Új hozzászólás Aktív témák

  • fRooStzzZ

    senior tag

    válasz strogov #9 üzenetére

    Te OKJ-s tanfolyamon gondolkozol, amikor én 1,5 éve alig dolgozok? :D
    Annak ellenére hogy munkaerőhiány van minden téren az elmúlt 2 hónapban felhívtam vagy 10-15 céget, meg ismerősöket, volt főnökeimet hogy kellene egy kis meló, sehol senkinek nincs.. :/
    És itt gondolok az éjjeliőr dologra, akár építőipar, akár egy kib..tt autómosó, semmi.
    Most egyik volt évfolyamtársam adott át egy lakást burkoljam ki mert neki nincs ideje, meg sógorom egyik ablakos ismerőse adott egy kis faházat ahol a konyhába meg a füribe kellett egy kicsit burkolni.
    Már azért adták oda mert az elmúlt 1,5 évbe nem dolgoztam közel 10 hónapja keresek melót, havonta épp annyi jön össze hogy a kva gyógyszert kifizessem, bejárjak a kórházba meg a kocsinak a csekkjeit fizetem aminek az ajtaja 1 éve ki sem volt nyitva. :D
    Szóval bárcsak annyi pénzem lenne, mint amennyire munkaerőhiány van :D
    Ez inkább 2 éve volt jellemző mikor elkezdtünk egy lakóparkot építeni, és nem tudtam keresni 1-1 napra akár egy tintahalat se, hogy legalább a vf téglát felvigye az emeletre vagy segítsen lekötni a födém vasat.
    Vagy 2 hónappal ezelőtt, kellett volna egy emberke aki legalább egy vödör ragasztót be tud keverni, az se baj ha semmihez se ért.. De itt a dunakanyarban nem lehetett találni senkit sem.
    Aki akar dolgozni annak van melója aki nem akar, annak fizethet az ember annyit hogy többet keres a segéd lassan mint a szakember, mert 10 ezerért még egy félnapra sem lehet elhívni dolgozni, vagy épp akkor fáj a feje vagy a nejének bevizesedett a lába (volt ilyen is :D ) és nem tud jönni dolgozni.
    Azt nem értem ezek az emberek mi a 3,14csából élnek?
    A másik baj meg az, a tulajok nem akarnak fizetni, vagy nem akarnak számlát, vagy sokallják az összeget. Nem fizetik meg az embereket.. vagy nem fizetik ki a melót. 1 hónapja be vagyok én is ragadva egy melóhelyen a lóvéval, azelőtt megint megúsztattak és így vállaljon az ember bármit is? Bent van az embernek 2-3 hete és nem fizetik ki? Lassan vissza kell menni és elbontani a házat hátha észhez térnek a tulajok,
    9 éve dolgoztam egy embernél adott napi x összeget, 4 év múlva még ugyan annyi volt.
    Azóta már megjártam kanadát meg mindent, volt 26 helyen, most vissza mentem hozzá pár napra, és ugyan azt a pénzt adta mint 9 évvel ezelőtt.
    Csodálkoznak az emberek ha nem akarnak elmenni neki vagy nekik dolgozni, mert ugyan azt a pénzt adja mint 10 évvel azelőtt, és nem lehet kicsikarni belőle semmi pluszt?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák