Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dajkopali

    addikt

    válasz Fred23 #400 üzenetére

    magam is sokat gondolkodom ezen a kérdésen, de azt hiszem, nem a moderálási módszerekkel vagy a Prohardver alapelveivel van baj, azok rendben vannak
    a baj azzal van, hogy nálunk úgy alakult az utóbbi években - igazából már a rendszerváltás óta, de sokkal hangsúlyosabban az utóbbi években -, hogy a politika rátelepedett mindenre, belemászik mindenbe, ezért már szinte az is kap politikai dimenziót, hogy egy alaplapba milyen processzort teszünk bele
    ez nem jó, nagyon nem jó
    elképzelhető, hogy a fórum alapelveinek bizonyos módosítása vagy keményebb szerkesztői és moderálási fellépés segítene valamelyest
    de őszintén szólva, ebben nem hiszek - nem nekünk kell változtatni az alapelveinken, hanem a körülöttünk zajló politikának kéne visszahúzódnia

    "fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

  • dajkopali

    addikt

    válasz Fred23 #403 üzenetére

    igen, a kommentelés tiltása már - bár csak futó gondolatként - felmerült
    ezt sok nyugati lap is meglépte, nem feltétlenül politikai okból, de meglépték, és úgy látjuk, hogy kontraproduktív

    "fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

  • BiP

    nagyúr

    válasz Fred23 #400 üzenetére

    Az a baj, hogy a prohardver alapelvek egy normális politikai közeg esetére íródtak. De ahogy látszik az IT.café idei cikkes felhozatalán, a politika tolakszik be mindenhova (még ha nem is akarjuk), így a prohardver lapcsalád témái is egyre érintettebbek, bármennyire is próbáljuk kerülni.
    Az a baj - amit itt nagyon sokan nehezményeznek - hogy a jelenlegi politikai vezetés rengeteg olyan dologba szól bele, amihez semmi köze. Ezért egyszerűen a mindennapi életben ma már szinte lehetetlen elkerülni, hogy egy akármilyen témának ne legyen politikai szinezete. Sajnos.

    szerk: nem frissítettem az oldalt, de látom, dajkopali (#401)-ben már ezt teljesen jól megfogalmazta.

    (#402) Darthforce92: Én nem látom ennyire alapvetőnek ezt a fajta nézetkülönbséget. Szerintem az utóbbi 15év politikai kultúrája erősítette ezt fel. Akkor kezdett elmenni a politikai kommunikáció fekete-fehér, vörös-narancs (aki nincs velünk, ellenünk van) irányba.

    Darthforce92 (#399): Pedig a Telekom vagy akármelyik szponzor bizony meghatározhatja, hogy milyen viselkedésformákat vagy amit képviselsz, mit tart elfogadhatónak és mit nem. Ezért szokott olyanokkal szerződni, akit felvállal. Ha valaki erre érdemtelen lesz, attól megválnak. Ez teljesen normális, tiszta sor.
    Nem is értem, ez miért fura egyáltalán.
    Arról meg egyáltalán nem tudunk semmit, hogy milyen feltételekkel mondott fel a Telekom. Biztos vagyok benne, hogy a szponzorációs szerződés (amit ketten kötöttek, de minden valószínűség szerint a T diktálta a feltételeket) tartalmazza a felbontás feltételeit. Határidő, kommunikáció formái, esetleges kompenzáció, kötbér stb.
    Ezt pedig ők tudják. A lényeg, a T úgy gondolta, az Ákos-féle vélemény ill. az esetleges médiafelhajtás, ami ezzel jár, a negatív visszhang, stb. a T számára tovább már nem vállalható, léptek.

    [ Szerkesztve ]

  • ceia

    őstag

    válasz Fred23 #400 üzenetére

    "elítélem a kormányt" Igazad van, ők szörnyen gonoszak és romlásba taszítják a népet, az országot és ami a legrosszabb: az úniót! Nem is értem, miért vannak még hatalmon! Na majd 2018-ban! Úgy maradnak, hogy csak úgy fütyül! :) De hadd kérdezzem meg: Az előzőt nem ítélted el? Különben én republikánus vagyok.

    [ Szerkesztve ]

            it's more fun to compute

Új hozzászólás Aktív témák