Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Tüzi #7 üzenetére

    tehát akkor amikor az audi itt adózza le a jövedelme tetemes részét, akkor az is csalás?
    marhaság.
    én meg megbüntetném azokat az országokat, ahol az állam működésének javítása helyett magas adók kivetésében látják a megoldást.
    oh wait, hiszen ezeket már megbüntették a cégek...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Tüzi #1 üzenetére

    A törvény szellemisége maximum terézanya bt-jét érdekelte utoljára.
    A cégek profit orientáltak, tehát ott spórolnak ahol tudnak. Munkaerőn, gyártási költségen, bármilyen költségen. Igen, az adózásban is spórolnak és leírnak bármit bárhogy vagy akárhogy ha több marad náluk.

    Értem én hogy a te erkölcsi iránytűd alapján ez nem legális, a jelenleg hatályos jogszabályok szerint viszont az. Lásd Apple vs Brüsszel, ahol nem a be nem fizetett adók miatt hisztizett a központ, mert azért nem tud, hanem azért mert az ír állam adókedvezményt nyújtott szerintük nem megfelelően. 2016 magasságában kb 13-14 milliárd vagy hogy eur büntit szabtak ki, majd nyilván fellebbezés, 4 év szenvedés, és idén felmentés lett a vége. Szerinted ha ennyire egyszerű lenne hogy ez csalás nem lett volna rommá büntetve mindegyik multi aki dupla holland ír szendvicsezik? Dehogynem.

    Van két halmaz. Az egyikbe tegyük bele azokat, akik masszívan képesek profitálni az adóparadicsomokból. A másik halmazba tegyük bele azokat, akik hatékonyan tudnénak tenni ezek ellen. A két halmaznak baromi nagy metszete van. Szerinted?

    A nem fair, meg a nem legális közötti határt tudod ki fogja megmondani? A raklap ügyvéd és gazdasági szakember akik vagyonokat keresnek azzal, hogy a lehető legtöbbet tudja zsebben tartania a cégnek anélkül, hogy durván megcsinálja őket a nav, vagy ezzel egyenértékű külföldi szervezet, ne tudják mohó mancsaikat a céges mézesbödönbe tunkolni annál jobban mint az feltétlenül szükséges.

    Legális? Tudom hogy fáj, de jelenleg még az. Ha nem tetszik akkor is ez a tény.

Új hozzászólás Aktív témák