Új hozzászólás Aktív témák

  • Gargouille

    őstag

    válasz Somatom #38 üzenetére

    Szerintem arról van szó, hogy a ransomware támadások egyre szaporodnak. Nem csak számosságukban, hanem fejlettségükben is. (Nem tudom hányan vannak itt akik rendszer üzemeltetésben dolgoznak, de ez a tendencia tényleg jól látható.) Mivel nem csak pár alulméretezett kkv esik áldozatul, hanem közintézmények, állami szervek, egyetemek, nagyvállalatok egész sora (az USA-ban is), így szerintem elért egy ingerküszöböt a probléma, valamit kezdeni kell vele.

    Az, hogy ezt így "belekiáltják a nagyvilágba", annak van egy üzenete a társadalom és a gazdasági szereplők felé. Hogy ezt fogják e követni valós lépések is, vagy csak bullshit marad, ezt nem tudom. De maga az üzenet is fontos, hogy legfelül is tisztában vannak a helyzettel.

    Persze nincsenek illúzióim, de azért mégiscsak örülök neki, hogy - mégha csak egyelőre a szavak szintjén - de legalább mintha elkezdenének foglalkozni vele. Aztán majd meglátjuk mi lesz belőle.

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

Új hozzászólás Aktív témák