Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Soma01

    veterán

    A kormány milyen indokkal bontott szerződést? Komolyan nem tudom, nem olvastam.

    Amúgy a T akarta szponzorálni Ákost és nem Ákos kereste meg a T-t , hogy szponzorálja őt. Ennyit arról, hogy kinek volt szüksége kire.
    Aki megnézte a riportot, benne volt és a T is megnézheti és látni fogja, hogy Ákos véleménye már rég óta ez. Tehát már akkor ez volt amikor szerződést ajánlottak neki. Akkor miért is ajánlották fel neki, nem néztek utána, hogy kivel kötnek szerződést és mi a véleménye? Nem volt titok Ákos ezen véleménye.
    A riportból kiragadott 3 mondattal csak félremagyarázni lehet Á. véleményét, amit senkire nem akart rábeszélni. Ez csak egy vélemény, lehet egyetérteni vele és nem. Ez alapján mindenki vesszen össze (bontson szerződést, mert abba bele van írva) mindenkivel ha talál egy olyan pontot, amiben nem egyezik a véleményük? Tiszta gyerekes ez.
    Kormány: tényleg nem tudom milyen indokkal bontanak szerzősét, de szerintem ezen múlik hogy igaza ven-e. Pl. ha az az indok, hogy nem egyezik a nézetük a T-vel (nő ügyben), akkor az kb. annyira jogos, mint amit a T csinált Ákossal. Az gáz, hogy ha az Á és T közti szerződés felbontása miatt bont szerződést a T-vel a kormány.
    A T-t meg nem kell félteni. Nem jótékonysági intézmény. Lehúz minket ő is rendesen, farmol nálunk.

  • Soma01

    veterán

    válasz bambano #444 üzenetére

    Ez lehet! :DDD
    Az is lehet, hogy az egész csak ilyen szájkarate. :) Kíváncsi vagyok, hogy ténylegesen történt-e valami és az milyen indokkal. Mert ugye a T indokát tudjuk, leírta...
    A kormány és a T hozzáállása sem tetszik nekem. Tiszta hangulat keltés mindkettő. A T kezdte a kormány meg folytatta és rátett egy lapáttal. Akik szerint a kormány lépése ez ügyben rossz, azok szerint a T lépésének is ugyan olyan rossznak kell lennie. Az ideológiája mindkettőnek ugyan az.

  • Soma01

    veterán

    válasz RoundRobin #442 üzenetére

    A kormány ne ugasson bele magánjogi szerződésekbe, viszonyokba, ne gyakoroljon nyomást piaci szereplőkre és ne éljen vissza a hatalmával, már csak azért sem, mert a telecom nem hülye, bíróságra fogja vinni az ügyet és mi, adófizetők majd úgy fizethetjük ki nekik a kártérítést, hogy a pénzünkért bármiféle ellentételezést kapnánk.

    Ez is igaz. De! Az indok itt a lényeg! Akárki bonthat szerződést akárkivel, pláne ha már nincs hűség (ha meg van, el lehet vitatkozni, hogy sértegethet-e engem a szolgáltató és akkor mi van). Így a kormány is megteheti, ha így van és még indokolni sem kell.
    Tudom, hogy ez a jelenlegi nem olyan durva vélemény eltérés, de pl. ha a T indítana olyan kampányt, hogy migránsoknak (mindnek), stb-nek. sokkal olcsóbb net/tel. csomagok, vagy szeretettel várja őket a cég dolgozóként, vagy nyílt levélben állást foglalna, hogy Magyarország bontsa le a kerítést... Tehát valami olyasmit ami ellen a kormány épp küzd, akkor az megalapozottabb lenne egy szerződés bontásra. Miért politizál a T?

    Rossz ez a dolog mostanában, hogy senki sem mer kimondani semmit. Mindent csak körbejárnak, szétfogalmazzák (kapu oldalsó szárnyakkal, szerintem ez van a riportban is), nehogy valakit megsértsenek a szent álláspontjában. Az nem zavarja őket, hogy ez viszont másokat sért. El kellene fogadni, hogy nincs olyan vélemény ami mindeninek jó, valaki álláspontja sérülni fog. Ja, és tudni kellene értelmezni bizonyos gondolatokat nem várni hogy egy-egy szerencsétlenebb megfogalmazásaba mikor lehet belekötni és belemagyarázni valamit.

