Új hozzászólás Aktív témák

  • Csóró™

    senior tag

    válasz vicze #25 üzenetére

    Igen azt! De gondold végig a példádat... Ha egy Film ára mondjuk 10.000 HUF, te azt akkor se fizeted ki érte (RGO jogtalanul használod), mikor letöltöd, de akkor is ekkora kárt csinálsz, ha ellopod.

    Azért remélem a GDPR nem ismeretlen előtted... mennyire is bírságolhatnak egy céget, ha "csupán" adatszivárgás történik (mondjuk kilistáznak egy webrootot, vagy benne pár fájl tartalmat)? Segítek: [link] , [link] , [link] , [link]

    A fentiek alapján szerinted melyik fáj többe egy cégnek, ha ellopsz tőlük egy kocsit, vagy, ha kiszivárogtatod valamelyik általuk kezelt személyes adatot és jól megvágják őket pár millió euróra?

    Amúgy meg az "etikus hacker" nem összetévesztendő az "önjelölt hacker"-el.

    Az igazi etikus hackereket meg lehet bízni pl. a cég sérülékenységeinek kivizsgálásával, azok feltárásával... Nálunk a cégnél volt ilyen, ez teljesen legális. De az önjelölt hackereknek semmi joguk nincs mások szervereit, weblapjait... próbálgatni, még akkor se, ha jó szándékkal teszik. Ez jelenlej a jogállás, nem kell, hogy tetsszen, de ettől még így van. Ha valaki mégis megteszi, és jelenti, vagy megköszönik, vagy feljelentik, de mind a kettő lépés jogilag teljesen oké (na persze nem olyan módon, mint a BKK-s rémtörténetben)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák