Új hozzászólás Aktív témák

  • Feketelaszlo

    senior tag

    Lehet, hogy ma már szégyellnem kellene, de anno én sem tudtam volna kifizetni az önköltséges képzést, pedig ugye a magyar egyetemek híresen olcsók. S velem eggyütt a szak túlnyomó részének nem volt 3-as átlaga.
    Csak pár kósza gondolat:
    1. Egy fővárosi elitgimnáziumból érkezőnek nyílván könnyebb teljesíteni a hármas átlagot bekerülés után, mint egy elmaradottabb megye zug-iskolájából felvételiző hallgatónak. Nyílván vannak most is olyan ballasztok a rendszerben, amik ezt próbálják ellensúlyozni, de az sem cél, hogy túl erősen működjenek, viszont ezzel tán "túl nagyra nyílik az olló".
    2. Nem sok olyan álláspályázatot láttam eddig, ahol érdekelt volna bárkit is, hogy milyen átlaga volt az illetőnek az egyetemen. Ellenben nagyon jó pluszpontokat jelent egy egyetemi csapatban való részvétel, HÖK-ös múlt vagy hosszabb ideig tartó szakmai gyakorlat, amik aktív művelése mellett nem nehéz rontani az átlagon vagy akár csúszni is a félévekkel.
    3. Ha ez a rendelet élésedik, akkor úgy is lesz olyan "jószívű" oktató, aki szándékosan könnyít majd a követelményeken - ez pedig akárhogyis nézem, rontaná a színvonalat. Volt pár olyan tárgyam, ahol a 3-asssal jócskán lehetett dicsekedni és az előadó sem rejtette véka alá, hogy 4/5 csak annak szokott összejönni, aki már hosszabb munkatapasztalattal rendelkezik az adott szakterületen. Büszke is volt rá, hogy az ott szerzett tudást elismerik az egész országban, de ha esetleg könnyítene, akkor az eddig felépített renoméját rombolná le. Az felsőoktatási intézmény felé ez egy melyik kezemet harapjam le kérdés: a hallgatókat tartsuk meg vagy a színvonalat? Most is vannak olyan helyek, amikre csak diplomakiadóként tekintenek, nem kéne tovább növelni a számukat.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák