadt.

    “All nothings are not equal.”

  • alamuszi

    senior tag

    válasz Karma #169 üzenetére

    Na persze mint egy halom másik operációs rendszer. Persze az már csak smafu, hogy nem rendelkezik a Unix tulajdonságokkal, persze erről csak az jut eszembe, hogy jelenleg a Suse Enterptise 11 a Novell Netvwork 9, mert mi köze van hozzá holott megfelel egy halom szabványnak.
    Nem Unix kb ennyi soha nem is volt az.

    Tudod van az legendás mondás a Unix apjától:

    A UNIX BSD, DE A BSD NEM UNIX. Erről ennyit.

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • Karma

    félisten

    válasz alamuszi #170 üzenetére

    Még mindig nem jött át, mit akarsz a SUSE-val meg a Novellel, nyelvtanilag sem teljesen százas az a mondat. De a kapcsolatot se látom.

    Valami attól lesz Unix, hogy a Unix 03-nak megfelel.
    Ezt nem tudod elvitatni az OSX Inteles verziójától.

    Vagy Te voltál az, aki a múltkor egy másik topikban magyarázta, hogy azért nem Unix, mert van benne NextStep-féle network-manager? Akkor ott félbe lett vágva a háború, de a paradoxon megmaradt: azt soroljad inkább, hogy miben kevesebb, mint a Te fejedben kialakult Unix-kép, ne azt, hogy mivel tud többet.

    [ Szerkesztve ]

    “All nothings are not equal.”

  • alamuszi

    senior tag

    válasz Karma #171 üzenetére

    Nem nem azért, azért mert ha valami megfelel egy szabványnak attól még nem lesz maga a szabvány, ez nem bonyolult.
    Senki nem állította, hogy nem felel meg a Unix 03 szabványnak, és még mennyi minden megfelel ennek a szabványnak.
    De a Unix magja eleve nem is ugyanaz az architektúra, de ez gondolom nem baj. :)

    "Specification

    The user and software interfaces to the OS are specified in four main sections:

    * Base Definitions - a list of definitions and conventions used in the specifications and a list of C header files which must be provided by compliant systems.
    * Shell and Utilities - a list of utilities and a description of the shell, sh.
    * System Interfaces - a list of available C system calls which must be provided.
    * Rationale - the explanation behind the standard.

    The standard user command line and scripting interface is the POSIX shell, an extension of the Bourne Shell based on an early version of the Korn Shell. Other user-level programs, services and utilities include awk, echo, ed, vi, and hundreds of others. Required program-level services include basic I/O (file, terminal, and network) services.

    A test suite accompanies the standard. It is called PCTS or the POSIX Certification Test Suite.

    Note that a system need not include source code derived in any way from AT&T Unix to meet the specification. For instance, IBM OS/390, now z/OS, qualifies as a "Unix" despite having no code in common.[citation needed]"

    A fontos megjegyzést eléggé kiemeltem. Erről kb ennyit, még a BSD sem felel meg semmilyen Unix szabványnak, de a Linuxok sem, Attól, hogy a MACOSX megfelel ennek a szabványnak még nem lesz tiszta UNIX, szerintem,

    "Még mindig nem jött át, mit akarsz a SUSE-val meg a Novellel, nyelvtanilag sem teljesen százas az a mondat. De a kapcsolatot se látom."

    Ha ismernéd a novell történelmét, és az Enterprise Linuxokat akkor értenéd miről is próbálok beszélni, de ha nem haragszol nem írom le....

    "Vagy Te voltál az, aki a múltkor egy másik topikban magyarázta, hogy azért nem Unix, mert van benne NextStep-féle network-manager? Akkor ott félbe lett vágva a háború, de a paradoxon megmaradt: azt soroljad inkább, hogy miben kevesebb, mint a Te fejedben kialakult Unix-kép, ne azt, hogy mivel tud többet."

    Az nem én voltam, de a NextTep volt az első rendszer amit 1986-ban kezdek fejleszteni 1988-ban pedig kinn is volt a 0,8-as verziója, ami pont teljesen mikrokerneles volt. A Unix ma is Makro/Monolitikus kerneles, de gondolom ez sem nagy probléma.

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • DJS

    tag

    válasz alamuszi #161 üzenetére

    (#161) alamuszi
    Ezek megint ízlések és pofonok, de azért az elég érdekes, hogy ez nem idegesítő az UAC pedig igen, mivel az elv ugyanaz...:) Sőt a működési metódus elve is ugyanazon dolgoknál jön elő. Akkor miért is más ez, mint a Linux, Unix, MacOSX esetében? Szerintem akkor a MacOSX is ugyanannyira idegesítő...

