Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz julius666 #24 üzenetére

    nekem a nagyszüleim konkrétan "fél életüket" tanyán töltötték, mivel olyan 30 évesen költöztek fel városba nagyjából, vgy talán később. de arra akartam ezzel utalni, hogy ők nem ezekkel az elektronikai vívmányokkal nőttek fel. a nagyim mondjuk tudja a tévét kezelni, éppen annyira, hogy ki-bekapcsolja és a hangerőt, meg a csatornákat tudja léptetni. egy újságot gond nélkül elolvas, de ha sámítógépet kellene erre használni, akkor szerintem nem menne neki.
    persze, előbb utóbb majd eltűnnek azok a generációk, akik nem képesek neten olvasni, de igazából szerintem csak a mi generációnktól természetes, hogy teljes értékűen tudjuk hazsnálni a netet (tehát keresésre, céltudatosan megtalálva a számunkra releváns lapokat). én legalábbis ezt látom a szüleimen is, pedig ők is már régóta használnak számítógépet (apukám pl. prog-mat-ot végzett).

    gaborbol: nem is gondolnád mennyivel kevesebb macera van egy elektronikus kiadással. nem kell nyomda, nem kellenek nyomdakész anyagok (és hozzájuk a szoftverek), nem kell alapanyagot fizetni, stb. az ilyen oldalaknál van egy saját vagy vásárolt CMS, és abba tültik fel az anyagokat. ha nem olyan fényképekkel, meg videókkal megtűzdelt cikkekről van szó, mint mondjuk a PH lapcsaládon, akkor egy hírt/cikket nagjyából 5 perc feltölteni és megformázni.

Új hozzászólás Aktív témák