    A T ezzel a lépéssel elutasított viszont azokat akik Ákossal értenek egyet és értik is amit mondani akart. Nem csak 3 mondatot hallanak meg az egészből. E miatt magán személyként vagy cégként simán bontanék szerződést. Az ideológiámat sérti a szolgáltató és politizál is. Ilyen nekem nem kell! Mert most végső soron Ákossal a politikai nézetei miatt szakítottak, tehát diszkriminatív a T. Szerencsére nem náluk vagyok, mert most rosszul érezném magam e miatt az állásfoglalásuk miatt.
    Gyanítom, hogy jóval többen vannak akik egyet értenek Ákossal, mint akik nem. (nem a kiragadott és félremagyarázott fél mondatról beszélek, hanem a teljes véleményéről) Én egyetértek vele. A zenéjéért nem rajongok, koncertre nem megyek, de az a riport tetszett. Biztos nem 100%-ban tökéletes minden gondolata és tette, de kinek az és ez kit érdekel? Nagy százalékban viszont biztosan rendben van.

    Nem tudom, volt-e itt már téma, hogy igaza van-e Ákosnak... :D :U

  • Soma01

    veterán

    válasz dabadab #448 üzenetére

    Nem az a lényeg, hogy ki miért kötött szerződést, hanem az, hogy ki miért mondja fel.

  • Soma01

    veterán

    válasz RoundRobin #455 üzenetére

    Ákosnak szerintem egyáltalán nem ez a véleménye, amit itt IS sokan belemagyaráznak ebbe a pár mondatba. Nekem nem ez jött le legalábbis az interjúból. Aki akarja az meg belemagyarázza (és sokan akarják liberális fejjel), e miatt lépett ki a T is. Vagy ő is belemagyarázós és azért vagy tudta, hogy mások bele fogják és azért.

    Szerintem Ákos véleménye valami olyasmi lehet, hogy egy nőnek nem kell tudatosan elkerülnie azt pl. a munka miatt, hogy gyereket szüljön és neveljen, mert biológiailag ő képes rá. Ezért ennek kellene a "fő" elfoglaltságnak lennie. Nem azt mondta szerintem, hogy soha nem is akarjon karriert, de ne rendelje alá az anyaságnak. Szerintem ennyit akart és ezzel egyet is értek. Természetesen kivételek lehetnek és lesznek is, de nagy átlagban ez kellene, ez a verzió az ami legjobban működik. Nem hiszem, hogy az a nő, aki felső vezető az ugyan olyan jól tud teljesíteni otthon is, mintha más, könnyebb munkája lenne. Mivel neki otthon is kell valamit teljesíteni. De szerintem a legtöbb nő szüléssel, gyerekneveléssel foglalkozna legtöbbet (élete bizonyos szakaszában), tehát a családot építgetné, nem más cégét! Csak kell a pénz, kell az elismerés... Sajnos sokszor nem elég az a pénz, amit a párja keres egyedül. Miért van akkor csed, gyed, (gyes, gyet)? Az a gond, hogy sokan lekezelve, lenézve, visszafogva érzik magukat ha "csak" gyereket nevelnek és a munkahelyükön nem lehetnek a top vezetésben. Szerintem meg van mindennek az ideje és belefér minden2 egy életbe. Csak tartani kell az arányokat, ez a lényeg.

    És igaz, hogy ez amit mondott Ákos, csak 1 vélemény, nem mondta hogy őt követni kell.

  • Soma01

    veterán

    válasz bambano #461 üzenetére

    Gondolom, a határozott idejű hűségszerződésről beszélsz. Ha az lejár onnantól kezdve szerintem lehet bontani könnyedén, különösebb indok nélkül is. És szerintem a hűségidő is a fix bevétel miatt van csak.
    Nem vagyok jogász...

  • Soma01

    veterán

    válasz gbors #462 üzenetére

    Amúgy ez az egész perpatvar nekem rettentően fura. A Telekom lépése szerintem indokolatlan volt - amit Ákos mondott, az szerintem is f***ság, de ez az ő véleménye, joga van hozzá, és egyáltalán nem olyan megközelítéssel és stílusban mondta, hogy az vállalhatatlan legyen. Különösen, hogy valószínűleg nem tegnapelőtt találta ezt ki.
    Hát ez az!

    A kormány beleszólását én sem értem teljesen, amit írtál az igaz szerintem is, ha csupán ez áll a háttérben.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák