Új hozzászólás Aktív témák

  • Geffry

    aktív tag

    válasz Tikakukac #28 üzenetére

    Ezzel csak azt a megállapításomat igazolod, hogy nincs kultúra. Távol áll tőlem hogy magamat fényezzem, de én is így vagyok vele ahogy Te, bárminemű szemét keletkezik a kezemben, az valamelyik zsebbe, vagy a táskámba kerül és majd kidobom amikor ki tudom. Ha fél liter vízzel elbírtam a palackot akkor üresen se szakad le a kezem tőle...
    A Japán példa arra vonatkozott inkább, hogy ha valakinek otthon nem tudják ezt megtanítani... (vagy magától nincs ennyi esze)

    milangfx: Teljesen egyetértünk és jók a meglátásaid. Annyit tennék hozzá a gondolatsoromhoz, hogy jelen esetben a forradalom szó, egy hosszadalmas és némi áldozattal járó folyamat lenne, ami sajnos nem férne bele egy 5 éves tervbe, de apránként...
    Viszont jelenleg a társadalmi önszerveződés minimumáig sem jutunk el.

    Elmesélek egy történetet annak akit érdekel.

    Adott srác visszahozza a patikába a két napja kiváltott injekciót azzal, hogy nem ő váltotta ki és neki nem kell három doboz, elég lesz egy is, nem-e vennénk vissza?! Jogszabály szerint minőségbiztosítási okokból ilyet nem lehet csinálni (és a kenyeret sem viszed vissza két nap után azzal hogy kiszáradt...)
    "Akkor ezt most dobjam ki?"
    Semmiképp, inkább visszavinném az orvoshoz hogy esetleg odaadja valakinek akinek kell és legalább annak nem kell kifizetnie, de amúgyis gyógyszerhulladék gyűjtőbe való.
    "Akkor kuka..." Majd sarkonfordul és köszönés nélkül lelép.

    A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

Új hozzászólás Aktív témák