    Linuxosként azt tudom mondani, hogy a unix-like rendszereknél legalább elválik, amihez jogosultság kell. Kell a programok telepítéséhez és a rendszerkönyvtárakban való munkához. De felhasználóként általában nem csinálsz ilyeneket.

    Az UAC viszont ennél bonyolultabb. Az alapelve ugyanaz, de talán nem ennyire egyszerű megkülönböztetni. Erre tudok gondolni, ha egyáltalán.

    Ja volt előttem három Mac mini meg egy Mac Book Pro 13" de az Ubuntu 20* jobban bejön, mint a macosx, gyorsabb, stabilabb, és nem kell hozzá egy 300k-s vas, sőt eldönthetem milyen vasat teszek alá tulajdonképpen ugyanazért a tudásért, és sebességért. Szóval a MacOSX nem alternatíva számomra, semmi extra, mivel ismerem valamelyest. De nem győzőtt meg. De ez csak az én véleményem persze, nem írott könyv. A szokásos beetetés, csili vili külső elavult, de biztonságos, és gyors belső, akár a Linuxok, csak az ingyen van, és a hardvertámogatottságuk mérföldkövekkel a MacOSX előtt van, kb ennyi.

    Én is Ubuntuzok, de azért eleinte néha fejfájást tudtam kapni a vágólap hiányától.

    A hardvertámogatottságot meg ne hozd fel, ez egy olyan verseny, amiben az Apple eleve nem indult.

    Csak mikor laikusok előadják, hogy mennyire szuper ez a rendszer meg mennyire egyszerű, meg mennyire hű de szép akkor mosolygok egyet, mert velük ellentétben (az átlaguserre gondolok, nem akik itt előfordul, mert itt nagyon sok a hozzáértő, és ez tény.) valamelyest ismerem a Unix, és Windows rendszereket, és mindig olyan jól szórakozom, hogy beetették őket, csak a kinézettel, meg a szokásos reklámfogásokkal, hogy mennyire egyszerű kezelni, persze mindent egyszerű kezelni amit megtanul az ember, ez nem a MacOSX kivátsága.

    Ismered? "OS X: because it is easier to make Unix user friendly than debug Windows."

    [ Szerkesztve ]

  • DJS

    tag

    válasz alamuszi #166 üzenetére

    (#166) alamuszi
    Maradjunk a valóság talaján, nem baj az, hogyha ela akarják adni a terméküket, de ne lódítsanak már olyan dolgokban, ami szakember számára egyértelmű, a user meg úgysem ért hozzá, lenyomjuk a torkán... :)

    Hát a laikus nyilván nem szakemberként ítéli meg... Amúgy meg aki nem ért hozzá, annak alapvető problémái vannak, és akkor már egy áttekinthető, jól felépített rendszer értéke exponenciálisan nő. Te meg én nem esünk kétségbe, ha egy menüt kell megtalálni, de 2010-ben a többségnek még mindig nem egyértelmű, hogy bizonyos dolgokra rá kell kattintani, hogy a gép kitalálja a vágyaikat, meg hogy vannak fülek és "rejtett" beállítási lehetőségek. Ne becsüld le a laikusokat, mert azzal a saját tudásodat becsülöd le.

    A reklámok meg, hát, azok reklámok :)

    (#173) DJS
    Ja, meg ami igazán félelmetes volt először, az a Lomtár hiánya. A Gnome-ban van, parancssorban nincs, és egyszerűen minden próbálkozásom (alias rm="cp /home/adam/Kuka") kudarcot vallott, hogy csináljak egyet.

    [ Szerkesztve ]

  • alamuszi

    senior tag

    válasz DJS #174 üzenetére

    Na pont ez az, hogy én nem becsülöm le a laikusokat, hanem az ő párjukon állok. Ha laikus vagyok valamiben, pl én a videotechnikában, akkor elvárom, hogy valamiért kifizetek adott összeget, akkor az azt nyűjtsa amit én mint laikus elvárok, ne pedig azt. amit a gyártó elvár, mert itt erről van szó. Ha én gyártó vagyok, akkor lehetek annyira igényes, hogy nem azt próbálom sújkolni, hogy szinte minden gyenge az én termékemhez képest, hanem megpróbálom eladni a termékemet adott haszonnal.
    De konkrétan itt arról van szó, hogy egy átlagterméket adnak horribilis áron, maximálisan kihasználva a laikusok jóhiszeműségét.

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

Új hozzászólás Aktív témák